Skocz do zawartości

Sywa chce kupić - pomożecie, doradzicie?

mirekg9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie - pomożecie, doradzicie, podpowiecie?

W zeszłym roku, od maja gdy sprzedałem swijego Dethleffsa nie udało nic się kupić i teraz zacząłem znowu szukać.

Dodam, że zamiast budżet się zwiększyć, to niestety ale się zmniejszył, więc i wymagania muszą być mniejsze.

Na początek podam taki link http://otomoto.pl/tec-tec-460-T3594952.html , wiem że zdjęcia są lichej jakości, ale może coś w nich wypatrzycie. Rozmawiałem dziś ze sprzedającym i ma mi podesłać inne i więcej fotek, lecz też nie wiem jakiej będą jakości. A może jest ktoś z okolic Legnicy i by mi pomógł - że tak powiem - zerknął by na nią. Ja mam do niej 300km z kawałkiem.

• Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moim zdaniem to ze zdjęć tylko łazienka-trzeba się mocniej przyjrzeć,cena...warto walczyć o niższą nawet u tego sprzedawcy,ale bez oględzin nie da rady.Jak nikt nie pomoże to musisz sam jechać,o w ciemno to nie radzę.Ja kiedyś pojechałem też ok.300 km i wróciłem z cepką .

powodzenia

A mnie rzuca się w oczy przekręcony rocznik przyczepy, już rok starsze przyczepy wyglądają tak :

http://otomoto.pl/tec-te-450-super-stan-T3541635.html

Cena już też robi swoje, lecz taki układ wogóle mi nie odpowiada. Stawiam na tradycyjne "dwie podkowy". Sprzedajacy ma ją u siebie od 2006 lub 2007 roku.

Moim zdaniem to ze zdjęć tylko łazienka-trzeba się mocniej przyjrzeć,cena...warto walczyć o niższą nawet u tego sprzedawcy,ale bez oględzin nie da rady.Jak nikt nie pomoże to musisz sam jechać,o w ciemno to nie radzę.Ja kiedyś pojechałem też ok.300 km i wróciłem z cepką .

powodzenia

W zeszłym roku zrobiłem około 6 tys km po Polsce i nic nie kupiłem, a swoje relacje zdawałem na forum. Na paliwo straciłem, więc teraz wolę spytać, czy może ktoś mieszka w pobliżu.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)

A mnie rzuca się w oczy przekręcony rocznik przyczepy, już rok starsze przyczepy wyglądają tak :

http://otomoto.pl/tec-te-450-super-stan-T3541635.html

Mi też się tak właśnie wydaje, że rocznik raczej zawyżony, ale mogę się mylić

Czemu nie spróbujesz w Niemczech ? Za 2500 Euro możesz naprawdę ładne cacko wyrwać. Po sezonie będziesz przebierał w ofertach. Jak kupisz jeszcze prywatnie to sprzedający potrafi obdarowac kupującego "cudami" jakie tylko do danej przyczepy nalezały. Pilnuj aby miała ważny TUV. Można przy tym naprawdę dobrze utargować cenę. Jak chcesz od handlarza to w Neuss (Nordrhein-Westfalen) jest duży komis przyczep używanych (aktualnie chyba 70-80 szt na stanie).  

W tym roku oglądałem przyczepy dla tescia w Polsce dokladnie tutaj:    

http://przyczepykempingowepoznan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=101&lang=pl

Lepiej poszukać za granicą.

Czemu nie spróbujesz w Niemczech ? Za 2500 Euro możesz naprawdę ładne cacko wyrwać. Po sezonie będziesz przebierał w ofertach. Jak kupisz jeszcze prywatnie to sprzedający potrafi obdarowac kupującego "cudami" jakie tylko do danej przyczepy nalezały. Pilnuj aby miała ważny TUV. Można przy tym naprawdę dobrze utargować cenę.

W tym roku oglądałem przyczepy dla tescia w Polsce dokladnie tutaj:
http://przyczepykempingowepoznan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=101&lang=pl

Lepiej poszukać za granicą.

