Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

gratulacje Kamil

ja w zeszłym roku zrobiłem E do B nie było wtedy możliwości B96 ale i tak bym wolał E do B.

temat rzeka kto co by wolał natomiast potwierdza się pewna zasada bez dodatkowego instruktarzu zdać egzamin chyba graniczy z cudem ale cuda się zdarzają :)

dojechać do linii, cofnąć po łuku ale tyłme do garażu jak nie wiesz za którym słupiem co ma się chować to próbuj i próbuj i próbuj aż sprzęgło spalisz itd.

Ja to wogóle jestem zwolennikiem aby przy zdawaniu samej kategorii B była mozliwość albo samo B albo z przyczepą ( taki rozszerzony kurs + egzamin )i to obojętnie z jaką przyczepą, jak czasem widzę takiego jegomościa który lewnym pasem wszystko wyprzedza a przyczepka lata po całym pasie i do niego nie dociera że jedzie z przyczepą a gdyby od "maleńkości" uczyli to i w głowie by coś zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy temat był dość dokładnie "omawiany i opisywany więc nie "mieszaj" prosże w DE obowiązują dokładnie te same przepisy co w całej UE ;)

 

a wracając do sedna tematu:

dziś w Urzędzie Miasta dokonałem opłaty 100,50 zł (wydanie prawa jazdy) ale jak się okazało moje dokumenty z WORD nie dotarły jeszcze do Urzędu Miasta... w WORD twierdzą że wysłali a UM jest przekonany że ich nie dostał ... daję im jeszcze 2 dni i zacznę poszukiwania co i jak :)

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem, czy nie jest czasem tak,że bez kategorii E+B lub teraz b96  nie można ciągnąć przyczepy powyżej 750kg?

Witam  tez mialem ztym problem ???   MAM  PRAWKO TYLKO B,,,,, jak masz w dowodzie auta  pod pozycja NP. (O.1 ,1600KG ) TO  mozesz ciagnac  przyczepe do tej wagi  ,  ALE MUSISZ  MIEC  HAMULEC NAJAZDOWY W PRZYCZEPIE ,TAK SIE DOWIEDZIALEM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś w Urzędzie Miasta dokonałem opłaty 100,50 zł (wydanie prawa jazdy) ale jak się okazało moje dokumenty z WORD nie dotarły jeszcze do Urzędu Miasta... w WORD twierdzą że wysłali a UM jest przekonany że ich nie dostał ... daję im jeszcze 2 dni i zacznę poszukiwania co i jak :)

 

Ty to masz cierpliwość do urzędników, podziwiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom obiecałem że będę pierwszy na dolnymślasku z B96 i tego się trzymam ;) a kontekście tego co było opisane na forum mimo wszystko mam wrażenie że będę pierwszy z B96 ...

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa kolejność przy spinaniu jest następująca:

1. podjechać kulą haka pod zaczep,

2. opuścić zaczep korbą od kółka, zapiąć zaczep,

3. podłączyć wtyk kablowy do gniazda,

4. zaczepić linkę,

5. podnieść i zablokować kółko,

6. zwolnić hamulec,

7. sprawdzić oświetlenie, włączając po kolei dla wygody i czasu: pozycja, lewy kierunek, przeciwmgielne - sprawdzić, prawy kierunek - sprawdzić, stop - sprawdzić wykorzystując egzaminatora. Jeśli jest światło cofania - sprawdzić. Sprawdzić wszystkie żarówki, nie zapominając o obrysówkach i tablicy rej. Jeśli cokolwiek nie świeci się (spalona żarówka) zgłaszać egzaminatorowi.

 

Ja mam egzamin na B+E 13-go kwietnia....

Edytowane przez Darek_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek piszesz podjechać pod zaczep, ale idealnie pod zaczep czy możesz przyczepę dociągnąć do aut

bo to jest spora różnica. Bez wysiadania z auta za pierwszym razem tego nie zrobisz a ja wyrżniesz w auto to masz po egzaminie :oslabiony:

Jak ja zdawałem to można było raz wyjść z auta a przyczepę podciągnąć pod auto wolno było tylko o jakieś10cm, słyszałem

że w różnych ośrodkach egzaminatorzy różnie do tego podchodzą, u mnie gość właśnie przez to nie zdał bo wjechał w dyszel autem. 

