Skocz do zawartości

Grill gazowy z USA


rabacik

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało mi się grilla gazowego, a ponieważ chcę go tylko i wyłącznie do wożenia to zacząłem poszukiwania grilla, który by zajmował jak najmniej miejsca, czyli był składany.

Znalazłem taką ofertę: http://www.amazon.co...=A13BNE3P7C8THK

sprzęt nazywa się: Cuisinart CGG-180 Petit

Pomijając koszty wysyłki to czy te amerykańskie gille będą mogły działać na naszych reduktorach?

Może ktoś się orientuje w sprawie?

Może gdzieś w europie lub w Polsce jest taki sprzęt do kupienia?

 

Edytowane przez rabacik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeglądając ofertę z linku to można być prawie pewnym że ten grill jest zasilany z bezpośrednio z kartusza wkręcanego w tylną część grilla ( widać na zdjęciach) lub po przez dodatkowy wąż ( warto go również zakupić łatwiej będzie dorobić podłączenie do naszych butli, amerykańskie mają inne gwinty) z butli stacjonarnej ( propan).

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualny zakup planowałem od raz z wężem, grill podłączany jest za jego pomocą do butli, ale zacząłem się zastanawiać jak tam jest z dyszami, ciśnieniem itp, czy po podłączeniu pod nasza butlę z reduktorem to ma szanse działać.:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo Ci wrzucę coś podobnego i dostępnego we wszystkich kempingowych sklepach http://www.campingi.net.pl/sklep/product_info.php?cPath=35&products_id=1530&osCsid=6fc974184e2ee6d19e5daa8fc827d158

Tylko ze dwa lata temu płaciłem za to 400 Pln wiec po szukać za wielką wodą..;)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na gazowy chyba nigdy się nie zdecyduję.

Ładne to to , jak nowe i czyste.

Po sezonie będzie tak zafajdane, że domyć będzie ciężko a z racji wydanych pieniążków, żal będzie wymieniać na nowy egzemplarz.

w przypadku węglowych tego problemu nie ma - serce nie boli.

.

Jeśli zależy Ci na małomiejscu i składaniu, to popatrz co udało mi sie kupić w ub roku w Teżcoś.

Jak na market, to jest extra. Składa się, łatwy w utrzymaniu czystości i ma bardzo dobry sztywny ruszt.

Po złożeniu przewożę w nim nóżki i pozostały brykiet, zyskuję tym na miejscu.

post-2083-0-00729700-1360485877_thumb.jpg

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo Ci wrzucę coś podobnego i dostępnego we wszystkich kempingowych sklepach http://www.campingi....e5daa8fc827d158

Tylko ze dwa lata temu płaciłem za to 400 Pln wiec po szukać za wielką wodą..;)

Pozdro.

 

Zgadza się są i u nas, http://allegro.pl/grill-gazowy-broil-king-porta-chef-i2951871562.html

nawet widziałem na kempingach za granicą jak niemiaszki takich używali, tylko tam wszystko jest takie kompaktowe, składane bez rozkręcania puk cyk złożone, a te co są dostępne u nas trzeba skręcać na jakieś śrubeczki i w końcu to poginie.

Ale i tak ze względów gwarancyjnych pewnie zdecyduje się w końcu na broil king porta chef.

 

pewnie i tak skończy się na węglowym ze sklepu "biedronkowego" ale porozmyślać o takim składanym zawsze można :jesc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie nad takim zastanawiam, bo np. w Chorwacji raczej zabraniają węglowych, więc jedziemy na "zdobycznym" i reanimowanym, elektrycznym. Ale jednak gazowy bardziej wydajny.

Tylko czy to musi być takie drogie?icon_eek.gif Nie słyszał ktoś o czymś tańszym?

 

Pewnie skończy się na butli turystycznej i kombinacjach z palnikiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest drogie bo to "luxus", biedni amerykanie mało zarabiają więc muszą kupować drogie grille po 100-200$ a i za 50$są, u nas marże na tych produktach są wysokie i dlatego ceny są takie jakie są, do tego brak konkurencji, na rynku królują dwie trzy firmy i każda z jednym modelem, wiec trzymają ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak już wcześniej pisałem owy grill jest zasilany bezpośrednio z butli gazowej z propanem gdyż reduktor jest już w konstrukcji grilla.

Jedyny kłopot to to że trzeba będzie usunąć końcówkę przykręcaną do butli (USA) i zarobić naszą.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cena około 476zł razem z wężem przyłączeniowym za tego grilla w porównaniu do dostępnych na naszym rynku jest do przyjęcia, jego możliwości transportowe przewyższają ofertę rynkową. Najtrudniejszą sprawą to chyba dokonanie zakupu -płatności i uczciwości dostawy zamówionego towaru :hmm: , jeśli kolega ma możliwości i by się decydował na zakup proszę o info w tej sprawie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zakupem nie powinno być problemu, wysyłają do polski, zakupy za wodą były już przerabiane i bez najmniejszych problemów wszystko dociera.

kwestia są koszty takiej operacji.

Sam sprzęt kosztuje przykładowo na chwile obecną 128,88%$ ale z kosztami przesyłki to wydatek już 248$ + do tego jeszcze może dojść nasz VAT o ile wyślą kurierem do polski a nie do niemiec w niemczech do 170 euro się nie czepiają i przechodzi bez doliczania opłat, a z niemiec do polski to już idzie normalnie

Wąż koszuje z przesyłką około 45$

Czy będę kupował :hmm: jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, faktycznie koszty przesyłki zabijają opłacalność tej transakcji :pad: około 1500zł /komplet . Więc chyba ekonomiczniejszym zakupem będzie skorzystanie z takiej oferty http://emistomarket.pl/pl/p/Grill-turystyczny-na-gaz-CADAC-Safari-Chef-LP/499 nie jest doskonały ale miejsca też dużo nie zabierze .

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, faktycznie koszty przesyłki zabijają opłacalność tej transakcji :pad: około 1500zł /komplet . Więc chyba ekonomiczniejszym zakupem będzie skorzystanie z takiej oferty http://emistomarket....ari-Chef-LP/499 nie jest doskonały ale miejsca też dużo nie zabierze .

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

witam

 

tu jest prawie ten sam co w Hameryce http://www.amazon.de...557656&sr=1-103 na dzien dzisiejszy jest drogi w sezonie w BAU MAXIE kosztuje okolo 130 do 150 euro bez cla podlaczenia pasuja i zero kombinacji .No ale nie mozna somsiadom powiedziec ze z Hameryki.

 

Kielbaski i kotlety piecze sam juz probowalem ,ale czy hamburgery sie udaja nie powiem ,bo nie sprawdzalem.

pozdrawiam

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi że z hameryki tylko o wygodę, http://www.amazon.de/Weber-388079-Gasgrill-Q100-blau/dp/B0014Z6JCS/ref=sr_1_103?s=garden&ie=UTF8&qid=1360557656&sr=1-103 za tą cenę jest i do kupienia u nas i problemu z gwarancją nie ma, tylko żeby jego użyć trzeba albo go stawiać na ziemi albo na stole, a nie o to chodzi.

 

Grille cadac są niskie, cena może i atrakcyjna ale grill stoi na ziemi i trzeba do niego za każdym razem kucać.

 

Wydaje mi się, że alternatywą dla grilla z usa będzie na naszym rynku broil king porta chef, i pewnie on zatanie nabyty ze wzgledów czysto finansowych no i gwarancyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.