Skocz do zawartości

FENDT


BERU

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, dudek_t napisał:

Po dwóch latach użytkowania przyczepy nawet nie chcę patrzeć na inną marką. Nie to żeby inne były gorsze ale podejście serwisu, jakość obsługi (w Bieruniu) sprawia ze zadowolenie z posiadania tej marki jest pełne. 

dobrze wiedzieć, nie mam daleko do Bierunia, czas szybko leci a Fendt wygląda na drodze i campie fajnie :). Niech no tylko robią fajne zabudowy w 230cm szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 230 nie da się zrobić fajnej zabudowy :D Żart oczywiście :D

Ja nie zmieniam dopóki jeździmy we trójkę (no chyba że coś się z tą obecną stanie). Później zmiana na mniejszą (i pewnie węższa wrrr), taką żeby jakieś średniej klasy cabrio dało rady pociągnąć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich,
Po kilku latach prób z różnymi markami, modelami i układami (mebli) cepek, doszedłem do jedynego, prawowitego wniosku. Dorosłem do tego :D FENDT

Cieszę się bardzo, że mogę należeć do tego grona. 
Po kilku wyjazdach moimi poprzednimi przyczepami, setkach rozmów z właścicielami przyczep/kamperów i próbach znalezieniu idealnej cepki/układu, wybór padł na 560 SKM. 
Mega ciężko znaleźć dokładnie tę przyczepę, w tym układzie. Początkowo myślałem o zakupie modelu z 2013. Suma summarum padło na "moją cepkę". Prod. kwiecien 2019

Zestaw Samochód + cepka
Familia 2+1(drugie chodzi z mamą w brzuchu)

 

Do zobaczenia na trasie!

no to HEYO!

IMG_0529.jpeg

IMG_0532.jpeg

IMG_0534.jpeg

Edytowane przez bladys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bladys napisał:

Witam wszystkich,
Po kilku latach prób z różnymi markami, modelami i układami (mebli) cepek, doszedłem do jedynego, prawowitego wniosku. Dorosłem do tego :D FENDT

Cieszę się bardzo, że mogę należeć do tego grona. 
Po kilku wyjazdach moimi poprzednimi przyczepami, setkach rozmów z właścicielami przyczep/kamperów i próbach znalezieniu idealnej cepki/układu, wybór padł na 560 SKM. 
Mega ciężko znaleźć dokładnie tę przyczepę, w tym układzie. Początkowo myślałem o zakupie modelu z 2013. Suma summarum padło na "moją cepkę". Prod. kwiecien 2019

Zestaw Samochód + cepka
Familia 2+1(drugie chodzi z mamą w brzuchu)

 

Do zobaczenia na trasie!

no to HEYO!

IMG_0529.jpeg

IMG_0532.jpeg

IMG_0534.jpeg

Bardzo rozsądny wybór. Dawaj fotki z środka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacek00 napisał:

Bardzo rozsądny wybór. Dawaj fotki z środka :)

Jeszcze nie zrobiem "jak mieszkamy" bo na szybko odebrałem w piątek na weekend i po weekendzie oddałem żeby do końca ja przygotowali (wypsaż dodatkowe), więc wrzucam suche z dnia zakupu.

Po tegorocznym tripie po EU, w HOBBY 540 UFE chciałem mieć koniecznie: piętrusa dla dzieciaków i osobną sypialnie, tak abym miał rogówkę nietykaną(z rana jak wszyscy śpią to ja sobie działam swoje rzeczy). No i prysznic- toaleta osobno.

To były MUST HAVE

Pozostałe to tak jak wszędzie.

Miła ciekawostka: przy każdym łóżku światełko z dwoma wejściami USB do ładowania

IMG_0221.jpeg

IMG_0222.jpeg

IMG_0226.jpeg

IMG_0224.jpeg

IMG_0228.jpeg

IMG_0232.jpeg

IMG_0237.jpeg

IMG_0238.jpeg

IMG_0240.jpeg

Edytowane przez bladys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda identycznie jak hobby w tym układzie - na youtube rodzinka na gigancie ma. Tylko pewnie materiały lepsze.

Taka mi się marzy jak młody podrośnie :) Piękna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wnętrze nie jak w Fendtach :) To zaskoczenie. Czyżby poszli po rozum do głowy z designem? 

Teraz, Jarod napisał:

Wygląda identycznie jak hobby w tym układzie - na youtube rodzinka na gigancie ma. Tylko pewnie materiały lepsze.

Taka mi się marzy jak młody podrośnie :) Piękna

Oby lepsze. Bo ta ich się już sypie, kabina przysznicowa odpada, okleiny w blatach się odklejają, blat w kuchni napęczniał, umywalka w łazience wypada. Generalnie mocno narzekają na tą Hobby... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

Hmm, wnętrze nie jak w Fendtach :) To zaskoczenie. Czyżby poszli po rozum do głowy z designem? 

