Skocz do zawartości

Chcę kupić przyczepkę i "przyturgać" ją na kołach z Francji

Laykonikus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie, szukam wskazówek jak szukać oraz gdzie najlepiej trafiać szukając młodszego rocznika przyczepki.

Nosze się z zamiarem sprzedaży swojej - jak to w rodzinie została ochrzczona imieniem "Babuni" Frankię 495 z 89`(
jesteśmy razem od 2008r – super przyczepka), - szukam po stronach internetowych, oglądałem już oferty z Niemiec, Holandii Belgii i Szwajcarii,  - nic tam ciekawego nie trafiłem :-(, obecnie jestem na etapie przebierania ofert u
Francuzów, i o dziwo tam jest dużo ciekawszych dla mnie ofert przyczepek.

I tu zaczynają się schody, (na szczęście moja ukochana bardzo dobrze szprecha po frankońsku:-) ale strasznie trudno tam
trafić na numer telefonu w ofercie (jak jest to jest z nim coś nie tak - albo stosowane są "myki" na stronach - aby dzwonić przez nasze tak jakby 0700... czyli 1,35ojro za połączenie a potem 0,35 centów za minutę)

Wysyłanie zapytań via- e-mail, na razie pozostaje bez odzewu, tak jakby nie sprawdzali poczty e-mail. L

A co ciekawsze ofert powoli stają się nie aktualne :oslabiony:

Wiem, że wycieczka po cepkę w tamtym kierunku to dłuuuuga wycieczka i nie prosta sprawa z załatwieniem dokumentów wywozowych, czytałem różne informacje od tych którzy tam byli …. i wrócili…

Na szczęście po drodze mogę wstąpić do znajomych w Konstanz – są oni całkowicie nie campingowi, dlatego nie mam na nich co liczyć w tym temacie, ale za to spanie w połowie drogi i ewentualny support - mam

Koledzy proszę o pomoc ….. gdzie szukać i jak szukać, czego koniecznie unikać?

Pozdrawiam

Witam

Tak jak w temacie, szukam wskazówek jak szukać oraz gdzie najlepiej trafiać szukając młodszego rocznika przyczepki.

Nosze się z zamiarem sprzedaży swojej - jak to w rodzinie została ochrzczona imieniem "Babuni" Frankię 495 z 89`(

jesteśmy razem od 2008r – super przyczepka), - szukam po stronach internetowych, oglądałem już oferty z Niemiec, Holandii Belgii i Szwajcarii,  - nic tam ciekawego nie trafiłem :-(, obecnie jestem na etapie przebierania ofert u

Francuzów, i o dziwo tam jest dużo ciekawszych dla mnie ofert przyczepek.

I tu zaczynają się schody, (na szczęście moja ukochana bardzo dobrze szprecha po frankońsku:-) ale strasznie trudno tam

trafić na numer telefonu w ofercie (jak jest to jest z nim coś nie tak - albo stosowane są "myki" na stronach - aby dzwonić przez nasze tak jakby 0700... czyli 1,35ojro za połączenie a potem 0,35 centów za minutę)

Wysyłanie zapytań via- e-mail, na razie pozostaje bez odzewu, tak jakby nie sprawdzali poczty e-mail. L

A co ciekawsze ofert powoli stają się nie aktualne :oslabiony:

Wiem, że wycieczka po cepkę w tamtym kierunku to dłuuuuga wycieczka i nie prosta sprawa z załatwieniem dokumentów wywozowych, czytałem różne informacje od tych którzy tam byli …. i wrócili…

Na szczęście po drodze mogę wstąpić do znajomych w Konstanz – są oni całkowicie nie campingowi, dlatego nie mam na nich co liczyć w tym temacie, ale za to spanie w połowie drogi i ewentualny support - mam

Koledzy proszę o pomoc ….. gdzie szukać i jak szukać, czego koniecznie unikać?

Pozdrawiam

@ > Laykonikus

... proszę o pomoc ….. gdzie szukać i jak szukać, czego koniecznie unikać?

