Skocz do zawartości

Rozmiarówka Felg Angielka :)

SAJENS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, albo bardziej proszę o pomoc w rozszyfrowaniu oznaczeń felgi stalowej chciałem pokusić się o zmianę na aluminiowe lub wymianę starych stalowych na nowe. 

To co udało mi się wyczytać z felgi to:

1295 1/2 Jx13 CHx30 BF212H

Teraz moje info które posiadam:

Opona aktualnie w rozmiarze 155R13

Średnica otworu centrującego 30 mm 

Rozmiar felgi 13 

Ilość śrub 4 szt.

Interesuje mnie jeszcze wymiar śrub koła oraz ich rozstaw oraz ET felgi. 

Mile widziane linki do przykładów felg pasujących lub namiary na miejsca gdzie je dostanę w okolicy Wrocławia.

Pozdrawiam 

SAJENS

Mam pytanko, albo bardziej proszę o pomoc w rozszyfrowaniu oznaczeń felgi stalowej chciałem pokusić się o zmianę na aluminiowe lub wymianę starych stalowych na nowe. 

To co udało mi się wyczytać z felgi to:

1295 1/2 Jx13 CHx30 BF212H

Teraz moje info które posiadam:

Opona aktualnie w rozmiarze 155R13

Średnica otworu centrującego 30 mm 

Rozmiar felgi 13 

Ilość śrub 4 szt.

Interesuje mnie jeszcze wymiar śrub koła oraz ich rozstaw oraz ET felgi. 

Mile widziane linki do przykładów felg pasujących lub namiary na miejsca gdzie je dostanę w okolicy Wrocławia.

Pozdrawiam 

SAJENS

Jak na razie udało mi się chyba ustalić jeszcze, że felga powinna być 13 4x98 (rozstaw śrub na feldze od skody felicji jest 4x100 i jest delikatni za duży więc drogą dedukcji zostaje 4x98), teraz został tylko problem z otworem centrującym i ET. :)

Jeszcze jeśli można to jakieś sugestie odnośnie opon poproszę waga przyczepy 1200 KG

Edytowane przez SAJENS (wyświetl historię edycji)

No i mam klopsik.

Po symbolach wynika, że otwór centrujący powinien mieć 30 mm (CH30) a u mnie jest około >60 mm z wstępnych pomiarów (felga Skoda Felicja otwór centrujący ma w rozmiarze 57,1 w moim przypadku przy przymiarce tej felgi otwór centrujący w feldze jest za mały żeby wskoczył na kołnierz). Jeśli chodzi o ET to felgi Skoda Felicja ET38 nie haczą i w nadkolu siedzą bardzo dobrze. Czyli ET z przedziału 34-38 powinno być OK.

Link do opisu felgi Skoda Felicja jaką użyłem do prób dobrania felgi.

Link do spisu felg w rozmiarze 13 4x98 odpowiada tylko pierwszy typ tzn jeśli chodzi o otwór centrujący a reszta odpada. Tylko patrzcie na ET 29 ??? I co teraz ?

SAJENS

Eeee, coś pokaszaniłeś.

Ja jeszcze nie widziałem felg z centralną dziurą o fi 30mm.

Weź zapasówkę z budki i podjedź do gumiarza. Moment minie jak rozpracuje Ci na jakie alu możesz się pokusić.

A może w symbolu CH30 czytamy: 3,0" = pi razy oko 73mm a to już bliżej.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)

@>sajens Napisał 09.03.2013 - 12:28

...Mile widziane linki do przykładów felg pasujących... < musisz dokładnie wiedzieć co masz felga/opona.

Szanowny kolego nie podajesz PEŁNYCH oznaczeń felg i  opon...

...zapoznaj się z przykładowym oznaczeniem:

felga < parametry techniczne > opona

Ponownie rzetelnie i precyzyjnie oglądaj to co masz.

Oznaczenia felg stalowych są "wybite" na wewnętrznej stronie.

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)

[quote name="ired"

Oznaczenia felg stalowych są "wybite" na wewnętrznej stronie.

Pozdrawiam,

Nie zawsze. Dość często są na zewnętrznej stronie pomiędzy otworami na śruby.

Na feldze mam napisane dokładnie to co w pierwszym poście. Więcej nic nie ma. Hmm i dla tego próbuje dobrac felge.

Moze inaczej. Jesli ktos posiada Herald Ace lub podobny model jest mi wstanie spisac parametry ze swojej felgi.

Pozdrawiam

Jak na razie udało mi się chyba ustalić jeszcze, że felga powinna być 13 4x98 (rozstaw śrub na feldze od skody felicji jest 4x100 i jest delikatni za duży więc drogą dedukcji zostaje 4x98), teraz został tylko problem z otworem centrującym i ET. :)

Jeszcze jeśli można to jakieś sugestie odnośnie opon poproszę waga przyczepy 1200 KG

A taka felicja waży około 1000 kg a jej DMC to pewnie max   ~1400kg  tyle tylko ,że samochód jezdzi na czterech kołach-1400:4= 350 - Twoja przyczepa na dwóch  .1200:2=600   Z prostego wyliczenia daje nam to 70 % różnicy ....

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)