Oby lepsze. Bo ta ich się już sypie, kabina przysznicowa odpada, okleiny w blatach się odklejają, blat w kuchni napęczniał, umywalka w łazience wypada. Generalnie mocno narzekają na tą Hobby... 

Byłem na milimetr od zakupu Hobby 545 w tym układzie. Od 2 lat chorowałem na to malowanie Hobby i wygląd z zewnątrz. Niestety jak się okazało tylko zewnątrz, jak sami słyszeliście. 

W ostatnim momencie odezwałem się do kampi.pl. Powiedzieli mi że kiedyś mieli przedstawicielstwo Hobby na Polskę, ale że było tyle akcji serwisowych że głowa mała. Sypie się ponoć wszystko. poczynając od "pierdół" w środku, kończąc na pękaniu powłoki głównej na zewnątrz w 2 letnich przyczepach! Potem rozmawiaełm z kilkoma włascicielami nowych hobby i tylko to wszystko potwierdzili. 

Hobby - brzydki cukierek w ładnym opakowaniu.

Odpuściłem i pojechałem na wakacje moją 545UFE 2008. W trakcie podróży upewniłem się że jeszcze bardziej zakochaliśmy się w karawaningu, ale pryz dwójce dzieci i konieczności mojej pracy podczas wyjazdów, musimy zmienić układ. Pooglądaliśmy kilka przyczep w europie, Najbardziej zafascynowałem się tym Fendtem (Knaus gorsze rozłożenie/układ melbi/łóżek). Pozostałe marki już cena kosmos do góry a używek w tym układzie nikt nie sprzedaje :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bladys napisał:

Byłem na milimetr od zakupu Hobby 545 w tym układzie. Od 2 lat chorowałem na to malowanie Hobby i wygląd z zewnątrz. Niestety jak się okazało tylko zewnątrz, jak sami słyszeliście. 

W ostatnim momencie odezwałem się do kampi.pl. Powiedzieli mi że kiedyś mieli przedstawicielstwo Hobby na Polskę, ale że było tyle akcji serwisowych że głowa mała. Sypie się ponoć wszystko. poczynając od "pierdół" w środku, kończąc na pękaniu powłoki głównej na zewnątrz w 2 letnich przyczepach! Potem rozmawiaełm z kilkoma włascicielami nowych hobby i tylko to wszystko potwierdzili. 

Słyszałem, że klaja z tego samego powodu zrezygnował...

8 minut temu, bladys napisał:

Hobby - brzydki cukierek w ładnym opakowaniu.

Odpuściłem i pojechałem na wakacje moją 545UFE 2008. W trakcie podróży upewniłem się że jeszcze bardziej zakochaliśmy się w karawaningu, ale pryz dwójce dzieci i konieczności mojej pracy podczas wyjazdów, musimy zmienić układ. Pooglądaliśmy kilka przyczep w europie, Najbardziej zafascynowałem się tym Fendtem (Knaus gorsze rozłożenie/układ melbi/łóżek). Pozostałe marki już cena kosmos do góry a używek w tym układzie nikt nie sprzedaje :).

 

Najdziwniejsze w tym wszystkim, że przecież Fendt i Hobby to ta sama grupa i ten sam właściciel. A taka różnica w przyczepach? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał:

Słyszałem, że klaja z tego samego powodu zrezygnował...

Najdziwniejsze w tym wszystkim, że przecież Fendt i Hobby to ta sama grupa i ten sam właściciel. A taka różnica w przyczepach? 

Też o tym słyszałem. Ten sam właściciel nic nie znacy. Ale przecież wystarczy kilka szczegółów. 

- inna fabryka

- inne materiały (hobby to papier aktualnie)

- troche inna cena (hobby tansze ok 20%) 

I masz odpowiedź. Własciwiel objął dzięki temu większy rynek (różne portfele a podobne upodobania)

Edytowane przez bladys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bladys napisał:

- inne materiały (hobby to papier aktualnie)

Wiesz, moja Adria to najtańsza budżetowa. Sciany cienkie, też jak papier wszystko - a jednak nic się przez 2 pełne sezony nie rozpadło

48 minut temu, bladys napisał:

I masz odpowiedź. Własciwiel objął dzięki temu większy rynek (różne portfele a podobne upodobania)

Tylko, że to bardzo krótkowzroczne. Teraz po części rozumiem, skąd niskie ceny Hobby z drugiej ręki. Ostatnio widziałem (chyba forumową nawet)  ofertę wystawioną przez kampi.pl - chyba 2 letnia Hobby Excelent 560 za naprawdę niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, danielpoz napisał:

Kampi to Klaja?

Kampi prowadzi Jeremiasz Klaja, a klaja.pl należy do Macieja i Mateusza Klaja. W Bieruniu masz jeszcze Mirosława Klaję, który z kolei prowadzi Center - Camp. Owszem - to wszystko to rodzina ale jednak wszystkie firmy są od siebie formalnie niezależne. 

Wracając do akredytacji Hobby, to zarówno Kampi jak i Bracia Klaja były przedstawicielami Hobby na Polskę i obie firmy z Hobby zrezygnowały.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.