Kupno przyczepy jest to temat rzeka. Każdy ma swoje własne doświadczenia.

Ja ten temat przerabiałem w roku 2000. W kilku słowach krok po kroku opiszę swoje przygody związane z zakupem przyczepy kempingowej. W tamtych czasach po "przeczesaniu" w internecie najtaniej było w Holandii.

Wchodziłem na stronę NL < czekałem na odpowiednie ogłoszenie (jest to strona przykładowa)

Szukałem też na ebay NL < czytaj jak wyżej

Wreszcie trafiłem na przyczepę która odpowiadała i spełniała wszystkie moje potrzeby.

Wsiadłem z kolegą do mojego starego zestawu auto+przyczepa i pojechaliśmy po wybrankę.

Na miejsu okazało się że wybranka wewnątrz nieprzyjemnie pachnie z powodu przecieków, zrezygnowałem.

Jezdziliśmy kilka dni po różnych miejscach, zawsze coś mi nie pasowało.

Pewnego razu wcześnie rano przed bramę pośrednika=handlarza przyczep przyjechał facet z przyczepą na sprzedaż. Przyczepa spełniała moje wszystkie wymogi. Powiedziałem facetowi że ja kupię tę przyczepę po sprawdzeniu. Facet powiedział że wyraża zgodę.

Pojechaliśmy do niego na podwórko, zanurkowałem we wszystkie zakamarki przyczepy od wewnątrz.

Przy pomocy drabiny obejrzałem dach przyczepy. Rozstawiliśmy przystawkę, obwąchałem raz jeszcze wszystko.

Poprosiłem faceta o umożliwienie skorzystania z węża z wodą. Wykąpałem solidnie przyczepą lejąc wodę po całej przyczepie i przystawce.

Ponownie wszedłem do środka przyczepy sprawdziłem wszędzie czy są jakieś przecieki, do samo zrobiłem z przystawką.

Wszędzie było sucho to dla mnie był dobry znak.

Potem podniosłem przyczepę lewarkiem sprawdziłem oba koła = luz na łożyskach. Tylko jedno koło wymagało skasowania luzu=regulacji.

Kupiłem tę przyczepę (omijając wszystkich pośredników) którą przejechałem do dziś ~50 - 60tyś. km wewnątrz mam zapach świeżości do dziś.

Na specjalne zamówienie wykonałem garaż blaszak gdzie przyczepa przechowywana jest przez cały rok.

Cztery lata temu wymieniłem obie opony na nowe a w ubiegłym roku

wracając z majówki 2012 < w upierdliwym deszczu

stwierdziłem po powrocie że mam LUZY na łożyskach. Przyczyna była prozaiczna nie trzymały szczelności simeringi.

Kupiłem nowe łożyska nota bene argentyńskie w Polsce, simeringi podebrałem na stacji volkswagena + nowe 2 zawleczki.

We wrześniu pojechaliśmy "w stronę słońca" < zerknij i klikaj ...

...przetestować nowe łożystka.

Na kempingu i po powrocie sprawdziłem profilaktycznie luzy na łożyskach. Jest OK.

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)

Tam też szukałem, i nie trafiłem żadnej ciekawostki  :oslabiony: .

Idąc za twoimi wskazówkami, wklikałem e....nl i .... :oslabiony: , a wklikał3em e....fr :] aż miło popatrzeć na ten wybór ..... np.http://www.ebay.fr/itm/Caravane-burstner-trecento-/221183747177?pt=FR_JG_Automobiles_V%C3%A9hicules_Loisir&hash=item337f942469
- już poza moim zasięgiem bo 1600 dmc  a ja moge max 1500 kg - ale mimo to, takich rodzynków tam znaleźć nie moge (znaczy w nl).

Lub też inny przykład  
http://www.ebay.fr/itm/Caravane-burstner-trecento-/221183747177?pt=FR_JG_Automobiles_V%C3%A9hicules_Loisir&hash=item337f942469 
- w miarę świeże ogłoszenie ale trudno się kontaktować z nimi w sprawie szczegółów.

