Skocz do zawartości

Euroland 380


Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Kto zdobył uszczelki okien do Euroland 380?. To przyczepa z 1994 roku. Nie wiem jakiego materiału użył producent. Mam zwymiarowany przekrój uszczelki. Zamierzam zamówić wykonanie kompletu uszczelek. Czekam na wycenę.

 


przekroj uszczelki

post-24511-imported-50094da0-dcb5-4cf2-8feb-1203307c3ac4_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak chodzi o uszczelki okien do przyczepy Euroland 380 rocznik 1994. Guma uszczelniajaca pod oknami rozpada się. Nie wiem czy była ,,konserwowana,, agresywnym środkiem czy od słońca. Przyczepę kupiłem przed miesiącem z Holandii. Muszę wymienić wszystkie uszczelki. Pozdrawiam, Janusz Mostowski Szczecinek tel. 501501606

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz.

Sprawdź u najbliższego dealera Niewiadówek.

Wczoraj oglądałem swoją, trochę zaczęła przeciekać w czasie jazdy i wydaje mi sie że wygląda bardzo podobnie.

Może Niewiadów kożysta z jakiegoś podobnego wzoru.

Dziś byłem w sklepie z częściami do niewiadówek i kupiłem biały pasek który rozpiera uszczelkę, może mi to pomoże.

Pasek kosztował 5 zł, a pytałem też o uszczelkę, kosztuje 80 zł. i ma o ile dobrze zapamiętałem ok 4 m. długości.

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuję za informację. Muszę poszukać dalej bo w moim regionie nie ma żadnego dealera. Rozesłałem już vici po całym kraju i Europie. Może doczekam się jakiegoś pozytywnego rezultatu. Remontuję też całą ścianę tylną. Odbudowałem wewnętrznt steleż drewniany i dzisiaj pokryję go 3mm sklejką. Potem tapeta i koniec. To nieprawdopodobne jak stelaż może zgnić z powodu jednego lub kilku małych przecieków. Zyskałem sporo doświadczenia, którym mogę podzielić się z innymi. Pozdrawiam,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w sklepie z częściami do niewiadówek i kupiłem biały pasek który rozpiera uszczelkę,

Jak go włożysz to powiedz jak to zrobiłeś, ja się przymierzam od roku :jump:

Muszę poszukać dalej bo w moim regionie nie ma żadnego dealera

Odnośnie uszczelki w niewiadówce spytaj sowy jak wróci czy nie wymieniał to może ma starą i ci prześle kawałek jako wzór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie uszczelki w niewiadówce spytaj sowy jak wróci czy nie wymieniał to może ma starą i ci prześle kawałek jako wzór

 

Wymieniał,wymieniał.

Nawet końcówki około 0,5m chciałem wyrzucić do śmietnika,ale wrzuciłem do kufra z myślą,że może się kiedyś przydadzą.

No i okazało się,że tak bo kawałek w tylnym oknie już podarłem przez przypadek(jak jest gorąca w upały to jest bardzo delikatna) i trzeba będzie sztukować,a i jeszcze komuś można pomóc.

 

Janusz gduby to pomogło,to grubość wewnętrzna tej uszczelki ma około

18mm jak dobrze pamiętam(chodzi o grubość ściany przyczepy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek

Stary pasek rozpierający się skurczył i był całkiem kruchy, przy narożnikach powychodził z uszczelki. W czasie jazdy w deszczu narożnikami zaciekała woda do środka. Po usunięciu go wymyłem uszczelkę i wysuszoną posmarowałem olejem silikonowym (można czymś innym, pod warunkiem, że nie będzie reagować z gumą). Nowy podzieliłem na 4 części, tak żeby w narożnikach włożyć go na zakładkę, ok. 15 cm. Mam nadzieję, że jak się zacznie kurczyć to się zakładki rozsuną a pasek zostanie w uszczelce. Pasek wkładałem jedną stroną w rowek, drugą stronę podważałem cienkim śrubokrętem i jakoś się udało. Na razie zrobiłem przód, w wolnej chwili przymierzę się do tylnego okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuję za informacje. Wygląda, że w moim przypadku z uszczelki od N 126 nic nie będzie. W mojej przyczepie (Euroland 380) ściana ma grubość 27 mm. Muszę szukać dalej lub zmówić wykonanie. Problem polega na tym, że firma dorabiajaca uszczelki wykonuje minimum 100 mb, a ja potrzebuję 18 mb. Może znajdę jeszcze czterech potrzebujących uszczelek do Euroland 380. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam z zakupem do czasu otrzymania tego kawałka. Muszę kupić 18 mb więc nie chcę ryzkować. Mój adres chyba już podawałem ale przypomnę. Radio Eska ul. Armii Krajowej 4 78-400 Szczecinek. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowałem w jednym oknie uszczelkę od N 126. Chcę podzielić się informacją, że pasuje bardzo dobrze. Pozostawiłem tylko stary pasek maskująco-rozpierający bo jest ładniejszy i lepszy od nowego. Uszczelkę przymocowałem zszywkami tak jak była oryginalna.

Uszczelka ma tylko trochę grubszy element uszczelniający szybę więc okno domyka się na poziomie rozszczelnienia. Sklep w Niewiadowie deklarował sprzedaż uszczelki na metry. Napisali ,,Te uszczelki są porcjowane po 4 m więc możemy zamowić dla Pana odcinek 12 m. Prosze napisać czy taki wymiar bedzie odpowiedni.

Pozdrawiam

Paweł Adamus

tel. 044 719 31 67

fax 044 719 20 15

d.uptas@niewiadow.pl

www.niewiadow.pl ,,

 

Chętnie służę pomocą dziękując jednocześnie za pomoc i radę. Dzięki temu mam pasujące uszczelki za przyzwoitą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.