Skocz do zawartości

Ubezpieczenie assistance - Europa - konkretne oferty


Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowa różnica pomiędzy Starterem a ADAC-em jest taka, że ADAC ubezpiecza pojazdy do 3,5 t a Starter do 2,599 t DMC.

No i w Niemczech ubezpieczony jest kierowca, niezależnie od auta a u nas konkretne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 276
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Toledo napisałem, że w Starterze ubezpieczasz konkretne auto a nie kierowcę (sprawdź na stronie starter24.pl)

Więc u nas tak to nie działa.

Przykre, że w zależności od kraju są różne zasady ubezpieczenia, chociaż właściciel jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toledo, Starter nie jest tylko partnerem ADAC. ADAC jest jego właścicielem. Oczywiście, że firma jest inna, ale właściciel jest ten sam.

Cytat ze strony:

Starter Sp. z o.o. to ogólnopolska firma świadcząca profesjonalne usługi assistance drogowego. Jej największym i strategicznym udziałowcem jest 
niemieckie ADAC znane w Polsce między innymi z publikowanych cyklicznie raportów awaryjności. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to,że jest największym udziałowcem znaczy tylko tyle,że forsa płynie do niemiaszków i podatki też. Zauważ,że w PL większościowym udziałowcem chyba wszystkich banków( jeśli nie rzeczywistym całościowym właścicielem) są banki zagraniczne. I co? czy mamy takie warunki jak klienci niemieccy,francuscy czy inni??? Ano NIE! Robią nas jak chcą i ustalaja warunki indywidualnie tylko na nasz rynek...Niestety :(((.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam to można sobie wykupić bezpośrednio w ADAC np. przez tego Pana:

 

http://jazdawde.pl/ile-czasu-trwaja-formalnosci-zwiazane-z-czlonkostwem-w-adac-vt20.htm

 

i będziesz ubezpieczony na zasadach ADAC (do 3,5t + kierowca, a nie samochód - zastanawiam się jak to działa w razie kolizji - czy wystarczy, że ten ubezp. kierowca siedzi w tym aucie czy musi siedzieć za kierownicą żeby zadziałało) - ale nie kosztuje to 179 pln jak w starterze tylko prawie dwa razy tyle, czyli ok. 340 pln.

 

Być może właśnie koszt tej polisy zadecydował o innej opcji na "bidny" polski rynek - kosztem jej warunków :(

 

Z tego co wiem to to ubezp. mbanku, które linkowałem wcześniej też dot. kierowcy a nie pojazdu - tylko nie wiem jak z "żółwiem" za plecami - czy też zaholują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem czy to 3,5 t to chodzi o zestaw czy o jeden pojazd?

co do mbanku (bre ubezpieczenia) - to mają wykluczone cycepki - więc odpada i do 2,5 t więc kamperki chyba też co?

poza tym pojazd nie może być wynajmowany i używany do celów zarobkowych (może być problem ze służbówką, którą za zgodą własciciela/f-my śmigasz sobie np. na południe Europy w urlopie)

poza tym ubezp. dot. osoby a nie pojazdu i jak mi powiedziano przez tel. - ta osoba w trakcie zdarzenia nie musi być kierowcą pojazdu i podobno ubezp. zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ubezpieczenie Assistance Europa w http://www.gothaer.pl/ dawniej PTU (pod taką nazwą w zestawieniu wskazanych przez kolegę 2 chyba strony wcześniej). Koszt roczny (kamper < 3,5 t 18-letni) gdzieś ok. 300 zł. W ub. roku miałem awarię na Litwie (opisałem szczegółowo na zaprzyjaźnionym forum). Serwis absolutnie profesjonalny, szybki (a środek niedzielnej nocy, w dniu największego święta narodowego Litwy!) przekraczający nawet zakres oczekiwany.

Po powrocie do kraju telefon z http://www.gothaer.pl/ z pytaniem, czy jestem zadowolony z usługi. Jestem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp. od startera:

 

"... Szczegółowe warunki i ceny pakietów Starter Assistance znajdują się na stronie www.starter24.pl.

W każdym pakiecie, jeżeli w momencie wystąpienia zdarzenia ubezpieczony pojazd ciągnął przyczepę kempingową, Ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty transportu przyczepy na takich samych warunkach jak określone dla świadczenia holowanie podstawowe ubezpieczonego pojazdu.
W dolnej części głównej strony internetowej można odnaleźć Ogólne Warunki Starter Assistance (OWU).
Ubezpieczeniem mogą być objęte samochody o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 2599 kg (pole F2 w dowodzie rejestracyjnym).
W celu wykupienia pakietu Starter Assistance wystarczy skorzystać z formularza zakupowego na stronie www.starter24.pl.
Ochrona zostanie aktywowana po 5 dniach od zarejestrowania wpłaty składki.... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam nad ass... . Mam teraz razem z OC w AXA ale niestety brak supportu dla cepki. Analizujac kilka miesiecy temu Starter24 i ADAC to to drugie wypadalo znacznie lepiej. Porownywalem nie tylko podstawowy zakres ale tez opieke medyczna za granica, transport do kraju (ciala rowniez), dostawe czesci do naprawy jezeli sa nieosiagalne w danym kraju, opieke nad dzieckiem w razie "W" i wiele innych aspektiw ktore daje ADAC+. Wiem ze jest delikatnie drozsze (79 euro) od tych opisywanych tutaj, ale mysle ze w przypadku innego zdarzenia niz zwykla awaria holownika jest bezkonkurencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.