Skocz do zawartości

zagadka co to jest

dawidknaus

Rekomendowane odpowiedzi

dziś trafiło mi się coś takiego,co to może być,było wyciągnięte z jakiegoś schronu

jest to napędzane bęzyną,jest w tym świeca zapłonowa jak w silniku

a ten duży zbiornik,jest tam napis "ciecz rozpylana",czyżby to był jkais miotacz ognia

post-7875-0-88180900-1362778151_thumb.jpg

post-7875-0-11815700-1362778363_thumb.jpg

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)

Nie wydaje mi się , żeby to miało związek z militariami. Wygląda to raczej na jakiś opylacz ogrodniczy

opylacz ogrodniczy zasilany benzyną,i zawieszony w schronie,oj chyba nie,poczekamy może ktoś miał styczność z tym ustrojstwem

A cóż w tym dziwnego, że napędzany silnikiem spalinowym? są takie opylacze. Ale zacznijmy od początku; widać , że sprzęt jest produkcji krajowej, o czym świadczą napisy. O jakim schronie mówimy? powojennym czy z czasów wuja Adolfa. Czy to ustrojstwo było zamocowane na stałe? czy ktoś tam to po prostu przechowywał. Zakładając że stanowił powojenne wyposażenie schronu, to może służył do rozpylania jakiegoś odkażalnika?

To jest polskiej produkcji  zamgławiacz - urządzenie tworzące mgłę . Z militariami ma tyle wspólnego że produkowały go zakłady lotnicze w Świdniku w latach 60tych.

Bardziej pasuje do szklarni niż  do schronu ;) no chyba że  w jakimś  ustronnym schronie ktoś  tego używał do tworzenia mgiełki nad plantacją  marychy :)

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)

waga jest nieduża ze względu że jest wykonany z aluminium,10,1kg

temat mozna usunąć,informacje otrzymałem,dziękuje wszystkim

aq zamgławiacz jedzie do huty :] 

Zamiast do huty możesz pójść  z tym pod pachą  do banku po bezzwrotną  pożyczkę . Krzykniesz "mam miotacz i nie zawaham się  go użyć"  i kasę sami Ci dadzą ;)

A co do tematu to proponuje zostawić  i nie zamykać  a wręcz przeciwnie.

Nie jeden z Nas "potknął" się  o jakiś  przedmiot , którego pochodzeniu i przeznaczeniu niema pojęcia a jak widzimy wyżej odpowiedzi na zadaną  zagadkę  mogą  być  zabawne i temat jako alternatywa dla geograficznych zagadek z tematu "zagadka" może być  nawet ciekawszy z racji różnorodności odgadywanych przedmiotów.

Pozdrawiam.

Ps.

Zagadki zagadkami , ale wielu świeżych karawaningowców w swych pierwszych przyczepach odnajduje urządzenia o których niema pojęcia. Zamiast tworzyć  co rusz to nowe tematy takie jak np. >>>Ten<<<  czy >>>ten<<< .mogli by zadawać  tu .

waga jest nieduża ze względu że jest wykonany z aluminium,10,1kg

temat mozna usunąć,informacje otrzymałem,dziękuje wszystkim

aq zamgławiacz jedzie do huty :] 

Prędzej umieściłbym zamgławiacz na allegro, nigdy do huty. Są ludzie którzy zbierają takie rzeczy, a na złom zawsze zdążysz oddać.  

a na złom zawsze zdążysz oddać.  

tyle że ja to kupiłem na złom,bo pracuje na skupie złomu(skarbnicy różnorodnych rzeczy) :]  

dokładna nazwa tego urządzenia to PULSOPYL-odrzutowy opryskiwacz,dzięki za naprowadzenie,a juz myślałem że to miotacz,i zabawa przednia przeszła koło nosa

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)