Skocz do zawartości

Przyłącze wody miejskiej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

u mnie też przyjdzie czas na zakup węża, jeden umarł podczas tego weekendu :)

osobiście nie mam zaufania do przyłączy wody miejskiej. Nawet posiadając przelew w zbiorniku. Jakoś moja obsesja na temat zalania podłogi i mebli nie pozwala mi zostawić wody podpiętej na stałe i odjechać z campingu :)

zbiornik 70l napełniam i na 3-4 dni starczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bw81 napisał:

Dzisiaj dotarła przesyłka z Gomarketu - wąż wygląda naprawdę porządnie!

Podobnego używam, ale raczej awaryjnie, czyli do szybkiego zatankowania zbiornika gdzieś w trasie. Do "stałego" podłączenia na dłuższy pobyt mam zupełnie inny. Kilka lat temu, o takim właśnie wężu wspominałem.

https://forum.karawaning.pl/topic/15892-wąż-płaski-kasetowy/?do=findComment&comment=347350

Generalnie spisuje się dobrze, ale ma jedną wadę, gdy jest chłodno, robi się sztywny, przez co trudniej się zwija i rozwija - nie można go na siłę prostować.

Jak poleży na trawie i podgrzeje go słońce, to sam się prostuje.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristofer piszesz o szybkim zatankowaniu, masz reduktor na wejściu do budy? Bo u mnie jak podłączyłem wąż to ledwo ciurkała woda, 50L to ze 3 godziny by musiał napełniać. Uznałem że to reduktor tak działa, ale może mam coś przytkane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.10.2018 o 11:06, dudek_t napisał:

Dlatego że jak już się zbiornik napełni to jest taki bardzo cichy dźwięk o wysokiej częstotliwości. Bardzo mnie irytuje. Myślę że to kwestia ciśnienia?? W każdym razie żeby tego nie słyszeć to i tak muszę zakręcić kurek. 

Czyli na dobrą sprawę, dzisiaj zostałbym przy zwykłym wężu z "pisoletem" i napełniał zbiornik bez stałego podłączenia bo i tak za każdym razem muszę zakręcić/odkręcić.

@dudek_t dzisiaj podłączyłem wodę żeby potestować, na początku woda leci żwawo, przy końcu napełniania pływak powoli ogranicza napływ wody, wtedy faktycznie wystepuje taki dziwny dźwięk, ale po paru minutach jak już się napełni to odcina całkiem i już nic nie słychać. 

 

U Ciebie ten dźwięk jest cały czas czy przy końcu napełniania zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=6234]dudek_t[/mention] dzisiaj podłączyłem wodę żeby potestować, na początku woda leci żwawo, przy końcu napełniania pływak powoli ogranicza napływ wody, wtedy faktycznie wystepuje taki dziwny dźwięk, ale po paru minutach jak już się napełni to odcina całkiem i już nic nie słychać. 
 
U Ciebie ten dźwięk jest cały czas czy przy końcu napełniania zbiornika?
No ale jak zaczniesz korzystać ze zbiornika, to wody zacznie ubywać i zbiornik na nowo zacznie się napełniać i znowu będzie piszczeć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale u mnie to nie jest piszczenie, dźwięk takiego przydławiania na zaworze, ale raz że jest to krótko, pare minut. A dwa że jest ledwo słyszalne, musi być całkiem cicho w budzie żeby to wyłapać. Np nadmuch z trumy jest dużo głośniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest cicho. Macie jakieś tanie zawory. Zawór musi uzupełniać pod lustrem wody, a nie nad. Po drugie, zawsze odkręcam tak, aby przepływ wody w wężu był bardzo słaby. Nawet mniej niż litr na minutę. Gdy nastąpi awaria, straty będą znikome.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, ja mam taki reduktor

https://www.kena.pl/?products_id=2762

 

u mnie słychać ,,przydławianie,, wody przez pływak. Ale nie jest to jakiś dokuczliwy dźwięk, gdyby nie ten temat nawet bym nie zauważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Budke kupiłem tsk wyposażoną, było to montowane w klaji. 

 

Dlaczego to błąd?

10 minut temu, Gewehr napisał:

 Po co taki zabieg?

Może żeby naciągnąć klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam reduktor zapewnia ciśnienie poniżej 0.8 bar. Więc wpinasz go bezpośrednio w instalację. Krany wtedy działają jak w domu, bez pompki. Reduktor nie uzupełnia wody w zbiorniku.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest tak zrobione że do zbiornika 50L jest doprowadzone wejście do zalewania z konewki a obok przyłącze z reduktorem. Zalewając z konewki mam wode z baniaka. 

 

Podłączając wąż do reduktora mam to samo tylko automatycznie uzupełnia się zużyta woda. Napełnia baniak i wodę z niego pobieram. 

 

Może dali reduktor żeby woda nie leciała z zadużym ciśnieniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.