Skocz do zawartości

Grill gazowy z USA


rabacik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy zagłębieniu się w temat grilla również trafiłem na ten egzemplarz broil king porta chef firma z Bielska handluje nimi i wydaje się naprawdę solidnym i trwałym urządzeniem a zarazem innym od wszystkich, cena :hmm: jak na gazowego nawet do przyjęcia choć mogła by być troszeczkę niższa. Lecz jak to mówią nie ma co narzekać tylko kupować bo sezon na grilla czas zacząć.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że grill gazowy na kempingu to gra nie warta świeczki. Chciało by się Wam to za każdym razem czyścić, składać, chować, itp itd? 

 

Witam, kolego myślę że mniej będę miał pracy ze złożeniem i sprzątnięciem gazowego grilla niż węglowego , jedynie szybszy możesz być gdy po każdym grillowaniu po prostu wyrzucisz grilla z całą zawartością do kosza :hmm: 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym poinformować iż dokonałem już zakupu, dziś odebrałem od kuriera paczkę w której był mój grill . Po złożeniu i podłączeniu do butli szybkość i precyzja sterowaniem ogniem mnie urzekła, to był dobry zakup po jutrze pierwsze grillowanie. Może to nie właściwe lecz podam link do transakcji http://allegro.pl/grill-gazowy-stolowy-przenosny-walizka-gratis-i3017293776.html może nie jest to grill markowy lecz swoje zadanie spełni a i miejsca w przyczepie dużo nie zajmie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Interesuje mnie z jakich grilli Wy drodzy internauci korzystacie. Może macie jakieś przepisy z którymi się podzielicie?

- ja, stosunkowo niedawno, odkryłem dla siebie zalety grilla elektrycznego, ale nie takiego z gołym elementem grzejnym umieszczonym pod zwykłym ruchomym rusztem, ale takim, w którym płyta grzejna wraz z elementem grzejnym są monolitem. Taki grill był do nabycia w Lidlu, circa 160pln. Tak, każda pliszka swój ogonek chwali. Ten grill jest rewelacyjny. Przeszedł chrzest bojowy wielokrotnie i doskonale sobie radzi z każdym typem produktu - nie straszne mu ryby, warzywa, owoce, mięso, ser typu camembert lub brie. Istotną zaletą jest możliwość postawienia go tuż przy stoliczku "biesiadnym" lub nawet na nim. Polecam doradę z grilla. Do nabycia w Lidlu lub Biedronce. Do brzucha wciskamy kilka gałązek naci pietruszki, gruby plasterek cytryny, łyżkę masła, i koniecznie dwa fileciki anchovies. Smarujemy powierzchnię ryby oliwą i oprószamy dowolnymi ziółkami. Pieczemy tylko raz po każdej stronie, średnio 10-15 minut na stronę. Polecam także szparagi, zielone albo białe, odpowiednio obrane, posmarowane oliwą i oprószone ziółkami, Fantastyczna jest gruszka i wspomniany camembert...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.