Skocz do zawartości

zapytanie odnosnie daszkow fiama


salaj

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie odnosnie daszkow caravanstore fiamma chodzi mi odnosnie mocowania w listwie  gdyz w 2/3 długosci listwy zaczyna sie spad i schodzi delikatnie pod katem do dołu

 

czy np po rozłożeniu nie bedzie to przeszkadzać, czy materiał nie bedzie sie zalamywac

 

 

link do fotki przyczepy

http://forum.karawaning.pl/gallery/image/3459-dscf0254jpg/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie odnosnie daszkow caravanstore fiamma chodzi mi odnosnie mocowania w listwie  gdyz w 2/3 długosci listwy zaczyna sie spad i schodzi delikatnie pod katem do dołu

 

czy np po rozłożeniu nie bedzie to przeszkadzać, czy materiał nie bedzie sie zalamywac

 

 

link do fotki przyczepy

http://forum.karawaning.pl/gallery/image/3459-dscf0254jpg/

Po rozłożeniu nie będzie przeszkadzać. Niestety będzie przeszkadzać przy składaniu, wręcz będzie niemożliwe zwinięcie markizy do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na tym zdjęciu bedzie trochę lepiej widac

 

chcialem 4.10 m ale jest praktycznie od nrantu do rantu wiec odpada

 

teraz zastanawiam się nad 3.6 m ale nurtuje mnie to zalamanie nad drzwiami czy to nie będzie przeszkadzać bo wsumie jest ono dosyć łagodne

 

 

jak to jest montowane? rozumiem że wsuwamy całość w listwę i czy roleta jest jakoś montowana do opakowania z suwakiem



 

na tym filmiku widac że chyba nie ma żadnej tolerancji 

post-6142-0-11627900-1361123528_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markizę mocowaną kedrą do listwy, powinno się stosować o takiej długości, jaką posiada prosty odcinek listwy mocującej.

W praktyce, jak już Koledzy napisali, uda się czasem naciągnąć kilka, może kilkanaście cm., jednak traci się na estetyce i to zarówno markizy rozłożonej, jak i złożonej. Krzywizna listwy, o której mowa, może być inna w różnych przyczepach.

Najlepszym wyjściem byłoby sprawdzić doświadczalnie.

 

A może zamiast markizy, typowy daszek również mocowany w likszparze za pomocą kedry :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.johnscross.co.uk/templates/__custom/InstPDFS/caravanstore.pdf

 

znalazłem instrukcje ale brak informacji o tolerancji zagięcia



A może zamiast markizy, typowy daszek również mocowany w likszparze za pomocą kedry :hmm:

 

czyli co kolega ma na myśli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Twojej przyczepy, ta krzywizna listwy wydaje się być dużo mniejsza, niż w LMC  :hmm:  

Dodatkowo masz markizę tylko kilka cm dalej od prostego fragmentu listwy, więc wygląda całkiem dobrze.

Tak, jak napisałem wcześniej - najlepszym wyjściem dla LMC, byłoby sprawdzić praktycznie wybraną długość.



dzięki za fotki muszę się zastanowić

 

czy te caravanstore podczas jazdy trzeba zdejmowac

Tylko się zwija ręcznie i chowa w pokrowiec, który cały czas jest wpięty w likszparę listwy alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sprawdzić to jest około 1 metra od załamania. Niestety nie wiem jaki jest kąt tego załamania.

Sporo !

U Ciebie tak tego nie widać.

Może i udałoby się jakoś wcisnąć tyle w LMC, ale obawiam się, że z końcowego efektu Kolega może być mało zadowolony.

Estetyka czasami też ma znaczenie.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do początku okna za drzwiami można dociągnąć. Zmierz długość od końca przyczepy do początku okna  i wybierz optymalną długość. Wystarczy taka żeby otworzyć drzwi i wyjść suchą nogą przed przyczepę.

Edytowane przez turystasj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądając rożne przyczepy a w tym LMC wnioskuje że może aż tak żle nie będzie

 

czekam do czwartku

 

nie wiem czy jest sens brac mniejszy np 3.2 a płacic podobnie

 

dzieki koledzy i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.