Dziękuję za zainteresowanie, ale kolego ja nie chce czekać do jesieni. Czekałem w zeszłym roku i zerkałem również na portale Niemieckie jak i Holenderskie. Przyznam, że zdarzają się rodzynki, lecz i u nich ceny też rosną + tablice i ubezpieczenie.
Co do cepek w Niemczech, to w cale ich stan nie jest aż takim cudem. Lepiej to już wygląda w Holandii, ale przecież wszyscy wiemy w jaki sposób oni np. zimują cepki.
Co do drugiej części Twojego postu, to w angielki jak narazie to nie chce wchodzić.

Witam. Jak w temacie - pomożecie, doradzicie, podpowiecie?

W zeszłym roku, od maja gdy sprzedałem swijego Dethleffsa nie udało nic się kupić i teraz zacząłem znowu szukać.

Dodam, że zamiast budżet się zwiększyć, to niestety ale się zmniejszył, więc i wymagania muszą być mniejsze.

Na początek podam taki link http://otomoto.pl/tec-tec-460-T3594952.html , wiem że zdjęcia są lichej jakości, ale może coś w nich wypatrzycie. Rozmawiałem dziś ze sprzedającym i ma mi podesłać inne i więcej fotek, lecz też nie wiem jakiej będą jakości. A może jest ktoś z okolic Legnicy i by mi pomógł - że tak powiem - zerknął by na nią. Ja mam do niej 300km z kawałkiem.

Na zdjęciu 4 i 6 o ile mnie wzrok nie myli to nad szafą widać brzydki zaciek.

O ile to zaciek to czyżby przeciekał dach w okolicach kominka ?

Panowie, na chwilę obecną temat z tą cepką odpuszczam - odpuszczam ją wogóle.

Sprzedający nie jest zdecydowany aby przesłać więcej fotek - jest to dla niego wielka trudność - jak powiedział przez telefon.

Prócz tego gdy spytałem czy są jakieś zacieki, bo fotki takie nie wyraźne, że sugerują iż są na suficie przy szafie, to zaczął coś o zaciekach przy szyberdachach - których wogóle na zdjęciach nie ma.

Więc ją odpuszczam, ale ten temat sobie zostawiam do dalszej pomocy od Was i aby nie zakładać nowego.

Pozdrowionka.

Czy ktoś z kolegów mi pomoże i przetłumaczy mi to zdanie.....

Czy pomożesz załatwić oficjalnie w urzędzie tablice przewozowe i ubezpieczenie, aby wrócić z  Wohnvagen do Polski?

Pisałem do niemca z pytaniem ....." pomożesz załatwić tablice przewozowe..." niby to brzmi tak....Gibt bei euch vielleicht zeitkennzeichen ?

Ale odpisał dla mnie a tym bardziej  dla komputera trochę nie jasno. Po przetłumaczeniu wywnioskowałem że pisze.....coś o ulicy dalej i albo przyjechać mam ze swoimi tablicami.

Myślę, że gdy napisałem - czy pomożesz załatwić , to pomyślał że Polak znów kombinuje.

Więc proszę o zrozumiałe przetłumaczenie tekstu dla Niemca, aby źle o nas Polakach nie myślał.

Dziękuję.

Proszę bardzo:

Können Sie mir helfen, die Kennzeichen und Versicherung für die Reise nach Polen zu besorgen?

Wrzuć to co Niemiec pisze, to przetłumaczymy na nasze.

Edytowane przez qbek (wyświetl historię edycji)

Mam w komórce i trochę trudno tyle tekstu przepisać - w tej chwili /brak czasu/ może wieczorkiem, ale dzięki.

A idzie jakoś zamienić słowa w tekście lub cały tekst - lecz aby znaczył to samo, aby nie było tych niemieckich liter.? Nie mam takich na klawiaturze w kompie a i w komórce też by było łatwiej.

zamiast umalautów (a z kropeczkami, itd) stosuje się zapis z literą e, u umlaut = ue, o umlaut = oe, np. fuer

Powodzenia w załatwieniu sprawy

Dziękuję, reszte poszło na PW.