Skocz do zawartości

Przyczepa bez dokumentów


Xfifi

Rekomendowane odpowiedzi

Może coś w tym kraju zmienia się na lepsze.

Okazuje się, że zarejestrowanie przyczepy zrobionej samodzielnie może być proste i przyjemne.

 

1. Krok pierwszy to zgłoszenie chęci w wydziele komunikacji - dostajemy kilka papierków na nabicie numerów na ramę i tablice tymczasowe. Koszt ok 50 zł.

 

2. Umawiamy się telefonicznie z rzeczoznawcą. Pan przyjeżdża za chwilę z aparatem robi kilka zdjęć. Na drugi dzień odbieramy od niego dokumentację i uiszczamy opłatę 200 + vat.

 

2.2 Zapomniałem o ważeniu. W międzyczasie ważymy przyczepę w skupie złomu. Koszt kilkanaście złotych (zależy pewnie jak się dogadamy).

 

3. Wykonujemy prosty rysunek odręcznie lub na komputerze (w załączeniu mój rysunek).

 

4. Ze wszystkimi zgromadzonymi papierkami jedziemy na stację diagnostyczną, gdzie panowie robią przegląd i nabijają numery. Płacimy 180 zł.

 

5. Jedziemy do wydziału komunikacji zarejestrować naszą nową przyczepę. Koszty jak przy rejestracji.

 

W szoku jestem, że to takie proste. A jutro finalizujemy pkt. 5 :bzik:.

 

Pozdrawiam może się komuś przyda. Może tak też można zalegalizować przyczepy bez papierów jako samodzielnie wykonanane ??

 

W załączeniu zdjęcia przyczepy i rysunek.

post-42468-imported-9365de31-9ebb-4aed-a512-f74efab1a9ab_thumb.jpg

post-42468-imported-8630e40c-77e2-43b0-a7b5-6700240ec5df_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wykonana ta przyczepka :ok: ale też myślę podobnie jak bosmanzbryzy, ,że właśnie w tym miejscu będzie jej słaby punkt .Widać na zdjęciu ,że oś jest bez hamulcy to pewnie max 750 kg.?.

 

Znana firma BRANDERUP ma w swojej ofercie lawety które to na łączeniu (łącznik przykręcany na śruby) dyszla z ramą potrafią pękać na dwie części !!. Jest tam większa DMC przy solidniejszych profilach ale to i tak za słabe na nasze drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa jest teścia i on ją zrobił. Ja przy niej wykonałem wyłącznie instalację elektryczną :) .

 

Przeszła dzisiaj pozytywnie wszystkie badania i oceny techniczne więc chyba nie jest źle.

 

Nieoficjalnie to ona już zrobiła z 5 metrową łodzią minimum 2000 km :ok: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem poradę wyłącznie żeby pokazać, że można coś takiego łatwo zarejestrować. Ktoś wcześniej pisał o prześwietlaniu spawów i drodze przez mękę. Okazuje się, że nie jest to trudne.

 

Oś jest bez hamulca firmy KNOTT, chyba faktycznie DMC 750 z tego co pamiętam bo pamagałem w wyszukaniu i zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiosna za oknami więc zabrałem się za odświeżenie przyczepy( trzeba nareperować :ok: kilka rzeczy i lekko odświeżyć wnętrze). Ale nie powinno być z tym większych problemów.

Natomiast sen z powiek spędza mi w jaki sposób zarejestrować Ogonek nie mając absolutnie żadnych dokumentów ?? Są w prawdzie tabliczki znamionowe i nr na ramie ale żadnych papierów od poprzedniego właściciela ani też umowy kupna-sprzedaży. Prośba więc o jakiś sprytny :ok: sposób na rejestrację.<ew. na priv>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 13 lat później...
40 minut temu, Grzegorz12345 napisał:

Jaki rzeczoznawca, do kogo dzwonić

Ktoś się zarejestrował na forum kilkanaście lat temu i napisał jeden post. Więcej się nie pokazał.

Teraz ty to odkopałeś i zadajesz dziwne pytania. Jak masz link z reklamą do wrzucenia to wrzucaj i nie zawracaj :pupa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.