Życzę powodzenia na egzaminie. :ok:

P.S

Jeszcze jest tak że jeżeli chcesz przejść na drugą stronę przyczepy do trzeba dookoła a nie przez dyszel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa kolejność przy spinaniu jest następująca:

1. podjechać kulą haka pod zaczep,

2. opuścić zaczep korbą od kółka, zapiąć zaczep,

3. podłączyć wtyk kablowy do gniazda,

4. zaczepić linkę,

5. podnieść i zablokować kółko,

6. zwolnić hamulec,

7. sprawdzić oświetlenie, włączając po kolei dla wygody i czasu: pozycja, lewy kierunek, przeciwmgielne - sprawdzić, prawy kierunek - sprawdzić, stop - sprawdzić wykorzystując egzaminatora. Jeśli jest światło cofania - sprawdzić. Sprawdzić wszystkie żarówki, nie zapominając o obrysówkach i tablicy rej. Jeśli cokolwiek nie świeci się (spalona żarówka) zgłaszać egzaminatorowi.

 

Ja mam egzamin na B+E 13-go kwietnia....

 

Dodam do tej listy kilka uwag, które wymagane są w Gdańsku. Może się komuś przyda.

 

Do punktu 1.  Można wychodzić z auta na obserwację dowolną ilość razy (trzeba się tylko zmieścić w czasie 5 minut).

Przed punktem 2 (sprzęganie przyczepy) wymagane jest wyłączenie silnika. Nie wolno sprzęgać przyczepy przy włączonym silniku holownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa kolejność przy spinaniu jest następująca:

1. podjechać kulą haka pod zaczep,

2. opuścić zaczep korbą od kółka, zapiąć zaczep,

3. podłączyć wtyk kablowy do gniazda,

4. zaczepić linkę,

5. podnieść i zablokować kółko,

6. zwolnić hamulec,

7. sprawdzić oświetlenie, włączając po kolei dla wygody i czasu: pozycja, lewy kierunek, przeciwmgielne - sprawdzić, prawy kierunek - sprawdzić, stop - sprawdzić wykorzystując egzaminatora. Jeśli jest światło cofania - sprawdzić. Sprawdzić wszystkie żarówki, nie zapominając o obrysówkach i tablicy rej. Jeśli cokolwiek nie świeci się (spalona żarówka) zgłaszać egzaminatorowi.

 

Ja mam egzamin na B+E 13-go kwietnia....

Z taką kolejnośćią we Wrocławiu  niestety egazamin zakończyłby się wynikiem negatywnym :(

pkt. 4 zapinanie linki jest wymagany jako drugi ...

 

Natomiast formalnie zogdnie z rozporządzeniem kolejność jest taka (nie mówi wprost ale sugeruje że zapięcie linki to połączenie przyczepy z hakiem w aucie czyli także przed elektryką)

– podjazd pojazdem silnikowym przed przyczepę,

– cofnięcie pojazdem silnikowym w kierunku przyczepy w sposób umożliwiający dokonanie sprzęgnięcia,

-- regulacja wysokości zaczepu przyczepy (w przypadku gdy konstrukcja przyczepy to umożliwia),

– dokonanie połączenia zaczepu przyczepy z hakiem lub zaczepu pojazdu silnikowego oraz zabezpieczenie przed rozłączeniem,

– podłączenie do pojazdu silnikowego: przewodów elektrycznych przyczepy (silnik pojazdu wyłączony), przewodów hamulcowych przyczepy, sprawdzenie działania świateł przyczepy, zwolnienie hamulca postojowego, jeżeli przyczepa jest wyposażona w hamulec postojowy

 

 

Temat podjeżdżania pod zaczep jest długi i szeroko opisywany ...

Instruktor mówił, że wszystko zalezy od Egzaminatora i zdażał się taki który kazał podjechać dokładnie, nam na egzaminie przy wprowadzeniu powiedział wprost mamy nie przesadzać z odległością ale jak chcemy ciągać ręcznie załadowaną przyczepę to nasz problem mamy ją spiąć w określonym czasie - Egzaminator podkreślił że On z linijką chodził nie będzie ;)

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.