Skocz do zawartości

Jak to ładnie zakleić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zabrałem się za poprawianie niedoróbek i szukam pomysłu na ładne i trwałe zniwelowanie ich. poniżej na zdjęciach przedstawiam problem.

Zdjecie 1 i 2 to przód gdzie znajduje sie klapa bagażnika. Ktos zawalił to pęknięcie dużą ilościa silikonu. Moje pytanie brzmi jak to zrobić ładnie i solidnie? Może jakiśpasek plastiku nakleić ?

Pozdrawiam.

post-13226-0-28899800-1361836326_thumb.jpg

post-13226-0-24884700-1361836342_thumb.jpg

Edytowane przez RobertN (wyświetl historię edycji)

Dziekuje. A czy ten zestaw naprawczy to działa tez jako uszczelniacz?

zależy do czego żywica po związaniu robi się twarda lubi pękać  do uszczelniania ja używam auto kitu w laskach podobna konsystencja do plasteliny 

Ze zdjęcia trudno odgadnąć, czy ta część zrobiona jest z laminatu, czy z tworzyw termoplastycznych, dlatego poleciłabym do przyklejenia i uszczelnienia łatwiejszy w stosowaniu ( w porównaniu z żywicami) kit typu MS polimer.(np http://www.unifix.pl/uni-fix-original.php). Warstwę uszczelniacza po nałożeniu należy wyrównać dłonią zwilżoną wodą z płynem do naczyń. Zabrudzone ręce umyć natychmiast acetonem - utwardzony uszczelniacz można usunąć już tylko mechanicznie

Uważam, ze nie można rozsądnie poradzić w tej sprawie póki nie znamy rodzaju materiału, z którego wykonany jest pęknięty element. Jeśli to jest laminat, to zdecydowanie doradzam laminowanie. Technologia jest dość prosta (o ile postępuje się zgodnie z zasadami oraz pilnuje odtłuszczenia i temperatury pracy) i do tego łatwo znaleźć materiały w sieci opisujące jak to się robi. Po jednej próbie na czymś innym niż przyczepa dasz już radę powoli laminować i będzie po wyszlifowaniu i pomalowaniu ładnie. Pomyśl jednak czy to nie jest jakieś tworzywo typu ABS albo inne spawalne. Jeśli tak to absolutnie nie ma sensu laminować i lepiej podjechać do warsztatu spawającego pęknięte zderzaki samochodowe. Oni zrobią próbę materiału (zwykle wystarczy spalenie małego wiórka oraz jak się da to odczytanie symbolu na elemencie) i napradę ładnie i z wprawą zaspawają.

Zatem najpierw rozeznanie materiału, a potem dobór technologii naprawy.

No dla mnie to jest poprostu "plastik". Ta szara część na pewno zrobiona jest z metalu, Natomiast myślę,że tan pęknięty plastik ma się jakoś trzymać tego metalowego, choćby dlatego, że podczas jazdy do luku bagażowego może się woda przedostać. Hmm myślę, że chyba przy okazji jak bedę robił przegląd w "Goliacie" to zapytam czym by to zakleić. poprzedni właściciel miał tam silikon i też było, ale wygląda to trochę nie ładnie.