Skocz do zawartości

usuwanie zanieczyszczeń z szyb


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 9.09.2019 o 18:09, Sylwiii napisał:

Wszystkie naklejki, pozostałości po kleju usuwam za pomocą oleju, zwykły kuchenny olej np rzepakowy. Nie wierzyłam że to działa dopóki sama nie sprawdziłam. Wacik lub szmatke nasączam olejem, wystarczy kilka razy przetrzeć. Jak więcej kleju, gruba warstwa, robię ,,kompres,,. Zostawiam na kilka minut i przecieram. Pięknie schodzą kleje z wszelkich powierzchni, plastików, szkła, porcelany, metalu. Potem wystarczy przemyc wodą z płynem do naczyń lub mydłem. 

Dokładnie! Chyba nie ma lepszego sposobu, który był by neutralny dla powierzchni - zwłaszcza takiej jak okno w budce. No i oczywiście wspomniane masło (WD nie sprawdzałem). Ogólnie takie "dziadostwo" usuwa się tłuszczem. Jedna uwaga: nie trzeć za mocno i długo w jednym miejscu, bo zrobi się zmatowienie od szmaty/papieru - choć i takie zmatowienie można ładnie usunąć, tylko po co sobie roboty dokładać. 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, effka69 napisał:

naklejki smarowałam masłem

To wszystko zależy od naklejki. Te papierowe i przepuszczające ciecze jak najbardziej, ale naklejki które są na foliach plastikowych to życzę powodzenia w smarowaniu ich masłem...  Tam pomoże podgrzanie suszarką do włosów i oderwanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PolariS napisał:

To wszystko zależy od naklejki. Te papierowe i przepuszczające ciecze jak najbardziej, ale naklejki które są na foliach plastikowych to życzę powodzenia w smarowaniu ich masłem...  Tam pomoże podgrzanie suszarką do włosów i oderwanie. 

Te na foliach robi się podobnie. Tyle że najpierw zrywamy folię (suszarka pomocna zwłaszcza przy "wiekowych" foliach) a tłuszczykiem traktujemy to co po nich pozostało, czyli klej, który na pewno zostanie na powierzchni a nie na folii. Nawet te papierowe, dobrze jest wcześniej zedrzeć na tyle na ile się da. 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie będę zakładał nowego tematu, mam tylko jedno pytanie odnośnie chemii. Gdzieś tu kiedyś widziałem spray do zabezpieczania łączeń podłogi od spodu i wszystkich wierconych przepustów. Kojarzy ktoś co to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie będę zakładał nowego tematu, mam tylko jedno pytanie odnośnie chemii. Gdzieś tu kiedyś widziałem spray do zabezpieczania łączeń podłogi od spodu i wszystkich wierconych przepustów. Kojarzy ktoś co to było?

https://forum.karawaning.pl/topic/25942-podłoga-przyczepy-odnowa-naprawa-renowacja-preparaty-dekalin/?tab=comments#comment-593190

https://forum.karawaning.pl/topic/15538-podłoga-problem-z-doborem-konserwacji/

https://forum.karawaning.pl/topic/276-konserwacja-podwozia-przyczepy/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.