Skocz do zawartości

Przyłącze wody miejskiej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jest to tańsza wersja przyłączenia, żeby szło bezpośrednio na krany trzeba rozbudować instalację
Jaka tańsza? To jest po prostu źle podłączone.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki wlew. Jak to jest dalej rozwiązane technicznie - nie mam pojęcia. Dźwięk jest cały czas.

https://center-camp.pl/pl/p/Przylacze-wody-miejskiej-nowy-model/3560

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gewehr napisał:

Jaka tańsza? To jest po prostu źle podłączone.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Wytłumacz proszę dokładniej dlaczego jest to źle wykonane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacekzoo napisał:

Wytłumacz proszę dokładniej dlaczego jest to źle wykonane

Chodzi o to, że po zastosowaniu takiego reduktora podłączasz wodę bezpośrednio już do kranów z pominięciem zbiornika. Czyli masz instalację jak w domu, gdzie woda leci po prostu po odkręceniu kranu. Reduktor ma za zadanie zmniejszenie ciśnienia, aby nie wywaliło Ci instalacji. W przypadku zbiornika z pływakiem nie potrzebujesz już takiego reduktora, bo za pobieranie wody odpowiada pompka w zbiorniku, a za odcięcie pływak. Tak to wg mnie powinno wyglądać :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, czyli nadgorliwie jest dołożony reduktor. Ale nie jest to źle zrobione. W niczym nie przeszkadza oprócz tego że gość został skasowany extra pare zł
Tak.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacekzoo napisał:

No ok, czyli nadgorliwie jest dołożony reduktor. Ale nie jest to źle zrobione. W niczym nie przeszkadza oprócz tego że gość został skasowany extra pare zł

nie jest to źle zrobione tylko drożej ?

za to masz dodatkowo dwie zalety przy ewentualnej awarii pływaka nie zaleje Ci tak szybko budy jak bez reduktora (zawsze jest szansa szybciej wyłapać wyciek)

i masz ciągły przepływ wody w zbiorniku co eliminuje możliwość "popsucia się" wody w zbiorniku np podczas dłuższego postoju jak może to mieć miejsce w przypadku instalacji ciśnieniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A czy miał ktoś do czynienia z takim przyłączem z reduktorem?

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Colorado-2%2C-biale%2C-przylacze-wody-miejskiej-do-przyczepy-kempingowej-/4302

Redukuje ciśnienie do 1.1 bara. Czy nie będzie to za duże ciśnienie dla instalacji opartej o zbrojone węże i wylewki metalowe? Pompka daje 0,6 bar więc ten reduktor prawie 2 razy więcej stąd moje obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zainspirowany koncepcją Gewehr postanowiłem zastosować rozwiązanie w swojej budce. Wielkie dzięki Gewehr :brawo:

Wprowadziłem drobną korektę, nieco inaczej poprowadziłem rury pod budką, a także zastosowałem filtr.

image.png.4bc094d605f8aa0baa9c2dcca52d58c4.png                 image.png.d43ba313cfcfb6afc2b3bdc6d93da334.png       

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja:

  • szybko-złącze typu gardena
  • zaworek 1/2"
  • złącze pex fi 16 / 1/2" kranowe
  • rurka pex fi 16
  • filtr wody 1/2"
  • reduktor ciśnienia z możliwością regulacji oraz ciśnieniomierzem
  • króciec 1/2" na fi 10mm

Tanie i działające dobrze rozwiązanie.

20210425_160416.thumb.jpg.b6dc42c387713bc0799caeab19a10fb3.jpg20210425_160135.thumb.jpg.2d34d8d94b2fa27c34419a20bfb64736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega się konkretnie rozpędził :)

Jak wygląda "ciąg dalszy" przyłącza? Poprzez zawór napełniający do zbiornika ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zep napisał:

Tutaj kolega się konkretnie rozpędził :)

Jak wygląda "ciąg dalszy" przyłącza? Poprzez zawór napełniający do zbiornika ? 
 

Opis i odręczny schemat znajdziesz w innym wątku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.