Jump to content
salaj

zapytanie odnosnie daszkow fiama

Recommended Posts

salaj

witam, mam pytanie odnosnie daszkow caravanstore fiamma chodzi mi odnosnie mocowania w listwie  gdyz w 2/3 długosci listwy zaczyna sie spad i schodzi delikatnie pod katem do dołu

czy np po rozłożeniu nie bedzie to przeszkadzać, czy materiał nie bedzie sie zalamywac

link do fotki przyczepy

http://forum.karawaning.pl/gallery/image/3459-dscf0254jpg/

Gregorio

witam, mam pytanie odnosnie daszkow caravanstore fiamma chodzi mi odnosnie mocowania w listwie  gdyz w 2/3 długosci listwy zaczyna sie spad i schodzi delikatnie pod katem do dołu

czy np po rozłożeniu nie bedzie to przeszkadzać, czy materiał nie bedzie sie zalamywac

link do fotki przyczepy

http://forum.karawaning.pl/gallery/image/3459-dscf0254jpg/

Po rozłożeniu nie będzie przeszkadzać. Niestety będzie przeszkadzać przy składaniu, wręcz będzie niemożliwe zwinięcie markizy do końca.

Jaskółki

Ja mam kilkanaście cm za załamaniem i zrolowana przygotowana do drogi nie przeszkadza jest tylko trochę napięta. Z rozłożoną też nie jest źle ale nie idealnie.

salaj

może na tym zdjęciu bedzie trochę lepiej widac

chcialem 4.10 m ale jest praktycznie od nrantu do rantu wiec odpada

teraz zastanawiam się nad 3.6 m ale nurtuje mnie to zalamanie nad drzwiami czy to nie będzie przeszkadzać bo wsumie jest ono dosyć łagodne

jak to jest montowane? rozumiem że wsuwamy całość w listwę i czy roleta jest jakoś montowana do opakowania z suwakiem

na tym filmiku widac że chyba nie ma żadnej tolerancji 

post-6142-0-11627900-1361123528_thumb.jpg

Kristofer

Markizę mocowaną kedrą do listwy, powinno się stosować o takiej długości, jaką posiada prosty odcinek listwy mocującej.

W praktyce, jak już Koledzy napisali, uda się czasem naciągnąć kilka, może kilkanaście cm., jednak traci się na estetyce i to zarówno markizy rozłożonej, jak i złożonej. Krzywizna listwy, o której mowa, może być inna w różnych przyczepach.

Najlepszym wyjściem byłoby sprawdzić doświadczalnie.

A może zamiast markizy, typowy daszek również mocowany w likszparze za pomocą kedry :hmm:

Edited by Kristofer (see edit history)

Jaskółki

Tak wygląda rozłożona. 

post-3964-0-80976000-1361126660_thumb.jpg

salaj

dzięki za fotki muszę się zastanowić

czy te caravanstore podczas jazdy trzeba zdejmowac

Kristofer

W przypadku Twojej przyczepy, ta krzywizna listwy wydaje się być dużo mniejsza, niż w LMC  :hmm:  

Dodatkowo masz markizę tylko kilka cm dalej od prostego fragmentu listwy, więc wygląda całkiem dobrze.

Tak, jak napisałem wcześniej - najlepszym wyjściem dla LMC, byłoby sprawdzić praktycznie wybraną długość.

dzięki za fotki muszę się zastanowić

czy te caravanstore podczas jazdy trzeba zdejmowac

Tylko się zwija ręcznie i chowa w pokrowiec, który cały czas jest wpięty w likszparę listwy alu.

Jaskółki

Byłem sprawdzić to jest około 1 metra od załamania. Niestety nie wiem jaki jest kąt tego załamania.

Kristofer

Byłem sprawdzić to jest około 1 metra od załamania. Niestety nie wiem jaki jest kąt tego załamania.

Sporo !

U Ciebie tak tego nie widać.

Może i udałoby się jakoś wcisnąć tyle w LMC, ale obawiam się, że z końcowego efektu Kolega może być mało zadowolony.

Estetyka czasami też ma znaczenie.

IMHO

Edited by Kristofer (see edit history)

salaj

czyli jeden metr od momentu załamania w czwartek bede zobaczyć jak dokładnie wyglada to zalamanie i zrobie pomiary

Jaskółki

Myślę że do początku okna za drzwiami można dociągnąć. Zmierz długość od końca przyczepy do początku okna  i wybierz optymalną długość. Wystarczy taka żeby otworzyć drzwi i wyjść suchą nogą przed przyczepę.

Edited by turystasj (see edit history)

salaj

oglądając rożne przyczepy a w tym LMC wnioskuje że może aż tak żle nie będzie

czekam do czwartku

nie wiem czy jest sens brac mniejszy np 3.2 a płacic podobnie

dzieki koledzy i pozdrawiam