Skocz do zawartości

FENDT


BERU

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, jacek00 said:

Na czym polega to nieszczęście? Że lodówka przestanie chłodzić? 

to jedno nieszczescie :) (jak tu pic cieple piwo ? ) . a drugie to ulatniajacy sie gaz ? nie ma takiej mozliwosci ? ryzyko pozaru ? przepraszam za lamerskie pytanie - ale sie nie znam - dlatego dopytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

Dokładnie. To działa automatycznie (w piecyku podobnie) - jak Ci zgaśnie płomień to automatycznie odcinany jest przepływ gazu. 

Tu jest to dokładnie opisane nie wystarczy mieć reduktor z oznaczeniem CS

https://www.truma.com/int/en/faq/operate-truma-heaters-while-driving

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Diamant napisał:

Tu jest to dokładnie opisane nie wystarczy mieć reduktor z oznaczeniem CS

https://www.truma.com/int/en/faq/operate-truma-heaters-while-driving

Do reduktora CS potrzebujemy oczywiście  odpowiedni wąż, np. taki:

Przewód gazowy 450mm G.12 z zaworem bezpieczeństwa - Kampi.pl, akcesoria kempingowe

i to wszystko do lodówki.

Do pieca oczywiście podwyższony kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, filipert napisał:

Do reduktora CS potrzebujemy oczywiście  odpowiedni wąż, np. taki:

Przewód gazowy 450mm G.12 z zaworem bezpieczeństwa - Kampi.pl, akcesoria kempingowe

i to wszystko do lodówki.

Do pieca oczywiście podwyższony kominek.

I dodamy jeszcze ...  jak ktoś już ma to warto sprawdzić jego wiek  :)  

Tak sobie pozwoliłem dopisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tu jest to dokładnie opisane nie wystarczy mieć reduktor z oznaczeniem CS
https://www.truma.com/int/en/faq/operate-truma-heaters-while-driving


Do ogrzewania oczywiście kominek, ale my akurat rozmawialiśmy o lodówce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa wiosna chyba nadejdzie, mój FENDT po przeglądzie, bez uwag na stacji diagnostycznej, ponadto po zimie napełniłem wodą zbiorniki, pompki działają krany nie kapią, kibel, ogrzewanie, bojler lodówka wszystko działa, satelita łapie, nie ma co naprawiać więc go chyba dokładnie umyję ;)

wiosna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wreszcie odpakowana po zimie. Wszystko OK?

Modyfikacja zrobiona - montaż movera - super sprawa :)

Moje kolana i kręgosłup są wdzięczne, że nie będzie już manewrowania "napędem mięśni", sprzęgło w holowniku też jest wdzięczne ;)

 

received_126740756096400.jpeg

received_925769528197627_1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Musiałem kupić opony. Oryginalne miały 7 lat i były starte ma zewnętrznych krawędziach. Jestem zwolennikiem jazdy na ciut niższym ciśnieniu niż podaje fabryka zwłaszcza że nie przeciążam cepki. Opony niszczą się szybciej ale 4,5 at. to jakby koło od wozu drabiniastego.

Opcja była taka by kupić większe gumy o większej nośności i mniej pompować.

Katalog podawał 195/70/15C. Serwis z Bierunia stwierdził, że nadkola do dużych przyczep są jednakowe, więc mogę założyć max to co w katalogu czyli 205/70/15C.  To mi było jeszcze mało i po organoleptycznym sprawdzeniu ilości miejsca w nadkolu kupiłem 215/70/15C. Założyłem, napompowałem do 4 at. I teraz wracam z Bieszczad.

Gumy się uginają, nie grzeją a przede wszystkim się mieszczą.

Będę sprawdzał przy następnych wyjazdach czy się grzeją gdy nabiję 3,8. Na wszelki wypadek zainwestowałem w czujniki ciśnienia

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Zamierzam kupić Fendta Saphir 450 z 2013 roku. Czy ten model ma jakieś bolączki i na co powinienem zwrócić uwagę, w które miejsca zajrzeć? 
Pozdrawiam

https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-saphir-450-qb-fendt-saphir-450-qb-2013-CID5-IDTH2uV.html
 

Edytowane przez No name01 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, No name01 napisał(a):

Witam wszystkich. Zamierzam kupić Fendta Saphir 450 z 2013 roku. Czy ten model ma jakieś bolączki i na co powinienem zwrócić uwagę, w które miejsca zajrzeć? 
Pozdrawiam

https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-saphir-450-qb-fendt-saphir-450-qb-2013-CID5-IDTH2uV.html
 

Nie chcę zniechęcać ale według mnie za dużo w niej druciarstwa.Nie dla upiększenia ktoś malował pół przyczepy i poobklejal  naklejkami. Za tą kwotę myślę że znajdziesz coś w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.