Jump to content
COLLINS18

Bagażnik rowerowy

Recommended Posts

zanka

Drodzy koledzy. Szukałam na forum, ale niestety nie znalazłszy tematu. Jednak tutaj hasło się pojawiło- montaż  bagażnika na rowery na tyle przyczepy. Czy ktoś  z was już to moze robił? W mojej hobbince 550 nie ma  oryginału. . taki na dyszel, ale po dwóch wyjazdach stwierdziliśmy ,że szału nie ma.  więc tak szukam jakby to zrobić, żamiankę na tył? Za podpowiedzi wdzięcznośiooooowa Będę :blagac:  :blagac:  :blagac:  :blagac:

Commander

Żanka o jaką konkretnie podpowiedź ci chodzi. Jaki ,czy warto, + i - ???...

Spablo1
ufolz

Czy wie ktoś gdzie dostanę takie mocowanie z fiamma w ofertach sklepów ten element jest pomijany.

potrzeba mi dwie sztuki :)

post-5064-0-70037600-1377500762_thumb.jpg

post-5064-0-34266500-1377499795_thumb.jpg

zanka

Ach coś t am jeszcze znalazłam i zwątpiłam jak poczytałam Wasze opinie :oslabiony:  w poprzedniej  cepce mieliśmy na dyszlu , więc teraz tez zakupiliśmy na dyszel. No i niby wszystko cacy , alee...Utrudniony dostęp do bakisty - słabo bardzo, bo w przypadku  postojów, choćby na nockę, czy jak to u nas bywa dojazd gdziekolwiek późno, to musimy za każdym razem cały majdan zwalać żeby podłączyć akumulator i butlę. Akumulator mamy potężny , więc wozimy w bagażniku,żeby nie obciążać haka. Samochód dosyć wysoki , więc na dach też nie bardzo.Więc nastąpił pomysł coby ustrojstwo wyrzucić na tył, zwłaszcza ,że rowery zabieramy zawsze, ale nie zawsze  na nich jeździmy- przedostatnie dwa wyjazdy nam tak wyszły- za jednym razem nie było ani jednej ścieżki w las, a z moją dzieciarnia za ulicę to ja dziękuję, a za drugim razem tez pogoda nam nie dała :oslabiony:  :oslabiony:  :oslabiony: .Ale wracając do tematu, poczytałam Wasze zdania .... i myślę no bo już byłam zdecydowana wiercic na tył - znalazłam ,że najlepiej tam , gdzie listwa. Musze jeszcze tylko podumać na plusami i minusami .... ale dzięki za linki jeszcze doczytam :przytul:  :przytul:  :przytul:

Roobertino
ufolz

miałem ten sam problem, szukałem i szukałem i nigdzie nie znalazłem, dorobiłem u ślusarza 4 szt za 100 można by taniej ale ja chciałem z kwasówki.

Edited by Roobertino (see edit history)

ufolz

a na czym to wyginał ?? aby pasowało na rurkę :)

Roobertino

szczerze...to nie wiem, zawoziłem mu na wzór starą i odebrałem dorobione, nie przyszło mi do głowy dopytywać.

pawwar

Ach coś t am jeszcze znalazłam i zwątpiłam jak poczytałam Wasze opinie :oslabiony:  w poprzedniej  cepce mieliśmy na dyszlu , więc teraz tez zakupiliśmy na dyszel. No i niby wszystko cacy , alee...Utrudniony dostęp do bakisty - słabo bardzo, bo w przypadku  postojów, choćby na nockę, czy jak to u nas bywa dojazd gdziekolwiek późno, to musimy za każdym razem cały majdan zwalać żeby podłączyć akumulator i butlę. Akumulator mamy potężny , więc wozimy w bagażniku,żeby nie obciążać haka. Samochód dosyć wysoki , więc na dach też nie bardzo.Więc nastąpił pomysł coby ustrojstwo wyrzucić na tył, zwłaszcza ,że rowery zabieramy zawsze, ale nie zawsze  na nich jeździmy- przedostatnie dwa wyjazdy nam tak wyszły- za jednym razem nie było ani jednej ścieżki w las, a z moją dzieciarnia za ulicę to ja dziękuję, a za drugim razem tez pogoda nam nie dała :oslabiony:  :oslabiony:  :oslabiony: .Ale wracając do tematu, poczytałam Wasze zdania .... i myślę no bo już byłam zdecydowana wiercic na tył - znalazłam ,że najlepiej tam , gdzie listwa. Musze jeszcze tylko podumać na plusami i minusami .... ale dzięki za linki jeszcze doczytam :przytul:  :przytul:  :przytul:

Jak coś konkretnego wymyślisz, daj znać proszę, męczy mnie ten sam problem i już dwa wyjazdy były bez rowerów. Auto za wysokie, dyszel za krótki, a wtyle nie chce wiercić(woda, wilgoć i w następstwie zgnilizna). Z góry dzięki. Paweł

maniek72

Witam

Znalazłem coś takiego na allegro urządzenie jest uniwersalne czy ktoś z was ma taki bagażnik założony na przyczepie. Zastanawiam się nad przystosowaniem tego bagażnika na dyszel do przyczepy   

http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-thule-970-xpress-2-rowery-i3486034470.html

Edited by maniek72 (see edit history)

Commander

Witam

Znalazłem coś takiego na allegro urządzenie jest uniwersalne czy ktoś z was ma taki bagażnik założony na przyczepie. Zastanawiam się nad przystosowaniem tego bagażnika na dyszel do przyczepy   

http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-thule-970-xpress-2-rowery-i3486034470.html

Ludziska, ale męczycie... to wszystko juz było gadane i to chyba na początku tego wątku.

Maniek do dyszla dajesz w środek rozpórkę z ceownika i mocujesz do niego kulę haka. Rowery wiszą wyżej i daje to lepszy promień skrętu. Jeśli się nie mylę to AdamH to zastosował. 

Zanka jesli chodzi o tył to max 3 rowery w konfiguracji 2+1 (dziecko). Biorąc jeszcze pod uwagę wątek o przekraczaniu DMC przyczepy powstaje pytanie ile to wtedy bedzie wszystko ważyć. Proponuję rozglądnąc się za bagażnikiem na klapę auta. Nie piszesz też ile rowerów wchodzi w grę...

maniek72

Faktycznie AdamH zastosował taki bagażnik

Commander

Faktycznie AdamH zastosował taki bagażnik

Powiem Ci że też to miałem zastosować, ale po wątku o przekroczeniu DMC jestem jak Kargul "silnie wystraszony". Moja budka ma 6,3 m z hakiem i 900 DMC. Parę rzeczy już zamonowałem i aż się boję jechać na wagę. Rowery mają już stałe miejse na dachu... 

Edited by Commander (see edit history)

maniek72

Moja 1000 DMC ale cały czas szukam rozwiązania przewożenia rowerów, gdyż nie posiadam żadnego bagażnika

zanka

Dzięki Commander. Też  tak sobie pomyślawszy - muszę popatrzeć:-)))