Poza tym strasznie skąpią zdjęcia,

@> Laykonikus, napisał:

...szukam po stronach internetowych, oglądałem już oferty z Niemiec,
Holandii Belgii i Szwajcarii,  - nic tam ciekawego nie trafiłem :-(,
obecnie jestem na etapie przebierania ofert u Francuzów,

i o dziwo tam jest dużo ciekawszych dla mnie ofert przyczepek.

W Anglii nie szukałeś ... ustawiłem na 4 berth < zapraszam, zerknij...

Pozdrawiam,

Zapraszam do Hrubieszowa. Jest w bardzo dobrym stanie Tabbert 400 rocznik 91 do kupienia. Sprzedający otrzymał ją w "spadku" i powiem szczerze, że gdybym dwa lata wcześniej nie kupił Beyerlanda to już dawno zapłaciłbym za tę cepkę. Jest naprawdę godna polecenia. W razie zainteresowania tematem proszę dać znać - podam nr do Pana Krzysztofa - jest godnym polecenia wygą karawaningu.

Pozdrawiam - M 

p.s. c 8500 zł. naprawdę polecam.

Edytowane przez Wachmistrz77 (wyświetl historię edycji)

Dziękuję za wskazówkę .... lukam  :]

@Laykonikus

W ubiegłym roku jak szukałem ciekawych miejsc w Holandii w menu turystyka znalazłem

Holenderski rajski ogród < info > Park Kaukenhof ... zdjęcia

W menu znalazłem coś dla Ciebie > Holenderskie allegro  ... lukaj i szukaj...

Pozdrawiam,

Zapraszam do Hrubieszowa. Jest w bardzo dobrym stanie Tabbert 400 rocznik 91 do kupienia. Sprzedający otrzymał ją w "spadku" i powiem szczerze, że gdybym dwa lata wcześniej nie kupił Beyerlanda to już dawno zapłaciłbym za tę cepkę. Jest naprawdę godna polecenia. W razie zainteresowania tematem proszę dać znać - podam nr do Pana Krzysztofa - jest godnym polecenia wygą karawaningu.

Pozdrawiam - M 

p.s. c 8500 zł. naprawdę polecam.

Dziękuję za podpowiedź, przyczepka zapewne warta uwagi......

Swoją Frankię 495 z 89`wystawiłem (ogłoszenie wygasło wczoraj) na allegro za 9300 zł, - czas "expozycji" minął miałem jak dla mnie imponującą liczbę "luknięć" na ogłoszenie - prawie 1000, oraz 6`ciu dodało do obserwowanych..... :-) Ale Moja "babunia" dalej z nami jest.

Było kilka osób zobaczyć, tylko chyba za drogo...... jeden z nich to był najprawdopodobniej handlarz, wpadł jak głodny do baru mlecznego, dosłownie 4 minuty to trwało... szybkie oglądanie ... i negocjacja cenowa  - chyba się nie za nisko "ukolniłem" z ceną, bo usłyszałem że jadą jeszcze tu niedaleko zobaczyć jeszcze jedną i zadzwonią  - tyle ich widziałem....

Przejście na dwa latka młodszą - to troszeczka za mało jak na to co chciałbym osiągnąć.....

W ubiegłym roku jak szukałem ciekawych miejsc w Holandii w menu turystyka znalazłem

Holenderski rajski ogród < info > Park Kaukenhof ... zdjęcia

W menu znalazłem coś dla Ciebie > Holenderskie allegro  ... lukaj i szukaj...

Pozdrawiam,

OOoooo ale mi teraz kolego dałeś "zabawek" :-)

Teraz troszeczkę sie pobawię tymi "klockami" - wielkie dzięki za infoprmację..

• 4 tygodnie później...

Więc sprawa wyjazdu i kupna Przyczepki za granicą została zakończona .....

Upolowałem sobie tutaj w kraju ciekawą przyczepkę .....

Jak tylko "ogarnę" temat przez święta - ujawnię swoją "nową" przyczepkę :-)