Skocz do zawartości

Przyłącze wody miejskiej


Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik na fotkach dokładałem. Mam dwie pompy. Jedna jest na stałe podłączona w zbiorniku, druga wpinana w bok przyczepy. Jak spojrzysz na 4 fotkę leży tam oryginalna angielska pompa. Prawie taką samą mam do podłączenia na zewnątrz. Ta co widać to zapas. Jak podepnę się na boku przyczepy, to wyłączam pompę w zbiorniku. Ma ona dodatkowy włącznik. Żeby to działało, musiałem dodać kilka zaworów zwrotnych i dodatkową rurkę wody zimnej ze zbiornika. Teraz nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie jak to podłączyłem, najzwyczajniej nie pamiętam. Czy pobieram z zewnątrz, czy ze zbiornika, zawsze jest ciepła woda :]

Skoro dołożyłeś drugi zbiornik, pompę i kilka zaworów zwrotnych to koszt nie wyniósł 80 złoty :].  Rozumiem że tę całą resztę trzeba samemu rozkminić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

Robota bardzo ładna;)

Ja jak miałem przyczepe polecam bardziej  http://allegro.pl/wlew-do-wody-do-przyczepy-zamykany-z-lejkiem-40-i3071910068.html jest to proste i bardzo skuteczne rozwiązanie.

Co do rozwiązania z pływakiem to na kempingach w Polscei nie tylko  jak jest każdy wie, problem z wężem ( zazwyczaj trzeba miec swój), problem z końcówkami do kranu, o podłączeniu sie na stałe do wody to w 80% można zapomnieć.. a przecież jak mamy wlew z lejkiem i zamontowany przelew to rozwiązanie z pływakiem jest praktycznie zbędne bo i z wiadra i węża nalejesz..

Pozdro.

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ciekawe rozwiązanie :)

Mam trochę inny koncept, zamiast pływaka w zbiorniku chcę założyć:

Pomysł zakłada wpuszczenie węża z bieżącą wodą przez istniejący otwór wlewowy do zbiornika, odepnę pompkę z 12V i podłączę reduktor do węża podłączeniowego pompy

 

Tak w telegraficznym skrócie, bez wiercenia, bez dużych zmian, no i przenośne pomiędzy przyczepami :P

Jak oceniacie realność takiego rozwiązania ??

Myślałem nad tym rozwiązaniem. Dla mnie jest niepraktyczne. Bardzo często są spadki ciśnienia wody, albo wręcz całkowity jej brak. tyczy się to "ludnych" kempingów w sezonie. Brak wody= ja mam jakiś zapas. Żeby mieć pożądany nacisk na hak, nie mogę wlać więcej niż 30 litrów do zbiornika. Ustawiam 30 litrów na pływaku i tylko podłączam wąż. Nie interesuje mnie ile było, ani nie muszę odmierzać ile wlać. Wężyk odłączam i w drogę :ee:  

 

 

 

Skoro dołożyłeś drugi zbiornik, pompę i kilka zaworów zwrotnych to koszt nie wyniósł 80 złoty :].  Rozumiem że tę całą resztę trzeba samemu rozkminić.

 

Koszt jest podany tylko przyłącza. Tytuł "Przyłącze wody miejskiej" Widzisz w opisie, montaż jeszcze czegoś? :hmm:  Jak będę następnym razem w cepce, to rozrysuję schemat podłączenia :thank: Spokojnie, podzielę się ;)  Jeszce dodam, że mam jeden zbiornik, który kiedyś dołożyłem. Angielki nie mają stałego zbiornika, tylko wiadro na zewnątrz do którego każdy może dać coś od siebie :ok:

 

 

Witam,

Robota bardzo ładna;)

Ja jak miałem przyczepe polecam bardziej  http://allegro.pl/wlew-do-wody-do-przyczepy-zamykany-z-lejkiem-40-i3071910068.html jest to proste i bardzo skuteczne rozwiązanie.

Co do rozwiązania z pływakiem to na kempingach w Polscei nie tylko  jak jest każdy wie, problem z wężem ( zazwyczaj trzeba miec swój), problem z końcówkami do kranu, o podłączeniu sie na stałe do wody to w 80% można zapomnieć.. a przecież jak mamy wlew z lejkiem i zamontowany przelew to rozwiązanie z pływakiem jest praktycznie zbędne bo i z wiadra i węża nalejesz..

Pozdro.

Mam wlew na zewnętrznej ścianie cepki, jest zamykany na kluczyk i mogę nim cały czas lać :bevil:

Na wypadek braku wolnego przyłącza na kempie, mam rozgałęziacz. Różne rodzaje gwintów, można rozwiązać poprzez redukcje. Jest tego od groma i robią je z plastyku, czyli są lekki i tanie :lol:   Wąż jak wiadomo, trzeba mieć swój :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wypadek braku wolnego przyłącza na kempie, mam rozgałęziacz. Różne rodzaje gwintów, można rozwiązać poprzez redukcje. Jest tego od groma i robią je z plastyku, czyli są lekki i tanie :lol:   Wąż jak wiadomo, trzeba mieć swój :mlot:

dokladnie - z doswiadczenia wiem ze wystarczy zawor zmywarkowy 1/2 albo 3/4 cala - wtedy wpeniesz sie zawsze...

ja najczescie jak nie ma kranika to wpinam sie takim zaworkiem w miejscu gdzie przewodami elastycznymi sa podlaczane baterie umywalkowe

 

do tego na wszelki wypadek woze rekukcje i kilka szybkozlaczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie - z doswiadczenia wiem ze wystarczy zawor zmywarkowy 1/2 albo 3/4 cala - wtedy wpeniesz sie zawsze...

ja najczescie jak nie ma kranika to wpinam sie takim zaworkiem w miejscu gdzie przewodami elastycznymi sa podlaczane baterie umywalkowe

 

do tego na wszelki wypadek woze rekukcje i kilka szybkozlaczek...

