Jump to content
Kamil_K

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty

Recommended Posts

goorek
15 godzin temu, lukwisz napisał:

PKK można wyrobić przez internet (mi kazali wypełnić na kat B i dołączyć pisemko że chcę B96). PKK jest niezbędny aby zapisać się na egzamin. W szkole jazdy nie potrzebują PKK. Ja właśnie jestem po 2 godzinach jazdy pt rozpoznania bojem 😉 Dla mnie ze znikomym doświadczeniem z przyczepą wniosek jest jeden: szanse na zdanie tego z marszu z ulicy jest niewykonalne;-)

Moze i mozna ale z doswiadczenia wiem ze szybciej, latwiej, bez konieczności wgryzania sie i doktoryzowania zrobi to za mnie Pani z urzędu ;)

Nalewa92
Posted (edited)

Na kategorie B96 wyrabiałem profil PKK i był on potrzebny do ustalenia terminu egzaminu oraz pan u którego wykupiłem sobie jazdy po placu także tego wymagał. Ja wziąłem sobie cztery godziny jazdy po placu i zdałem egzamin za pierwszym podejściem a moje doświadczenie z jazdą z przyczepą jest takie że jakieś 4 lata temu nie umiałem cofnąć z towarową przyczepka a co dopiero z siedmio metrowa przyczepą kempingową. Także panowie głowa do góry . Dodam jeszcze że egzamin zdawałem w Word w Poznaniu

Edited by Nalewa92 (see edit history)

goorek

Zmiana planów, robię E do B, myslalem ze szybko ogarne termin egzaminu a tu i tak 3-4 tygodnie, wiec tyle co mi kurs zajmie...

jacekzoo
13 minut temu, goorek napisał:

Zmiana planów, robię E do B, myslalem ze szybko ogarne termin egzaminu a tu i tak 3-4 tygodnie, wiec tyle co mi kurs zajmie...

:ok: tylko nowe pkk musisz chyba wyrobić

goorek
10 godzin temu, jacekzoo napisał:

:ok: tylko nowe pkk musisz chyba wyrobić

Cooooo? :( nie zalamuj mnie.... To nie jest tak, ze to po prostu do osoby jest przypisany taki profil? 

jacekzoo

Po moim pkk na motor wydaje mi się że nie, pkk jest przypisany do osoby i do konkretnej kategorii. Ja mam np na kat A i na to bym nie mógł pójść na inną. Dowiedz się czy b96 jest tożsame z b+e czy inaczej to widzą

goorek
9 godzin temu, jacekzoo napisał:

Po moim pkk na motor wydaje mi się że nie, pkk jest przypisany do osoby i do konkretnej kategorii. Ja mam np na kat A i na to bym nie mógł pójść na inną. Dowiedz się czy b96 jest tożsame z b+e czy inaczej to widzą

Dobrze, ze napisałeś, bo faktycznie tak jest! Ale po co taka fikcja, przecież robisz profil i zdajesz sobie co chcesz - tak myślałem ze to działa. Ale spoko, zadzwoniłem do urzędu, jeszcze nie ma moich akt i Pani mówi, że jak przyjdą to zadzwonią, podjadę i zrobią mi "na miejscu" profil B+E zamiast B96. Dzięki bo tak to bym sobie czekał na lajcie i pojechał nieświadomie odebrać coś zupełnie niepotrzebnego.

jacekzoo

:ok: no to git

goorek

Odebrane dziś PKK, dopiero teraz moge sie zapisac na egzamin - najblizszy termin w Krakowie B+E za miesiac 😂

jacekzoo

Z ciekawości patrzyłem, we wrocławiu 10 dni

goorek
W dniu 26.06.2020 o 09:59, jacekzoo napisał:

Z ciekawości patrzyłem, we wrocławiu 10 dni

byłem dziś sie zapisać na kurs, a więc dopóki nie skończy się kursu, nie jest zwolniony numer PKK i nie da się zaspiać na egzamin. Więc nie jestem w stanie wczesniej się zapisać, termin na teraz był w okolicach 20 lipca w Krakowie. Ale Pan ze szkoły jazdy powiedział, że to niekoniecznie musi być tak, że mi się to wszystko przesunie, ponieważ terminy niejako są dodawane do systemu na bieżąco, czyli jeśli już wszystko pobookowane na dane daty, to się może okazać, że dzień wcześniej otworzą miejsca wolne. No zobaczymy , na teraz były w Krakowie na 30 lipca, w Nowym Sączu 9, 13, 16, 17 lipca, w Tarnowie 14,21 lipca, w Kielcach 16 lipca.

krzy_

Jak normalnego instruktora trafisz, to rozpisze Ci "mądrze" godziny w taki sposób, że nie upłynie dużo czasu od "ukończenia" kursu do egzaminu.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

goorek
14 godzin temu, krzy_ napisał:

Jak normalnego instruktora trafisz, to rozpisze Ci "mądrze" godziny w taki sposób, że nie upłynie dużo czasu od "ukończenia" kursu do egzaminu.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

8 lipca koncze kurs.

krzy_
4 godziny temu, goorek napisał:

8 lipca koncze kurs.

No i dopiero wtedy możesz zapisać się na egzamin, a wówczas termin egzaminu może Ci się przesunąć... A gdybyś go skończył 2 lub 3 to może załapałbyś się na wcześniejszy. Tak tylko gdybam 😉

goorek
49 minut temu, krzy_ napisał:

No i dopiero wtedy możesz zapisać się na egzamin, a wówczas termin egzaminu może Ci się przesunąć... A gdybyś go skończył 2 lub 3 to może załapałbyś się na wcześniejszy. Tak tylko gdybam 😉

no można tez 15 godzin wyjeździć w 1 dzień ;)