Skocz do zawartości

Przyłącze wody miejskiej


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Szukałem go na allegro, bo sam kupowałem po 100 parę złotych ale widzę że nie ma obecnie. W zestawie dostajemy też złączki różne. Używam go już dwa sezony i jest ok :) Tak więc lepiej kupić raz a dobrze :D

Dzięki za namiar! Już zamówiłem :)

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Dziwne, tam nie ma co wydawać dźwięku. Muszę u siebie sprawdzić

to jest podobnie jak z przyłączem wody do spłuczki w WC, przy napełnianiu pływak stopniowo się podnosi i zamyka dopływ pod koniec otwór jest bardzo mały a ciśnienie spore i wtedy powstaje ten dziwny dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc niedawno na kempingu rozmawiałem z człowiekiem, który miał bardzo fajnie rozwiązany przyłącz wody bieżącej. W przyczepie było gniazdo z reduktorem, do którego podpinało się wąż z kranu, który był na parceli. Wąż zasilający był wewnątrz przyczepy wpięty chyba pomiędzy pompką a kranami. W środku był jeszcze zamontowany wyłącznik pompki. 

Działa to tak, że po podłączeniu wody bieżącej ze słupka i po wyłączeniu pompki woda idzie bezpośrednio na krany tak jakby pompka ją pompowała.

Czy w takim rozwiązaniu jest potrzeba jeszcze blokowania jakoś przepływu wody do zbiornika (może jakiś zaworek?) czy też niepracująca pompka będzie zamykała przepływ wody w kierunku do zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Zanim napisałem w tym wątku szperałem troche i gdzieś czytałem że chociażby rurki nie są przystosowane do wyższego ciśnienia niż to które podaje pompka

dziwne, temu gościowi z którym rozmawiałem właśnie dealer, który sprzedawał przyczepę to montował. Nie wymieniał kranów. Krany wyglądają jak normalne baterie domowe tylko mają dodatkowo mikrostyki. Jest nawet taka opcja w ofercie przy zamawianiu przyczepy "Podłączenie wody z zewnątrz" kod wyposażenia: 451443

Przyczepa no nowy Knaus Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Knausie masz: Frischwassertank 45ltr., Festeinbau (In Verbindung mit der Option 451443 "Citywasser-Anschluss" stehen 50ltr. Tankvolumen zur Verfügung).

Opcja 451443 to zestaw: gniazdo zewnętrzne do podłączenia wody + reduktor z pływakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc niedawno na kempingu rozmawiałem z człowiekiem, który miał bardzo fajnie rozwiązany przyłącz wody bieżącej. W przyczepie było gniazdo z reduktorem, do którego podpinało się wąż z kranu, który był na parceli. Wąż zasilający był wewnątrz przyczepy wpięty chyba pomiędzy pompką a kranami. W środku był jeszcze zamontowany wyłącznik pompki. 
Działa to tak, że po podłączeniu wody bieżącej ze słupka i po wyłączeniu pompki woda idzie bezpośrednio na krany tak jakby pompka ją pompowała.
Czy w takim rozwiązaniu jest potrzeba jeszcze blokowania jakoś przepływu wody do zbiornika (może jakiś zaworek?) czy też niepracująca pompka będzie zamykała przepływ wody w kierunku do zbiornika?
Kolega ma tak zrobienie w trzyletnim Knausie, działa bez zarzutu, potrzebujesz zawór zwrotny na wyjściu ze zbiornika

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Kolega ma tak zrobienie w trzyletnim Knausie, działa bez zarzutu, potrzebujesz zawór zwrotny na wyjściu ze zbiornika

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Czyli rozumiem że podłączając węża wyłącza pompke i ma instalacje ciśnieniową, a jak nie ma dostępu do kranu to zalewa z konewki, włącza pompke i ma instalacje na mikrostyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacekzoo napisał:

Czyli rozumiem że podłączając węża wyłącza pompke i ma instalacje ciśnieniową, a jak nie ma dostępu do kranu to zalewa z konewki, włącza pompke i ma instalacje na mikrostyki?

dokładnie tak, wszystko na fabrycznej instalacji Knausa, potrzebujesz tylko kawałek wężyka, trójnik, przyłącze wody z reduktorem, zawór zwrotny oraz wyłącznik do pompki.

dla majsterkowicza do zrobienia w przeciągu godziny czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.