 

Zaworem mnie zaskoczyłeś, nie pomyślałem o nim :sciana:  Chodzi Ci o taki trójdrożny? Dwa gwinty i jedna nakrętka? Podeślij jakąś fotkę :dzieki:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie siedzę na kempingu i testuje przyłącze. Wszystko działa bez problemów. Jedynie byłem zmuszony ustawić poziom wody, był za wysoki. No i nigdzie nie cieknie :]  Jeszcze instalacja dostała filtr, który jest wpinany pomiędzy wąż a przyłącze.

Pisząc krótko. Zostałem BOHATEREM W SWOJEJ CEPCE :bevil:

 A teraz biesiada :gitara:  :yay:  :pub:  :pad:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super, juz dawno myslalem o takim rozwiazaniu, jak nie w tym sezonie to w nastepnym to zrobie, bo drazni mnie podnoszenie kanapy i lanie z weza do pelna bo inaczej niewiem czy sie nie przeleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reduktor jest potrzebny gdy podłączamy wodę bezpośrednio do zasilania wody w przyczepie bez użycia pompki a jeżeli pozostawiamy pompkę to można zastosować rozwiązanie autora wątku?

 

Jeszcze moja rada (na wypadek awarii, bo w przypadku spłuczek to się przecież zdarza:

zbiorniki na wodę mają często korek spustowy aby wypuścić wodę na zimę. W to miejsce warto wkręcić nagwintowaną rurkę troszkę dłuższą niż ustalony poziom wody w zbiorniku. W przypadku awarii zaworu nadmiar wody wycieknie sobie pod przyczepę a nie na jej podłogę. Jeżeli korka nie ma, to można zrobić odpowiednie otwory w zbiorniku i w podłodze.

Edytowane przez fomicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reduktor jest potrzebny gdy podłączamy wodę bezpośrednio do zasilania wody w przyczepie bez użycia pompki a jeżeli pozostawiamy pompkę to można zastosować rozwiązanie autora wątku?

 

Jeszcze moja rada (na wypadek awarii, bo w przypadku spłuczek to się przecież zdarza:

zbiorniki na wodę mają często korek spustowy aby wypuścić wodę na zimę. W to miejsce warto wkręcić nagwintowaną rurkę troszkę dłuższą niż ustalony poziom wody w zbiorniku. W przypadku awarii zaworu nadmiar wody wycieknie sobie pod przyczepę a nie na jej podłogę. Jeżeli korka nie ma, to można zrobić odpowiednie otwory w zbiorniku i w podłodze.

 

Reduktor jest potrzebny, aby zredukować ciśnienie wody do wymaganego w cepce. Jak go zastosujesz, to pompka niepotrzebna. Wiedz tylko, że rzadko kiedy kemping ma podłączenie wody miejskiej. Polska przoduje w braku przyłączy, na zachodzie jest lepiej.

U mnie przelew jest w korku, tym co zalewam wodę np. z wiadra do zbiornika. Pisałem w tym poście już o tym, wystarczy poczytać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak zyggy na kempingu gdzie stawiam przyczepę mam stałe podłączenie do wody.

W przyczepie i tak muszę zainstalować albo rozwiązanie z pływakiem i napełnieniem zbiornika albo zainstalować reduktor i na stałe wpiąć go w system wodny.

Zalety reduktora - bardzo prosta instalacja, bez dużego nakładu pracy. Nie martwisz się o to co będzie jak nie zadziała pompka :), albo jaki kupić kran do wymiany.

Wady: przy rozszczelnieniu gdzieś układu w przyczepie woda pójdzie na przyczepę :( (może jakiś łatwo dostępny zawór do zamykania wody ale o tym niestety trzeba pamiętać lub elektrozawór 12V w miejsce pompki?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dołaczę się z jednym pytaniem związanym z instalacją wodną , posiadam angielską przyczepe w której jest filtr węglowy. Filtr ostatnio zaczął się rozmakać i puszczać drobinki węgla w instalację więc mam pytanie co z tym zrobić albo gdzie kupić taki filtr lub czy calkiem go wywalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dołaczę się z jednym pytaniem związanym z instalacją wodną , posiadam angielską przyczepe w której jest filtr węglowy. Filtr ostatnio zaczął się rozmakać i puszczać drobinki węgla w instalację więc mam pytanie co z tym zrobić albo gdzie kupić taki filtr lub czy calkiem go wywalić

 

Ja żeby nie walić kasy na wkłady, stosuję akwarystyczny.

Jest on tani i można go sobie często zmieniać :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarystyczny to znaczy że jest taki wymiar gąbki czy jakiś inny

 

Np. taki 

http://allegro.pl/wegiel-aktywny-granulowany-1l-1000ml-wklad-i3174060750.html

Edytowane przez Gewehr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.