Skocz do zawartości

Na Kaukaz z Przyzepą


Rekomendowane odpowiedzi

JacekW pomysł super trzymam kciuki za realizacje ):, droga jest daleka, odcinki pewnie zdarzą się lepsze i gorsze, ale masz dużo czasu więc dacie rade. Moim zdaniem więdszą mobilność napewno będziesz miał bez przyczepy, ale za to będziesz miał przy sobie swoje łóżko, wc, itd. :) Nic nie ma za darmo.

Wyprawa do gruzji też chodzi mi po głowie, jedyny problem to tylko dwa może trzy tygodnie urlopu :( mało czasu na taką wyprawę jak dla mnie, ale do niedawna Krym też był daleko :)

życzę wytrwałości i bawcie się dobrze :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprawa do Gruzji też chodzi mi po głowie, jedyny problem to tylko dwa może trzy tygodnie urlopu :( mało czasu na taką wyprawę jak dla mnie, ale do niedawna Krym też był daleko :)

Sam myślę o wyprawie do Gruzji, a na razie proponuję przeczytać fajną relację tych, którzy już tam byli http://www.campertea...opic.php?t=9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Pozwole się wtrącić w dyskusję. Od 9 lat mieszkam i pracuje w

Rosji. Co do dróg nie ma dużej różnicy od polskich dróg wiec ja osobiście nie obawialbym się jazdy z przyczepą. Co do opłat dla Policji - pamiętać o prawo jazdy miedzynarodowym i wszystko będzie Ok. Najgorsze co może być to wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych., wcześniej zabierano prawo jazdy teraz 30 -40 euro załatwia sprawę. Resztę załatwia sie rozmową. Czeczenia dla mnie rewelacja ludzie niesamowicie przyjaźni i oddani. Należy pamiętać o kluturze i ich religii. Twardzi muzułmanie.

 

Gdybym tylko mógł z wielką ochotę bym pojechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bałkańskich przygodach z karawaningiem ten system podróżowania bardzo nam przypadł do gustu.

Ogromna niezależność jaką daje jeżdżenie z przyczepą i konieczne wyposażenie do podróżowania z dziećmi pozwala na wyjazdy dosłownie tam gdzie się zamarzy.

 

No i próbujemy realizować nasze kolejne marzenie! Kaukaz - Czeczenia, Dagestan, Gruzja...Zgłosiliśmy projekt naszej wyprawy do Memoriału im. Piotra Morawskiego po uzyskaniu odpowiedniej ilości głosów jedziemy!

 

 

 

Patrzę z podziwem i gratuluję zapału - głos oddany, trzymam kciuki :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie, mamy już ponad 400 głosów, ale to obecnie trochę mało...

 

Jestem atakowany, że będę narażał dzieci.

 

Ciekawe jest co napisał: rafal.wosik, który od zna temat od kuchni. Mogę stwierdzić - nie taki diabeł zły, w Rosji niegdyś bywałem, na Kaukazie 3 razy. Staram się bardzo realnie oceniać sytuację.

Jedynie co jest poważnym wyzwaniem w tej wyprawie to przejazd w jedną stronę jakieś 2500 km, realnie patrząc jadąc z dziećmi i coś tam zwiedzając to cały tydzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za Was. Dacie radę. Zawsze jest tak, że diabeł nie taki straszny jak go malują. A ludzie w rejonach, gdzie nie dociera masowa turystyka, są zazwyczaj uczynni i gościnni. Niebezpieczeństwo istnieje zawsze, ale wyjazd samochodem do pracy też jest niebezpieczny, biorąc pod uwagę statystyki wypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj,

 

dopiero teraz zobaczyłem ten temat i nie wiem czy wszystko zrozumiałem dobrze:

 

Krasnodarski Kraj, Karaczajo-Czerkiesje, Kabardyno - Bałkarię, Osetię Północną,
Inguszetię, Czeczenię i Dagestan. Oprócz republik rosyjskich północnego Kaukazu
planujemy przejazd przez Gruzińską Drogę Wojenną z Władykałkazu do stolicy
Gruzji - Tibilisi, przecinając główny grzbiet Kaukazu.
Chcemy również znaleźć
się na lodowcu pod Elbrusem i odkryć na nowo kaukaskie doliny i wioski Czeczenii
jak również Dagestanu

 

i to wszystko w jeden miesiąc ?

 

Nie abym odradzał, ale chciałem się upewnić tylko.

 

Pozdro

and123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas temu maemoriał został rozstrzygnięty, głosów mieliśmy dość sporo ze zgłoszonych ponad 120 wypraw byliśmy w pierwszej dziesiątce, za co Wam dziękuję.

Niestety nie wygraliśmy memoriału i bez dofinansowaanie nie decydujemy się na wyjazd.

Odnośnie obaw to tak tylko głupiec się nie boi :) ale zachowując odpowiednie środi ostrożności w połączeniu z pewnym doświadczeniem w podróżowaniu w tamtych terenach myślę że jest to do zrealizaowania.

 

Pozdrawiam i dzięki za Wasze wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu maemoriał został rozstrzygnięty, głosów mieliśmy dość sporo ze zgłoszonych ponad 120 wypraw byliśmy w pierwszej dziesiątce, za co Wam dziękuję.

Niestety nie wygraliśmy memoriału i bez dofinansowaanie nie decydujemy się na wyjazd.

Odnośnie obaw to tak tylko głupiec się nie boi :) ale zachowując odpowiednie środi ostrożności w połączeniu z pewnym doświadczeniem w podróżowaniu w tamtych terenach myślę że jest to do zrealizaowania.

 

Pozdrawiam i dzięki za Wasze wsparcie.

 

No to szkoda ale bez porządnego zaplecza finansowego nie ma co sie porywać. Nie cos sie stanie... ale pomysl super, sam chętnie bym pojechał. Ja to lubie takie wyzwania i włóczęgę...  :przyczepa:  :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda ale bez porządnego zaplecza finansowego nie ma co sie porywać. Nie cos sie stanie... ale pomysl super, sam chętnie bym pojechał. Ja to lubie takie wyzwania i włóczęgę...  :przyczepa:  :biwak:

No ostatnio eksplorujemy Bałkany i szczerze mówiąc na takie tam włóczenie można odnaleźć niepowtarzalne miejsca. Miejsca gdzie turyści za bardzo nie zaglądają no i góry i drogi jakich u nas niema :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.