Jump to content
Gewehr

Schemat osi Al-Ko 1300

Recommended Posts

Gewehr

Poszukuję schemat, albo zdjęcia prostej osi Al-Ko 1350kg. Jeśli zdjęcia, muszą to być akty, oś rozebrana :ee:  Nie interesują mnie hamulce, te mam obcykane. Chciałem zobaczyć, jak wyglądają elementy odpowiadające za amortyzację. Gumy już swoje przejechały i bym sam sobie to zregenerował :hmm:  Nie ma z nimi jeszcze tragedii, ale wole nie mieć niespodzianek na trasie. Mile widziany katalog z nr części :]  Chcę wszystko kupić, a następnie brać się za wymianę.

W necie szukałem i nic takiego nie znalazłem :blagac:

Jark

Z tego co się orientuję w AL-KO nie występują gumy i wahacze z ośką jako elementy wymienne dlatego nie ma w sieci wiele informacji na ich temat. Budowa samej osia jak każdej innej skrętnej z wałkami gumowymi z tą różnicą że oś ma profil sześciokątny. 

W załączniki parę obrazków a schemat działania z widocznym przekrojem poprzecznym osi poniżej:

anitwist.gif

post-857-0-33263500-1363117700.jpg

post-857-0-25670400-1363117708_thumb.jpg

post-857-0-90836000-1363117836_thumb.gif

Gewehr

To jak działa ta oś, to wiem. Zastanawiałem się tylko, czy między wahaczem a belką, niema jakiś podkładek i czy można wymienić czopy piast na łożyska kompaktowe. Wychodzi na to że jak niema oryginalnych wałków gumowych, lepiej zostawić na starych. Oczywiście jak są jeszcze sprawne.

Czemu tu na forum ucieka możliwość edycji posta? Tytuł jest zły, jak i w poście jest błąd. Miało być oczywiście "1300" :]

Jark

AL-KO podniosło homologację do 1350 kg :)

W Bielsko-Biała jest fachowiec który regeneruje osie - warto tam zapytać firma MIROPOL tel. 33 8146676 - może ma jakieś części.

W nowych osiach są przykręcane ośki do wahaczy i są one wymienne. 

post-857-0-77012200-1363120684_thumb.jpg

Gewehr

Zadzwonię do niego i z nim pogadam. 

Dzięki

Paszczak22

A ja mam problem z tym, że moja przyczepa jest pochylona na jedną stronę. Dzwoniłem pod podany nr i automat mówi, że taki nr nie istnieje. Ma ktoś może aktualny namiar na tego człowieka lub innego fachowca który mi pomoże w okolicach Kielc?

Edited by Paszczak22 (see edit history)