Skocz do zawartości

Prośba o ocenę przyczepy

swrx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Jestem nowy na forum ,choć jako gość czytam tą encyklopedię od dawna. Chciałbym wreszcie dołączyć do grona posiadaczy przyczep.

Znalazłem taką ofertę:

http://otomoto.pl/inny-prestige-luxe-ii-2005r-T3348312.html

-nie mogę znaleźć nigdzie opisów,ani więcej zdjęć.Z tego co udało mi się utalić choć nie na 100% to to ,ze producentem jest firma Caravelair.

Zdaję sobie sprawę,ze muszę się zaprzyjaźnić z viatoll'em , E do B posiadam.

Bardzo pasuje mi układ wewnątrz( korzystać by z niej miały 2os.dorosłe + 2dzieci 6 i 3 lata) .Widać na jednym ze zdjęć przetarcie oparcia siedziska,poza tym wygląda na zadbany egzemplarz,chyba,że posiada inne wady ukryte.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tej oferty,ceny,modelu,sprzedawcy itp ? Bardzo proszę o pomoc. Chętnie się odwdzięczę pomocą  w sprawie doboru i wyboru nart biegowych. 

Pozdrawiam. 

Paweł

• Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a mnie ona też się podoba - ale zapala się lampka

raz - rocznik / cena ??

dwa - duża dwuosiówka, z Francji, przetarte oparcie - wygląda na cepę po cyganach.

trzy -patrząc na auto - na lewecie stojącej przed przyczepą - jeżeli należy do handlarza - to widać, że 100% bezwypadkowych nie sprowadza.

jak masz blisko to jedź na spokojnie pooglądać, zaproś innego forumowicza.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)

;-) pożyczony tzn mogę korzystać z Nissana Nawary 2,5 TD lub Vw t4 2,5 TD 150 km

Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi.Mam ok 350 km,na pewno bym prosił kogoś kto się zna,ponieważ posiadam tylko jako taką wiedzę teoretyczną,praktycznej w ogóle. Po cyganach tzn,że ,,oni'' tam całorocznie mieszkają?

warta zobaczenia, cena dobra , sam posiadam dwie osie  z łóżkami piętrowymi  i jest dużo miejsca  wiec dzieci mają się gdzie bawić , modelu nie znam bo jestem fanem fendta  ale ma np. extra piecyk z imitacją kominka (fajny bajer i drogi) , dobry stabilizator, jakiś braków nie widzę, szkoda że klimy niema ,pojedz i zobacz ale szybko bo  za tą cenę chętnych będzie.

koniecznie sprawdz czy  działa bojler oraz wode i oczywiście podstawa to zapach nawet jak po cyganach to nic bo oni tylko tam śpią  , nawet się tam nie myją a tym bardziej załatwiają ,. oczywiście musisz kupić nowe materace  bo to różnie bywa  gorzej jak byłaby z wypożyczalni

1750 kg to mniej niż ja mam  (2000kg ), ciągnie się super  , jest bardzo stabilna nawet przy większej prędkości

Edytowane przez jubi-tom (wyświetl historię edycji)

Przyczepa trochę poobijana z zewnątrz. Choć sprzedający pisze, że jest WC jakoś nigdzie nie mogę się dopatrzyć kibelka. Takie duże przyczepy czasami zdażają się bez WC. Jeżeli tobie to odpowiada to wypada obejrzeć z bliska. Cena jest bardzo okazyjna. Bądź czujny.

W salonie brakuje stolika. Dziwnie wygląda wnętrze bez stolika. Ciekawe tylko, czy nie ma go wcale, czy może jest gdzieś schowany jak w angielkach.

Wydaje mi się,że jest pod tym długim siedziskiem coś składanego co może być stolikiem,ale może masz rację,że go tam nie ma.

Podzielam wszystkie obawy Marka (rocznik / cena i pozostałe).

Brak wbudowanej toalety, przednia ściana i kilkanaście cm. lewej (z przodu) nie wygląda najlepiej (może to tylko brud, ale odcień też wydaje mi się trochę inny), na całej przyczepie mnóstwo wgłębień (jak po gradobiciu), kanapa (oparcie) wygląda bardziej na zalane i przetarte, niż tylko na przetarte. Dziwnie wygląda w jednym miejscu sufit, ale może to tylko złudzenie na foto.

Każdy ma własne kryteria poszukiwań. Według mnie przyczepa komfortowa do przebywania w niej, ale dużo za duża i za ciężka, jak na nasze, polskie warunki (chyba, że jeden wyjazd w roku, powrót i to wszystko). Przy chęci podróżowania, zwiedzania różnych miejsc, okaże się mało mobilna. Wcześniej, czy później nasunie się wniosek, że dla 2 dorosłych osób i 2 dzieci, mogłaby być przynajmniej o metr krótsza.

