Skocz do zawartości

Termin i lokalizacja zlotów - dyskusja


koko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jednak wole takie spotkanka jakie było w Zdworzu. Może nie byłem na zorganizowanych zlotach, ale mam jakieś obawy... może z racji wieku? :) A może przez większy "reżim"? Napewno jedna i druga forma spotkań ma swoje plusy i minusy. A kto gdzie przyjedzie to już jego sprawa. Co do termnów twż nie ma co się kłucić bo wszystkim się nie dogodzi i każdy pojedzie tam, gdzie będzie uważał, że jest ciekawiej. Karawaning się rozwija i terminy spotkań będą coraz częściej się nakładały. Nie miejmy ku temu pretensji - sami jesteśmy siłą napędową rozwoju turystyki :ok::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam !

 

Wszyscy jak zwykle mają rację. Z jednym muszę zaakcentować, tak jak Effendi napisał, że

faktycznie przeglądając strony dużych organizacji odnosi się wrażenie, że najpierw składka, a potem przyjazdy na zloty.

Mam pomysł, pójdźmy jako Forum zrzeszające wszystkich Karawaningowców Świata (bez względu na przynależność, kraj pochodzenia itp) dalej - posiadajmy pełny kalendarz zjazdów, zlotów, eliminacji, zawodów itp. związanych z karawaningiem na Naszym Forum. Oczywiście trzeba wysłać taki apel do wszystkich, których można odnaleźć poprzez internet (kluby, fora, stowarzyszenia ...), reszta dowie się pocztą "pantoflową", aby takie informacje przesyłały Nam na początku roku. Umieścimy je ładnie w odpowiednim wątku i już i w ten sposób stanie się prawdopodobnie jedyną taką skarbnica wiedzy. Kto nie przyśle, jego strata. Jeśli jest zainteresowanie pomysłem, proponuje wątek w Porządkowym i dyskusję, co Wy na to ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł, pójdźmy jako Forum zrzeszające wszystkich Karawaningowców Świata (bez względu na przynależność, kraj pochodzenia itp) dalej - posiadajmy pełny kalendarz zjazdów, zlotów, eliminacji, zawodów itp. związanych z karawaningiem na Naszym Forum.

 

Bardzo dobry pomysł :ok:

Jestem jak najbardziej za.

Super by było gdyby te informacje mogły być już początkiem roku można by sobie wtedy dobrze rozplanowac urlop na spotkania z ludzmi "pozytywnie zakręconymi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polskim Zwiazku Motorowym wyglada to tak, ze w ciagu sezonu kluby przesylaja swoje propozycje jezeli chca organizowac jakiekolwiek imprezy czy to bedzie OKC czy Mistrzostwa Polski czy zlot rodzinny czy cokolwiek innego. Istnieje cos takiego jak Glowna Komisja Sportow Popularnych i Turystyki, ktora te informacje zbiera i zleca danym klubom czy organizacjom zorganizowanie zlotow, ida tez za tym dotacje finansowe.

Powstaje kalendarz imprez, ktory widnieje tez na stronach PZM, taki jak w *pdf podlinkowal Piotrek.

Od x lat przyjelo sie juz, ze dwa dlugie weekendy czy majowy i w Boze Cialo sa organizowane dwa duze zloty, podczas ktorych organizowane sa Mistrzostwa Polski w Jezdzie samochodem z Przyczepa oraz Ogolnopolski Konkurs caravaningowy. Podczas tych zlotow kazdy robi co chce, jedni startuja inni leza bykiem i przychodza tylko kiedy slychac muzyke :ok:

W momencie kiedy kluby dostana zlecenie na organizacje zlotu zabieraja sie dopiero do pracy. W niemal 100% przypadkow informacja o zlocie lacznie z programem zlotu i karta zgloszenia pojawia sie w newsletterze PZM

Jestem jak najbardziej za tym co proponuje Tomek ale jeszcze trzeba troche poczekac zanim na przyszly rok cos sie wykluje. :)

Czesto zwracacie uwage na te skladki, fakt moze to Was przeraza i nie dziwie sie ale to w zasadzie jedyne dochody niektorych klubow. W moim klubie wysokosc skladki wynosi 60 zl na rok. Pieniadze sa przeznaczane na realizacje celow statutowych, dofinansowanie dla zalog, ktore reprezentuja klub na zlocie, zabawy i inne. :)

Z mojej strony moge obiecac, ze jezeli cokolwiek wykluje sie w kalendarzu na 2008, przekaze to tutaj.

