Skocz do zawartości

DOBOR AKUMULATORA


BOGDANKRAKOW

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze mowiac tez przegladalem te aku Haze....cena w porownaniu do sonnenscheina (cena w niemczech to 349euro za 110ah) okazjonalna mozna kupic 2 za cene 1 wiec chyba sie skusze :yay: dzieki wszystkim za porady najwyzej bede mial 200ah w dwoch sztukach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Haze jeszcze jest w domku.Będzie to pierwszy sezon.Taki kupłem...bo cena nie za wysoka.Jeśli chodzi o pobór to u mnie wygląda to tak: pompka wody,sterowanie bojlerem,radio,oświetlenie (również na zewnątrz),antena tv,przetwornica 300W do ładowania tel.,bądz laptopa itp.Aku ładowany będzie z solara 80W.Poprzednio miałem kwasowy,niestety leciwy i nadszedł czas na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam !

Minęło trochę czasu od mojego ostatniego posta w tym temacie
Pisałem poprzednio, że muszę zmienić accu i będzie to raczej Sonnenschein ew. bardziej budżetowo, czyli Exide.
Niestety, nie udało mi się dostać oryginalnego Sonnenschein'a w rozsądnej cenie (Conrad ceni je zdecydowanie za wysoko :pad: ).
Długo się zastanawiałem i jednak nie zdecydowałem się na accu Exide. Tak naprawdę, nie wiem dlaczego  :hmm:
Postawiłem na sprawdzoną jakość i długoletnią trwałość.
Zależało mi na uznanym producencie, mającym identyczną renomę, jak "S", a może i lepszą ...
No i stało się, znalazłem
Wybór padł na "Victron Energy"
Jest to oczywiście akumulator żelowy. Pojemność 130 Ah dobrałem do parametrów instalacji solarnej, ale też wagowo, aby accu nie miał masy słonia.
Jeśli ktoś jest zainteresowany wysokiej klasy akumulatorem żelowym, zaprojektowanym na 12 - 15 lat, to zdecydowanie polecam "VE".

Bez problemu można kupić pojemności: 60, 66, 90, 110, 130, 165, 220 Ah.
Cena jest w tym przypadku jedynym minusem tego zakupu. Patrząc na to jednak z innej strony, jeśli mój "VE" wytrzyma zaprojektowany okres trzymając parametry, to będę wiedział, że była to słuszna decyzja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe rozwiązanie. Cena powala. Kosztuje tyle co cztery moje akumulatory. 

Marku, to prawda. napiszę jednak w ten sposób: już wiele razy nauczyłem się w praktyce, że kupując coś tańszego, odbijało mi się to czkawką, po prostu szybko żałowałem i w sumie wydatki były większe, niż przy jednorazowym zakupie markowego produktu.

Nie wiem, może takie już miałem "szczęście"  :sciana:  . Teraz patrzę na zakup trochę inaczej i nie mam problemów.

Akumulator kończył mi się już na początku ub. roku i powinienem go zmienić już wtedy, jednak ...

Wolałem "przemęczyć" się jeden sezon, aby teraz kupić coś, co chciałem.

Mam nadzieję, że to samo powiem za .... lat ;)

 

Przy okazji daję fotkę, ponieważ te w sklepie są jeszcze z poprzedniej wersji 120 Ah.

 

post-8228-0-91848800-1371683287_thumb.jpg

 

P.S.

Jakie konkretnie masz accu i jak długo ich używasz - pytam z ciekawości.

Masz już jakąś wyrobiona opinię na ich temat ?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.