Jeśli jednak wszystkie "minusy" tak dużej budki nie są istotne, to chyba trzeba jechać i bardzo dokładnie oglądać - tak, jak przedmówcy radzili.

IMHO

post-8228-0-90084000-1362090669_thumb.jpg

post-8228-0-76473000-1362090670_thumb.jpg

post-8228-0-89353400-1362090668_thumb.jpg

post-8228-0-92591300-1362090864_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)

Podzielam wszystkie obawy Marka (rocznik / cena i pozostałe).

Brak wbudowanej toalety, przednia ściana i kilkanaście cm. lewej (z przodu) nie wygląda najlepiej (może to tylko brud, ale odcień też wydaje mi się trochę inny), na całej przyczepie mnóstwo wgłębień (jak po gradobiciu), kanapa (oparcie) wygląda bardziej na zalane i przetarte, niż tylko na przetarte. Dziwnie wygląda w jednym miejscu sufit, ale może to tylko złudzenie na foto.

Każdy ma własne kryteria poszukiwań. Według mnie przyczepa komfortowa do przebywania w niej, ale dużo za duża i za ciężka, jak na nasze, polskie warunki (chyba, że jeden wyjazd w roku, powrót i to wszystko). Przy chęci podróżowania, zwiedzania różnych miejsc, okaże się mało mobilna. Wcześniej, czy później nasunie się wniosek, że dla 2 dorosłych osób i 2 dzieci, mogłaby być przynajmniej o metr krótsza.

Jeśli jednak wszystkie "minusy" tak dużej budki nie są istotne, to chyba trzeba jechać i bardzo dokładnie oglądać - tak, jak przedmówcy radzili.

IMHO

attachicon.gif1.JPG

attachicon.gif2.JPG

attachicon.gif3.JPG

attachicon.gif4.JPG

Bardzo dziękuję za szczegółową,analizę,nie pozostaje mi nic innego jak najpierw zadzwonić i zapytać o te wszelkie wątpliwości,które mi wyłuszczyliście,aby nie jechać i ogądać na darmo.

Co się tyczy mobilności i zwiedzania to myślę,że w dopiero w przyszłości.Dzieci przynajmniej moje to najchętniej taplają się w wodzie,więc byłoby więcej dłuższych ok 10 dniowych pobytów niż takich krótkich np.3dniowych.

Pewnie tak jak piszesz taka krótsza byłaby bardziej zwrotna,ale znowu na jednej osi.

,,Podobny'' układ z tych krótszych który by mi pasował ma np hobby 545 kmf,ale przyczepy z takimi układami przekraczają mój budżet

Dobrze już zostało napisane że przyczepa jest po prostu duża. Jak masz B+E to pewnie długość nie będzie problemem, ale trzeba pamiętać że jest ona też pewnie szeroka...i to jest prawdziwy problem na naszych drogach. Osobiście miałem tylko raz okazję ciągnąć Hobby o szer 2,4m i w porównaniu do mojego 2,24 to jest męczarnia (zwłaszcza jak pojedziesz takimi drogami jak na naszym pomorzu).

Na ale wiadomo: szerokość to komfort we wnętrzu ( choć to też zależy od jego układu).

Brak toalety (choć super prysznic jest) to duży - IMO.

Przetarcie oparcia w dziwnym miejscu : nie przy szlaku komunikacyjnym ( oparcie nie służyło jak "poręcz").

Nowe opony...ciekawe dlaczego?

Są przesłanki, wg mnie, że budka służyła całorocznie.

Wszystkim Forumowiczom bardzo dziękuję,za wszelakie podpowiedzi,niestety przyczepa została sprzedana w zeszłym tygodniu,a ogłoszenie nie zostało wycofane.

Przy kolejnej  ofercie na pewno zwrócę się ponownie o pomoc

Pozdrawiam Paweł

w sypialni sufit wyglada dziwnie? czy dlatego ze jedna listwa nie jest rownolegle z pozostalymi...?

o ile sie nie myle to w te listwe jest wciagana kotara/zasłona sypialni

post-728-0-51930500-1362136168_thumb.jpg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)

Nie wiem czy masz wiedzę jak ciężko jest manewrować przyczepą dwuosiową np. przy ustawieniu na cempingu. :pad: . Jak szukałem przyczepy dla siebie to prawie wszystkie dwuosiowe były zjechane na maxa a z Francji to już wogóle "RUMUNIA" tam chyba w tak dużych przyczepach mieszkają przez cały rok.Poza tym brak toalety kasetowej w takiej przyczepie to dla mnie dyskfalifikacja. Osobiście bym kupił dłuższą na jednej ośce i raczej z Hoilandii, Belgii, Danii , nie spotkałem ładnej przyczepy z Francji!

Pozdrawiam

Edytowane przez magzyg (wyświetl historię edycji)