Jeszcze co do tej skladki nieszczesnej, podejrzewam, ze chodzi Wam o wplate przedplate za uczestnictwo w zlocie czy mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wydaje mi się, że jeśli po dyskusji dojdziemy do wniosku, że przyda się taka baza, trzeba przygotować projekt formy w jaki to będziemy prezentować i czytać. Dobrze jeśli będzie możliwość sortowania, grupowania takowej listy, no cóż podyskutujmy.

 

Przepraszam, ale zapraszam do dyskusji do Działu - Porządkowy :

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1731

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek podaje link na PZM gdzie informują, że w tym samym czasie co zlot w Kozienicach odbywa się zlot w Zilinie na Słowacji

Teraz poważnie zaczynam obawiać się o frekwencję na NASZYM zlocie. bo Zilina to w końcu kilkaset kilometrów dalej, ale za to jakie tanie piwo!!!

Coraz bardziej upewniam się, że nasi administratorzy ustalają terminy NASZYCH zlotów nie oglądając się na terminy wyznaczone przez inne organizacje i fan-kluby. Zabrałem się do roboty i znalazłem jeden pewny i wolny termin: 29 luty w roku przestępnym czyli co prawda raz na 4 lata ale za to jaka frekwencja (mam nadzieję)!

Czy jest jeszcze ktoś za?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej upewniam się, że nasi administratorzy ustalają terminy NASZYCH zlotów nie oglądając się na terminy wyznaczone przez inne organizacje i fan-kluby

 

Ale czy nie my sami ustalaliśmy termin zlotu?

 

29 luty w roku przestępnym czyli co prawda raz na 4 lata ale za to jaka frekwencja (mam nadzieję)!

 

 

Szkoda, że tak drwisz z problemu spotkań i dopasowania terminów :? A wydawało się, że masz inne podejście... :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej upewniam się, że nasi administratorzy ustalają terminy NASZYCH zlotów nie oglądając się na terminy wyznaczone przez inne organizacje i fan-kluby.
A jak Ty ustalasz termin jakiejś swojej imprezy to też dowiadujesz się czy to będzie jedyna w tym terminie :swieca: Ten zlot jest głównie przecież dla forumowiczów (choć wszyscy będą mile widziani). A co do terminu to jak komuś nie pasuje to nie jedzie i już (mi na przykład niestety nie pasuje i termin i lokalizacja) ale nie neguję tego co zostało ustalone przez większość forumowiczów i wciąż liczę że może w przyszłym roku zobaczę się ze wszystkimi na jakimś zlocie :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutna racje Mrsulki !

pozatym pamietam jak w poście o II zlocie w Kozienicach

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1500&postdays=0&postorder=asc&start=15

wyrażalismy swoje odczucia o terminie i miejscu zlotu, gdy jeden kolega stwierdził:

 

Zawsze znajdzie się upierdus któremu ciągle wiatr w oczy wieje i takiemu nikt nigdy nie dogodzi

 

hmmm. teraz to juz niewiem :swieca: czy: " on jest za czy przeciw" :? a moze juz zapomnial co napisal kilka dni wczesniej ? :?:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie drwię z terminu zlotu ale pokazuję jak nierealnym jest znalezienie terminu który pasowałby nam wszystkim i z żadnym innym zlotem nie kolidował. Wyznaczając jakąś konkretną datę musimy liczyć się z tym, że gdzieś - w innym miejscu odbędzie się podobna impreza na którą nie będziemy mogli przybyć gdyż dla nas ważniejsze jest nasze spotkanie. Data I zlotu kolidowała z mnóstwem innych i nam to nie przeszkadzało i niech tak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.