Skocz do zawartości

Włochy w lipcu 2013.


RobertN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja polecam dla rodzin z dziećmi camping w Bibione.         www.vti.it

 

Za 2 tyg. na początku sierpnia zapłaciliśmy 1200 euro.( + coś około 60 euro za autostrady i tunele) Ośrodek przy samej plaży z basenami w cenie. Co nam się baaaardzo podobało Całość ogrodzona i wszyscy mieli opaski na nadgarstku. Obcy nie wejdzie, chyba że w odwiedziny ale to już inna procedura trzeba zgłosić do kogo i zostawić jakiś dokument w recepcji. Świetne animacje dla dzieci i dorosłych. Dzieciaki miały rano i po południu organizowane zajęcia. Kilka boisk do gry w piłkę, codzienne aquarobic, trzy sklepy i fryzjer. 

 

tylko ktoś musi znać niemiecki albo angielski ( a dzieci i tak sobie poradzą)

 

i jeszcze prąd i woda i kablówka w cenie

Edytowane przez wydra (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam dla rodzin z dziećmi camping w Bibione.         www.vti.it

 

Za 2 tyg. na początku sierpnia zapłaciliśmy 1200 euro.( + coś około 60 euro za autostrady i tunele) Ośrodek przy samej plaży z basenami w cenie. Co nam się baaaardzo podobało Całość ogrodzona i wszyscy mieli opaski na nadgarstku. Obcy nie wejdzie, chyba że w odwiedziny ale to już inna procedura trzeba zgłosić do kogo i zostawić jakiś dokument w recepcji. Świetne animacje dla dzieci i dorosłych. Dzieciaki miały rano i po południu organizowane zajęcia. Kilka boisk do gry w piłkę, codzienne aquarobic, trzy sklepy i fryzjer. 

 

tylko ktoś musi znać niemiecki albo angielski ( a dzieci i tak sobie poradzą)

 

i jeszcze prąd i woda i kablówka w cenie

Rezerwowaliście miejsce wcześniej, czy w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwowaliście miejsce wcześniej, czy w ciemno?

 

Historia z happy endem !!!

 

 

 

  W tamtym roku na wakacje wyjechaliśmy w ostatnim tygodniu Lipca – początek Sierpnia był to wyjazd w ostatniej chwili, czyli w ciemno.
Na pierwszy plan wybraliśmy Camping  Pra delle Torri w Caorle na miejscu okazało się, że niema miejsca,ruszamy dalej , podjechaliśmy  na camping San Francesco w Caorle tak samo na   campingu  FUUL  brak wolnych parceli.
Pojechaliśmy dalej do Bibione na camping  Villaggio Turistico Internazionale (vti.it) w recepcji pytają nas czy mamy rezerwacje ?  NIE !!!  to ARRIVERDERCI (do widzenia ) ale tutaj  zapraszają nas  za rok ale najlepiej  z rezerwacją .
Ruszamy  dalej do Sabbiadoro   na campingu miejsc  dostępnych  było bardzo mało. Zostaliśmy   i Było super  !!!!
 
ALE teraz już wiem ????
 
Karawanig to poczucie wolności i niezależności   ALE  ?????
 
Jeżeli wybiorę się  na takie wypasione campingi wymienione w moim opisie na pewno będę je wcześniej rezerwował.
 
Pozdrawiam  Maciej.
 
 W tym roku też będzie  Italia  w Sierpniu ale jeszcze  nie winem gdzie ???

post-6046-0-54646700-1367676375_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza się opinia, że na Sabbiadoro zawsze coś się znajdzie. Jadąc dalej na południe wzdłuż wybrzeża można bez problemu trafić na wolne miejsca na kempingach.

My rezerwacji nie znosimy bo ograniczają nam naszą wolność i suwerenność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Historia z happy endem !!!

W tamtym roku na wakacje wyjechaliśmy w ostatnim tygodniu Lipca – początek Sierpnia był to wyjazd w ostatniej chwili, czyli w ciemno.

Na pierwszy plan wybraliśmy Camping  Pra delle Torri w Caorle na miejscu okazało się, że niema miejsca,ruszamy dalej , podjechaliśmy  na camping San Francesco w Caorle tak samo na   campingu  FUUL  brak wolnych parceli.
Pojechaliśmy dalej do Bibione na camping  Villaggio Turistico Internazionale (vti.it) w recepcji pytają nas czy mamy rezerwacje ?  NIE !!!  to ARRIVERDERCI (do widzenia ) ale tutaj  zapraszają nas  za rok ale najlepiej  z rezerwacją .
Ruszamy  dalej do Sabbiadoro   na campingu miejsc  dostępnych  było bardzo mało. Zostaliśmy   i Było super  !!!!
 
