Skocz do zawartości

wyjazd na urlop


dawidknaus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko odnośnie wyjazdów za granice.

Przykładowa trasa ,do chorwacji,

i tu moje pytanie,czy lepiej jechać,i zwiedzać wszystko po drodze czy lepiej jechać do cro i skupić sie na tym jednym kraju,

jaka podróż jest lepsza.,tak czy siak,czas na to jest 30 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał 30 dni, to bym jechał tydzień, tydzień na miejscu, przeprowadzka na tydzień w inne mejsce, tydzień na powrót inn a drogą + 2 dni na dojście do siebie po takim urlopie ...... :D Zazdroszczę! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko odnośnie wyjazdów za granice.

Przykładowa trasa ,do chorwacji,

i tu moje pytanie,czy lepiej jechać,i zwiedzać wszystko po drodze czy lepiej jechać do cro i skupić sie na tym jednym kraju,

jaka podróż jest lepsza.,tak czy siak,czas na to jest 30 dni

 

Dawid ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Każdy preferuje troszkę inny sposób spędzania wolnego czasu. Jeden przez te 30 dni zrobi objazdówkę pół Europy i po łebkach zobaczy najważniejsze rzeczy, drugi starannie obmyśli trasę i pojedzie dogłębnie zwiedzając okolice wzdłuż swojej trasy, a trzeci w jeden dzień dojedzie do Cro, uwali się przed przyczepą, spędzi tak 28 dni i ostatniego dnia wróci do domu. Najważniejsze że wszyscy będą tak samo zadowoleni ze swoich wakacji.

Dawid do Chorwacji masz sporo kilometrów z racji miejsca zamieszkania. 

Spróbuj zastanowić się z rodziną co Was naprawdę interesuje, może Czechy, może Wiedeń, może jakieś jaskinie, albo jeziora.

Do tego próbuj dopasować swoją trasę i miejsca postoju i zwiedzania. Szkoda przez kraje tranzytowe przemknąć autostradą i nic nie zobaczyć.

 

IMHO 30 dni urlopu to sporo, jest czas i na zwiedzanie po drodze i na zobaczenie kawałka Chorwacji w paru miejscach. Chyba, że preferujesz wczasy stacjonarne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 dni hmm to dość sporo, nawet nie mam co marzyć o takim urlopie :). Ja pojechałbym osobiście wpierw na miejsce jak najszybciej, czyli bez zwiedzania,  i chyba bym rozszerzył wtedy Cro o Czarnogórę. Tam spędził tydzień gdzieś w dwóch miejscach żeby trochę odpocząć i coś zobaczyć, a później wracał prze następne 3 tygodnie w kierunku PL dzieląc sobie czas na błogie lenistwo na kempingach i zwiedzanie. Zawsze to lepiej się zwiedza wypoczętym niż wyjechanym gdzie to bardziej się to po łebkach robi byle by odhaczyć i lecieć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał 30 dni, to bym jechał tydzień, tydzień na miejscu, przeprowadzka na tydzień w inne mejsce, tydzień na powrót inn a drogą + 2 dni na dojście do siebie po takim urlopie ...... :D Zazdroszczę! :rolleyes:

taką miałem pierwotną myśl,do urlopu mam jeszcze duuuużo czasu,ale ja tak lubie mieć wcześniej wchłonięte info i sugestie innych,

miodzio,wczasy stacjonarnie odpadają,

wszyscy sie dziwią że 30 dni,to dużo ,a ja sie bałem że za mało, :hmm:

teraz wiem że powinno starczyć czasu

dziękuje wszystkim,jednak sugestie mile widziane,co kto jak lubi,podróż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid,   > Napisano dziś, 10:14 >    ...jednak sugestie mile widziane...

 

Moje skromne sugestie.

Jeżeli chodzi o Chorwację to zachęcam do zerknięcia na nasze wyjazdy.

