Jump to content
Kamil_K

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty

Recommended Posts

galahad

OK, dam radę :) a jeśli nie to zapiszę się na cały kurs bo koszty tak szybko rosną... a instruktorzy bardzo skrupulatnie wypełniają swoją pracę 😕

Stu

Jak nie robiłeś kursu to doczytaj w kodeksie o przepisach powyżej 3,5t, np ograniczeniach prędkości, parkowaniu, braku podwyższenia prędkości w zabudowanym itp.

Podola

Odebrałem blankiet, B - bezterminowo jak było natomiast E+B na 15 lat.

Commander
20 godzin temu, galahad napisał:

dzięki @ARCHIzdw ,  teraz trochę żałuję że nie robię od razu E do B. Miałbym szkolenie, a cena ostatecznie podobna.

Będę zdawał w Krakowie. 

Jeździłem po placu, ale na miasto z instruktorem nie wyjeżdżałem. 

Czy jakieś podpowiedzi dotyczące jazdy po mieście? na co zwracają uwagę?

Pułapek jest mnóstwo. Pierwsza to strzałka zielona. Jako wjedziesz i przyczepa zostanie na pasach a będziesz miał ruch i utkniesz to cię uleje... Lepiej czekać na zielone. Takie miejsce na ulanie to Sołtysowska/ Aleja Pokoju i potem zawrotka w kierunku ronda przy M1... To jeden z przykładów.

Jak przy spinaniu nie zamkniesz drzwi to cię uleje... Itd.

szymonw

Hej

Co do miasta i B96 pułapek jest dużo. Ja zdawałem w Katowicach i muszę przyznać iż nie były to najlepsze chwile. Egzaminator spyta się czy znasz zasady egzamiu, jak odpowiedziałem że znam ale mam dwa pytania to sie strasznie zdenerował i zaczął się  drzeć co to sobie nie myślę żeby na egzamin przychodzić nieprzygotowany. Tak więc.... różni są ludzie.

Pułapek jest mnóstwo. Warto wiedzieć czego można, czego nie. Jak się wszystkie światła nazywają. Odpowiednią kolejność zaczepiania przyczepy. Ile razy możesz wyjść z auta przy zaczepianiu ( ile chcesz :) ) a ile przy łuku, korekty manewrów itp., w/w zamykanie drzwi.  Generalnie jak się w miarę umie do tyłu jeździć oraz zna te zasady to spokojnie idzie zdać. 

Imho nawet jak świetnie jeździsz ale nie znasz zasad to będzie trudno zdać.

Co do miasta to strzałka warunkowa, to jest stop i trzęba się zatrzymać. Warto też wiedzieć gdzie można zawracać, na jakich światłach etc.

Mnie też Pan chciał oblać za to iż wg niego nie dojechałem na biegu do świateł, tylko za wcześnie luz wrzuciłem. 

Generalnie to zasada taka aby się skupić, robić swoje i nie zagadywać egzaminatorów bo nie są chętni do pogawędki.

Powodzenia życzę :)

Szymon