Skocz do zawartości

Przyłącze wody miejskiej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

BTW: czym uszczelnić taki montaż (montaż samej puszki przyłączeniowej). Jakiś konkretny silikon czy np Tytan Fix 2 (klej uszczeliacz) czy inny np. płynny gwóźdź?

 

Wklej to na uszczelniacz który jest na bazie butylenu. Będzie elastyczne, trwałe i będzie to można w przyszłości zdemontować :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: czym uszczelnić taki montaż (montaż samej puszki przyłączeniowej). Jakiś konkretny silikon czy np Tytan Fix 2 (klej uszczeliacz) czy inny np. płynny gwóźdź?

Tak, jak Kol. Gewehr napisał - najlepszy będzie uszczelniacz trwale plastyczny, na bazie butylu.

Poczytaj np. tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzeję temat, mam pytanie jeżeli mam reduktor (Reich Colorado) dający na wyjściu 1.1 bara to wyłącznik ciśnieniowy do pompki mogę dać 1 bar czy lepiej dać coś 0,8-0,5 bara? Nie znam się na tym za bardzo i nie wiem jak bardzo spada ciśnienie w instalacji wraz z odległością od przyłącza. Po podłodze to będzie ze 3-4 metry od pompki/wyłącznika do przyłącza Colorado

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem, gdzie i do czego ten wyłącznik ciśnieniowy chcesz założyć, oraz co miałby mieć wspólnego z gniazdem "Colorado" :hmm:

No bym chciał żeby po podłączeniu węża z wodą do gniazda Colorado automatycznie odłączona została pompka wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bym chciał żeby po podłączeniu węża z wodą do gniazda Colorado automatycznie odłączona została pompka wody

 

Napiszę może w ten sposób:

gdy podłączasz sieć miejską do "Colorado", to na ogół pompę wody wyłącza się wyłącznikiem ręcznie (najprostsze, najbardziej skuteczne i uniwersalne rozwiązanie - nawet podczas spuszczania wody przed zimą, z czym wył. ciśnieniowy sobie nie poradzi).

Zresztą, wyłącznikiem ciśnieniowym jest tylko z nazwy, ponieważ najczęściej sytuacja jest odwrotna i działa on, jako włącznik - uruchamia pompę przy spadku ciśnienia, czyli np. odkręceniu kranu. Opcje odwrotne oczywiście też istnieją, ale są bardzo rzadko spotykane.

Zamontuj zwykły wyłącznik pompy i będzie OK. Po co komplikować coś, co tego nie wymaga :hmm: 

Nawiasem mówiąc, gdybyś dobierał wyłącznik o konkretnym ciśnieniu zadziałania, to musiałbyś mieć pewność, że zawsze, w każdej sieci i w każdym miejscu, gdzie będziesz się podłączał, ciśnienie będzie odpowiednio wysokie. A co w przypadku, gdy w tym samym czasie więcej osób postanowi korzystać z wody i ciśnienie się obniży ? Z tych m.in. powodów producenci montują standardowe wyłączniki dla pomp.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, ja jeszcze pociągnę temat. 

Planuję przyłączenie wody poprzez reduktor  (do 1,1barów) czy jak zainstaluję wyłącznik pompki to sprawa jest załatwiona? 

Czyli wylewki już żadnych przeróbek nie potrzebują i czy zniosą spokojnie te 1,1? 

 

 

U mnie to będzie działać tak, że wąż wpinam pod przyczepą, przez trójnik Gardena z zaworami. Od jednego króćca krótki wąż do reduktora i z reduktora przez podłogę do trójnika w instalacji. 

Drugi króciec z zaworem będzie wolny żeby można było np. nabrać wody , umyć ręce czy podłączyć prysznic (albo podłączyć wąż do kolejnej przyczepki).

Całość montowana pod spodem żeby w razie czego nie było katastrofy .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Zależy z jakich elementów składa się Twoja instalacja, czy jest bojler, a jeśli tak, to jaki, jakiego typu są krany oraz, czy instalacja jest ciśnieniowa / bezciśnieniowa. Wyłącznik wystarczy, ale jeszcze potrzebujesz dwa zawory zwrotne.
Poniżej zrobiłem Ci przykładowy rysunek. Zwykłe plastikowe krany z mikrowyłącznikami mogą przy tym ciśnieniu puszczać, jeśli nie od razu, to po pewnym czasie, jednak nie jest to regułą i jak pisałem, zależy co masz zamontowane, jaki jest stan techniczny tych kranów i ich uszczelek. Ważne jest też to, że przy podłączeniu, które planujesz, wszystkie przyłącza węży (dosłownie w każdym miejscu) muszą być zabezpieczone opaskami zaciskowymi, a same węże tzw. "zbrojone".

 

post-8228-0-99750400-1398660115_thumb.jpg

Reduktory "City" i "Colorado" są produkowane w różnych wersjach, również z wyjściem o niższym ciśnieniu roboczym np. 06 -  0,8 bar (standardowa pompka zanurzeniowa daje właśnie ciśnienie ok. 0,5 - 0,6 bar). Przy takim reduktorze nie ma obaw o pozostałe elementy instalacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, genialny rysunek :) Dzięki.

Wylewki są metalowe 

Węże : od cieplej zbrojone, od zimnej przeźroczyste 10mm (zmieniłem ostatnio z 8mm) 

Tym samym mam bojler TRUMA

Nie wiem czy instalacja jest ciśnieniowa czy nie. 

Zrobiłem dziś próbę; na razie wszystkie elementy "wisiały " w powietrzu; i jest fakap. Przeciekają wszystkie trójniki wewnątrz (były ściskane opaskami plastikowymi)

 

Reduktor jaki mam to: http://allegro.pl/reduktor-cisnienia-wody-kemping-i4135993258.html 

 

Pytania:

- czy konieczna jest zmiana węży (druga w tym miesiącu :) 

- Czy może ewentualnie zastosować jeszcze jakąś kryzę za reduktorem która obniżyłaby ciśnienie jeszcze bardziej

- załóżmy że zmienię wszystkie opaski na skręcane metalowe. Czy jest szansa że będzie działało czy bardziej szansa na sp... czegoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.