Skocz do zawartości

usuwanie zanieczyszczeń z szyb


Rekomendowane odpowiedzi

witam i pomocy a czym najlepiej zmyc farbę do malowania na szkle? szyba jest wykonana z polyplastics takze plastik i właśnie piszecie tu o benzynie ekstrakcyjnej ale właśnie boje sie aby mi szyby nie zmatowiło czy moze juz to ktos przerabial taki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

Jeśli wiesz, jaki to dokładnie był rodzaj farby, to musisz szukać w necie na hasło: zmywacz nieagresywny do farb np. lateksowych, olejnych, akrylowych itd. znalezione oferty sprawdź pod kątem materiału okien i może coś dobierzesz. Przed zastosowaniem sprawdź, czy działa w jakikolwiek sposób na szybę w mało widocznym miejscu. Preparat musi być destrukcyjny dla farby, a obojętny dla materiału, z którego jest szyba.  Tylko tyle mi przychodzi w tej chwili na myśl.

P.S.

Napisz jeszcze na PW do Kol. "pasjonat" - ma duże doświadczenie m.in. w temacie tworzyw, ich klejenia, obróbki itd., może coś Ci doradzi :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam zdjecie teko jakby naklejki klejuattachicon.gifDSCN1460.JPGattachicon.gifDSCN1467.JPG

i jeszcze jedno jak usunac ta tasme piankowa dwustronna z szyby? bo to ta wlasnie szyba z ktora walcze od 3 dni dos ze musze usunac ta naklejke to jeszcze sie rozwarstwila i musze na nowo wszystko robic a ona wlasnie na taka dwustronna tasme jest :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś z szanownych kolegów lub koleżanek posiada patencik (sposób  )  na usuwanie taśmy klejącej z powierzchni szyby tak aby nie zmatowić czy też porysować owej szyby  ??

 

izopropanol (IPA) na początek jako najmniej agresywny, potem zmywacz silikonów dla lakierników - w zasadzie to mieszanka IPA i innych alkoholi),  jak nie da rady to benzyna ekstrakcyjna

 

pianka dwustronna to paluchem zrolować nadmiar a reszta jak powyżej  :yes:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholercia, nie mogę edytować  :oslabiony:

 

ale dopiszę - ściereczkę do zmywania musisz zmieniać co chwilę, bo zapycha się klejem i zamiast zmywać to ślizga się , najlepiej namoczyć szmatką z  IPA na trochę , zebrać "na grubo" i potem docierać moczoną szmatką - mozolna praca  :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam do usuniecia zabrudzen uzylem tylko i wylacznie benzyny ekstrakcyjnej z szyba,powloka nic sie nie stalo tylko po umyciu bezyna potrzeba kapieli pianowej bo jak wiadomo bezna jest tlusta i zostaja mazy ale po kapieli jest wszystko wporzo i dzieki za porady. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej benzyny używałeś ale ja się nie spotkałem tłustą bezyną. Czysta benzyna szybko odparowuje i nie zostawia żadnego śladu.

Jest jeszcze benzyna lakowa i ta jest właśnie tłusta. Ja osobiście do zmywania kleju z plastiku używam zwykłej oliwki. Wystarczy posmarować i odczekać chwilę.

Na koniec płyn do szyb lu specjalny balsam do plastków i karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Wszystkie naklejki, pozostałości po kleju usuwam za pomocą oleju, zwykły kuchenny olej np rzepakowy. Nie wierzyłam że to działa dopóki sama nie sprawdziłam. Wacik lub szmatke nasączam olejem, wystarczy kilka razy przetrzeć. Jak więcej kleju, gruba warstwa, robię ,,kompres,,. Zostawiam na kilka minut i przecieram. Pięknie schodzą kleje z wszelkich powierzchni, plastików, szkła, porcelany, metalu. Potem wystarczy przemyc wodą z płynem do naczyń lub mydłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wd40 usuwa bez problemu klej z taśmy. Wiele razy testowałem na różnych powierzchniach.  Jest bezpieczny, każdy go  ma, szkoda kupować co innego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.