 

różne lata < INFO > ostatni wyjazd

 

Zapraszamy do klikania i "nurkowania" do obu linków.

W panelu obok obu map masz wszystko wyszczególnione.

Link [różne lata] zawiera różne trasy i dokładną lokakalizacje ciekawych miejsc godnych polecenia.

Natomiast drugi link to trasa i info do "leżenia odłogiem" po przyjeżdzie na miejsce.

 

Pozdrawiam,

PS

Jeżeli zechcesz dowiedzieć się jak my planujemy nasze wyjazdy < zapoznaj się z moimi wypocinami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko rozmaita - miesiąc :look: to nas by wniosło na bank na objazdówke :hmm: i pewnie dalej niż do Chorwacji a z drugiej strony na Chorwację też w sam raz żeby połączyć lenistwo z zwiedzaniem - musicie sami wybrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy niekoniecznie uderzę do Chorwacji,dlatego pisałem "przykładowa trasa"

nie śmigałem za granice,z budka jeszcze,jak już będzie trzeba sie szykować,to będę ostro zasięgał informacji,narazie patrze na sugestie tych którzy już jechali,mają doświadczenie,i za to dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 dni urlopu :look: ...pozazdrościć... :slina:​  ja bym chyba na Sycylię pojechał, w jedna strone jednym wybrzeżem a w z powrotem drugim...

 

To co Kajetan - kiedy ruszamy? ;)

P.S. W drugiej połowie sierpnia śmigam do Stegny. Może gdzieś tam ktoś się pojawi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze rowniez zaliczam siebie do milosnikow carawaningu chetnie podziele sie swoimi planami na tegoroczny wyjazd z przyczepa na pzelomie czerwca i lipca Pozdrawiam Pana ktory przeznacza miesiac na ten wyjazd.Ja rowniez planuje okolo miesiaca lub wiecej ale docelowo do Czarnogory a w drodze powrotnej przez Chorwacje i Bosnie z Chercegowina z przerwa na termalnyc kapielach wegierskich.Jezeli taki plan bedzie panstwu odpowiadal to mozna ten wyjazd realizoawc wspolnie.Nadmieniam rowniez ze do Cieszyna mam 30km.Ponadto jezeli bym ten plan zrealizowal to mialbym za soba cala poludniowa europe i czesc azji ze STambulem wlacznie.Pozdrawiam wszyskich carawaningowcow i zycze szczesliwej podrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Kajetan - kiedy ruszamy? ;)

P.S. W drugiej połowie sierpnia śmigam do Stegny. Może gdzieś tam ktoś się pojawi?

Pozdrawiam

ja na pewno będę na parę dni w Krynicy Morskiej-jakoś nie mogę tego miejsca sobie kuwa odpuścić - od kilkunastu lat to mój stały punkt wakacji:P

 

aaaaa jeszcze co do Waszych planów wakacyjnych koledzy poza granicami-fajnie, pozazdrościć może i ja kiedyś się wybiorę na ciepłe kraje poopalać ciałko:P,a póki co nacieszę się z Wami waszymi planami i późniejszymi relacjami z nich:)

P.S. dobrze wiedzieć, że jak coś jest do kogo się podczepić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja na pewno będę na parę dni w Krynicy Morskiej-jakoś nie mogę tego miejsca sobie kuwa odpuścić - od kilkunastu lat to mój stały punkt wakacji:P

 

...

Piotrze a w jakim terminie będziesz w KM? Znam trochę te okolice i nawet udało mi się kliknąć parę fotek dzikom żerującym w środku miasta :D 

Ja jak pisałem będę dopiero w drugiej połowie Sierpnia. Gdyby ktoś z forumowiczów w tym terminie tam był...

 

P.S. Jeszcze jedno  - jeśli wyjeżdżam z małymi dziećmi za granicę np. do wspominanej wcześniej Chorwacji to czy dzieciaki musza posiadać paszporty? Ktoś wie co i jak w tej  kwestii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.