Skocz do zawartości

Przyczepa bez dokumentów


Xfifi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Dostalem od znajomego lekko zaniedbana przyczepe dethleffs.

Koles nie chce za nia zadnej kasy ale problem w tym ze stoi ona sobie w Danii i trzeba by ja jakos sholowac do kraju. Tylko jak???

Szukam najtanszego rozwiazania, dodam ze przyczepa prawdopodobnie nigdy nie byla zarejestrowana, nie ma na nia tez zadnych dokumentow.

Kolejny problem to to, ze prawdopodobnie nie bede mial nawet umowy kupna-sprzedazy, czy moga sie o to przyczepic celnicy albo panowie w zielonym mundurkach z autobahnu ???

Autolaweta czy moze wystarcza tablice tymczasowe z Polski?? A moze jakis inny pomysl. Z gory dzieki z odp.

 

(sorki za brak polskich znakow ale pisze z dunskiego windowsa i rownie dziwnej klawiatury..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam!

Taką przyczepę bez dokumentów to możesz postawić jedynie jako kurnik lub altanka. Nie zarejestrujesz jej za żadne skarby. Musisz mieć minimum umowę kupna aby się nikt nie przyczepił kiedy będziesz ją wiózł. A jeśli chodzi o transport to tylko na lawecie, ciężarówce itp, na kołach się nie da. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dobra strona tego ....!!!!!! mozesz jeżdzić na wakacje do Danii

 

Dzieki serdecznie, ale wies to mam i w Polsce, a tak na marginesie to jestem podobno w jednym z nielicznych 4-gwiazdkowych pol campingowych (Feddet Camping).

 

Jesli zas chodzi o przyczepe to troche poszukalem i koncepcja jest taka. Przywiezc w jakis cudowny sposob ja do kraju, pozniej zabawa gumowka z numerami na ramie i rejestracja jako SAM. Tylko jak przeskoczyc ten cholerny Baltyk i zawsze uczynna niemiecka policje autostradowa ??? Jesli chodzi o ta umowe kupna-sprzedazy to moze cos lipnego tylko na przejazd? Bo koles darczynca za nic w swiecie nie chce nic podpisywac, kupil posesje po jakims umarlaku i przyczepa juz tam stala. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli przyczepa jest warta zachodu , to moze spróbować dotrzec do rodziny tego poprzedniego własciciela i jakoś z tego wyjdziesz , co do kombinowania z numerami na ramie to czy ja wiem ....!!!! :) , ja bym sobie ten sposób odpuścił.... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz tna forum w podobnym przypadku .. wystarczy umowa kupna sprzedazy i oswiadczenie ze nie byla nigdy rejestrowana w kraju i za granica... przeglad musisz zrobic przetlumaczyc dokumenty i tyle.. do urzedu po tablice... jak masz watpliwosci zajdz do wlasciwego sobie urzedu i spytaj a powinni potwierdzic moje slowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy umowa kupna sprzedazy i oswiadczenie ze nie byla nigdy rejestrowana w kraju i za granica
nie prawda już to prze3chodziłem z poprzednią przyczepą . Nasi urzędnicy nie rozumieją tego, dla nich nie może być pojazd nierejestrowany. Chyba że uda Ci się z duńskiego wydziału komunikacji takie pismo dostać i umowę na tego nieżyjącego Duńczyka spisać. Albo dobre znajomości w urzędzie i też da radę (ja tak zrobiłem po półrocznej walce) :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeeeeee czy poblicznie trzeba pisac jak sie umowy spisuje????

 

Mrsulki, po pol roku.. chmm... czyli jednak sie udalo.. czyli sposob jest poprawny....

 

.. jesli babeczka z okienka ma watpliwosci i sie wymoadrza ( aprawda jest ze na rozne osobki mozna trafic - i zeby wszystko wiedziec to trzeba miec leb jak kon.. ), proponuje spokojnie pania nakierowac na sposob a jak nie to zadac pytanie na pismie i wowczas mamy klarowna wykladnie.. a sposob ten jest prawdziwy i mozliwy!.. zrodlem informacji jest sam urzad komunikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

wznowie temat

 

kupiłem przyczepe od goscia który ją przywiózł z holandii

 

jest do 750kg i nie była nigdy rejestrowana.

 

mam umowe kupna od holendra w jezyku polskim - taki druk on wpisał swoje ja swoje :-)

 

i co dalej? czytam że na działke moge se postawić.

:)

:) a słyszałem że jednak można zarejestrować.

 

no i bajer jest taki że nie ma podane roku produkcji i dmc czy czegokolwiek

jest tylko nr na ramie i tabliczce i model..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.