ALE teraz już wiem ????
 
Karawanig to poczucie wolności i niezależności   ALE  ?????
 
Jeżeli wybiorę się  na takie wypasione campingi wymienione w moim opisie na pewno będę je wcześniej rezerwował.
 
Pozdrawiam  Maciej.
 
 W tym roku też będzie  Italia  w Sierpniu ale jeszcze  nie winem gdzie ???

 

@moriss, napisał:

Na pierwszy plan wybraliśmy Camping  Pra delle Torri w Caorle na miejscu okazało się,

że niema miejsca,ruszamy dalej...

Karawanig to poczucie wolności i niezależności   ALE  ????? < Kolego żle taktycznie rozegrałeś całą sprawę.

 

W przypadku braku miejsc należy wjechać na plac dla oczekujących punkt A < zerknij,

~ 100m od recepcji, po prawej stronie, przed fontanną na terenie kempingu.

Tu podpinasz przyczepę do prądu i czekasz na wolne miejsce.

Ja nie czekam tylko wsiadam na rower i robię objazd kempingu w poszukiwaniu wolnego miejsca.

Wyznaję starą zasadę, umiesz liczyć licz na siebie.

Żona w tym czasie przygotowuje posiłek.

Zawsze znajduję kogoś kto "się zwija" ustalasz godzinę opuszczenia kempingu,

czasami bywa to następny dzień rano...

Wracam do recepcji i zgłaszam miejsce które znalazłem podając: sektor+miejsce.

Recepcionistka wpisuje moje zgłoszenie do kajetu.

W wyznaczonym czasie przez poprzednika pojeżdżam i czekam. Poprzednik opuszca miejsce ja zajmuję.

Podpinam przyczepę pod prąd, jadę rowerem do recepcji i melduję że już jestem na opuszczonym miejscu.

Nigdy nie było sprzeciwu na recepcji, tylko akceptacja.

 

Zerknij na mój post #20 str.2 Napisano 20 kwiecień 2013 - 13:05

 

Jeżeli wybiorę się  na takie wypasione campingi wymienione w moim opisie na pewno będę je wcześniej rezerwował.

Nigdy w życiu nie rezerwowałem miejsca na kempingu i na pewno nigdy tego nie zrobię.

Raz i tylko raz moja taktyka nie zdała egzaminu na tym kempingu, przyczyna byliśmy w dwa zestawy.

Pojechaliśmy na sąsiedni znany nam kemping Marelago < zerknij, było OK.

Pozdrawiam,

PS

Między godz 13:00 - 15:00 obowiązuje zakaz wjazdu na kemping.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurrarras jedź i nie przejmuj się miejscem, Miejsce zawsze znajdziesz, jak nie na jednym kempingu to na następnym. A może ten następny będzie nawet lepszy od pierwszego. Możesz pojechać na jak długo chcesz, albo wyjechać wcześniej i pojechać gdzieś indziej. I to jest właśnie według mnie jedna z najważniejszych rzeczy odróżniających karawaning od wyjazdu na kwatery w sztywno ograniczonych ramach czasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierpień to okres urlopowy Włochów, Anglików i chyba Niemców.

Ja planuję urlop w pierwsze trzy tygodnie lipca. Myślicie, że będzie problem z miejscem?

Lipiec jest dość spokojny. Można jechać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie moich przeczuć.

To nasz pierwszy wyjazd za granicę z przyczepą. Żona woli jechać nad nasze morze, ale się postawiłem w tym roku.

Chcę żeby to było coś super. Zdajecie sobie jednak sprawę czego się nasłucham jak postoję kilka dni pod bramą?

A w samochodzie jeszcze 6-cio i dwu latek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Prawdopodobnie wyjedziemy do Włoch w okolice Wenecji 28 czerwca. Ponieważ jadę z chłopakami 5 i 2 lata będę szukał mniejszego kempingu aby nie chodzić daleko z przyczepy na plażę czy na basen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawor61,

termin mamy podobny i kierunek także. Może zepniemy się razem. 

Dzieci też w podobnym wieku 6 i 2 lata.

Planujemy coś w szeroko pojętej okolicy Bibione. Jednak jeszcze brak konkretów.

Startujemy z Będzina koło Katowic 28 lub 29 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.