Skocz do zawartości

Przyłącze wody miejskiej


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam pytanko, bo mam podobnie zrobione, tzn w baniaku zamontowany pływak. Ale nie  ma przelewu, trochę się obawiam żeby budy nie zalać jak coś się przyblokuje. Do zbiornika też jest podłączone normalne napełnianie z lejka, zadziała to że w razie awarii woda przeleje się tym ,,wlewakiem,,? Moim zdaniem tak.  

I pytanie troche pokrewne, jakiego węża używacie do podłączenia budki do kranu? Oczywiście musi być jak najlżejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zwykłego ogrodowego 1/2". Zwyczajowo wymieniam co sezon na nowy więc kupuje w obi czy castoramie rolkę 20m zielonego i po temacie. Wbrew pozorom nie jest ciezki - to wynika z jego słabej jakości - ale jeden sezon wytrzymuje bez problemu.

EDIT: BTW wczoraj rozmawiałem z Procampem nt. montażu w mojej budzie stałego podpięcia wody. Czekam na ofertę. Nie wiem nawet jakiej kwoty się spodziewać:)

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że jak już się zbiornik napełni to jest taki bardzo cichy dźwięk o wysokiej częstotliwości. Bardzo mnie irytuje. Myślę że to kwestia ciśnienia?? W każdym razie żeby tego nie słyszeć to i tak muszę zakręcić kurek. 

Czyli na dobrą sprawę, dzisiaj zostałbym przy zwykłym wężu z "pisoletem" i napełniał zbiornik bez stałego podłączenia bo i tak za każdym razem muszę zakręcić/odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jacekzoo napisał:

I pytanie troche pokrewne, jakiego węża używacie do podłączenia budki do kranu? Oczywiście musi być jak najlżejszy


Nie kupuj żadnego ogrodowego badziewia w sklepie budowlanym. W połączeniu ze słońcem robi się syf. U mnie woda z takiego węża miała dziwny posmak. Na początku myślałem, że to przez wodę na kempingach, ale jak się okazało, że brat ma to samo, a używał innego ogrodowego węża to okazało się jasne, że to nie woda, a węże, który pod wpływem ciepła wydzielają jakieś syfy. Przestaliśmy używać ogrodowego syfu i problem zniknął. Po prostu te węże z marketów nie wiadomo z czego są, z jakiego materiału. Nie ma sensu się truć.

Kupiłem wąż z atestem do żywności. Lekki i zajmuje mało miejsca: 
http://www.brunner.it/en/water-and-sanitation/841-roll-on-8022068033044.html

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bw81 napisał:

o kurde! to w takim razie juz wiesz dlaczego wymieniałem co sezon :D z powodu tego zapachu! Zamawiam ten z linku :)

Szukałem go na allegro, bo sam kupowałem po 100 parę złotych ale widzę że nie ma obecnie. W zestawie dostajemy też złączki różne. Używam go już dwa sezony i jest ok :) Tak więc lepiej kupić raz a dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacekzoo napisał:

Nawet poza allegro nie ma na żadnej polskiej stronie. Nie pali mi się teraz, poczekam może na wiosne się pojawią? Ile waży cała taka szpulka?

Tu masz: 
http://www.go-market.pl/Woda__Pompki__Zbiorniki__Chemia/Weze__Zlaczki__Koncowki/FR300/724,Wo25,Waz_zwijany_Roll_On_dlugosc_15m_-_Brunner,wo,products.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.