Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócę do tematu bagażników rowerowych i różnych patentów. Wypatrzyłem w internecie coś takiego: 

post-2788-0-41246100-1374411261_thumb.jpg

 

Rozwiązanie o tyle ciekawe, że akurat w moim przypadku, wożenie kilku rowerów jest nieco utrudnione. Na dachu Land Cruisera ma jechać takie coś:

post-2788-0-96185200-1374411474_thumb.jpg

 

Mam wprawdzie bagażnik rowerowy na tylne zapasowe koło, które przyczepione jest do klapy bagażnika odchylanej na bok, ale wszystkich rowerów tam nie zmieszczę. Dlatego pomyślałem, że 2 z czterech jednośladów, mógłbym umieścić właśnie na takim bagażniku zamocowanym do przedniej ścianki przyczepy. Tym bardziej, że u mnie przednie okno jest zamknięte na stałe i nigdy się go nie otwiera.

Moje pytanie do Was. Co to za rowerowy bagażnik, który można zamontować na przedniej klapie? Czy to taki sam, jak ten, który się instaluje z tyłu, czy raczej coś innego?

Drugie pytanie dotyczy bagażnika, a raczej łap (widocznych na zdjęciu), do przewożenia na dachu auta RiB-a, czyli takiej hybrydowej łodzi. Widziałem w internecie kilka podobnych propozycji, ale są to konstrukcje delikatne do przewożenia raczej kajaka, a nie ważącej 100 kg łodzi. Mi potrzebne są łapy mocne, dokładnie takie jak te widoczne na zdjęciu.

post-2788-0-45192400-1374412195_thumb.jpg

Podpowiedzcie gdzie tego szukać? 

 

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kmtaxi tam pokazujesz takich rzeczy nie mają. Są to raczej akcesoria do budowy przyczep podłodziowych. Ja potrzebuję elementy kompatybilne z bagażnikami dachowymi. To coś zupełnie innego. Owszem, można łapy takie sobie zespawać, ale lepiej mieć oryginalne z homologacjami i atestami, a wówczas żaden austriacki policjant nie będzie mógł się doczepić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Jak niektórzy poprzednicy polecam jednak bagażnik na dach.Mężczyzna zawsze sobie poradzi , kobieta niekoniecznie.

Nieważne czy to jeden rower czy więcej , z takim bagażnikiem można jeździć przez cały rok ( nigdy nie wiadomo na co przyjdzie ochota i jakie warunki atmosferyczne mogą nas mile zaskoczyć). Wtedy tylko hop na górę,dokręcamy,naciągamy paseczki i jazda.

Oczywiście każdemu według potrzeb ale warto przemyśleć czy rowerek będzie potrzebny na wyjazd bez przyczepy.

Było już wcześniej kilka takich podpowiedzi i przychylam się do nich serdecznie.

Pozdrawiam i miłej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dachu samochodu będę wiózł RiB-a (110 centymetrowej szerokości łódź), albo kanadyjkę, to na rowery miejsca tam na pewno nie będzie. Dlatego szukam rozwiązań pozwalających wozić z sobą 4 rowery, jak jade samym autem, to mam specjalny bagażnik zapinany na hak. Trwa to minuty i jest bardzo wygodne. Inaczej, kiedy będę jechał z przyczepą i sprzętem wodnym - tu rodzi się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Inaczej, kiedy będę jechał z przyczepą i sprzętem wodnym - tu rodzi się problem.

 

Ja nie widze tu problemu :] są bagażniki na tylna klape mocowane na pasach, mam używam i jestem bardzo zadowolony :ok: tylko ilość rowerów przewożonych uzależniona jest od długości dyszla i wysokości zamontowania bagażnika ale za to takie rozwiązanie daje duże możliwości ;)

post-1137-0-33455500-1376943095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja nie widze tu problemu :] są bagażniki na tylna klape mocowane na pasach, mam używam i jestem bardzo zadowolony :ok: tylko ilość rowerów przewożonych uzależniona jest od długości dyszla i wysokości zamontowania bagażnika ale za to takie rozwiązanie daje duże możliwości ;)

 

Tomciu, w związku z Twoim bagażnikiem mam pytania :

 

- ile wozisz rowerów ?

- na jakiej wysokości są koła, czy można spokojnie będzie podnieść "wajchę" od zaczepu AKS 3004 ?

- czy bezpiecznie można robić głębokie zakręty ?

- owszem klapa się podnosi, ale czy podnosi lekko i w jakiej pozycji są wtedy rowery ?

 

Ja teraz mam bagażnik na dyszlu na 3 rowery i niby jest okej, ale mam zawsze problemy z pełnym skrętem na kempingu. Poza tym w przednim luku poza butlą BP Light nie może być nic, ze względu na wyważenie. A co ważne, bagażnik na dyszlu poprostu skrzypi. Może takie coś załatwiłoby problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek to co proponujesz, to popierdułka do wożenia kajaka a nie dużej łodzi. Widziałem to naocznie i absolutnie temu bym nie zaufał. Specjalnie pokazałem zdjęcie z RiB-em na dachu, by zobrazować czego szukam - mocnej metalowej konstrukcji, która wytrzyma szarpnięcia podmuchów wiatru. Mój bagażnik ma 200 kg ładowności - Land Cruiser, a inne auta, których szukam, muszą mieć 100 kg. Wbrew pozorom większość z nich taką ładowność właśnie ma.

Co do wożenia na tylnej klapie auta, to kłopot jest wtedy, kiedy na dachu jest kanadyjka wystająca metr do tyłu. Wówczas można zapomnieć o otworzeniu klapy z rowerami, bo nawet sama klapa podnosi się tylko do połowy (dziób kanadyjki opada bardzo nisko). Tu to widać:

post-2788-0-37610200-1377007696_thumb.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Tomciu, w związku z Twoim bagażnikiem mam pytania :

 

- ile wozisz rowerów ?

- na jakiej wysokości są koła, czy można spokojnie będzie podnieść "wajchę" od zaczepu AKS 3004 ?

- czy bezpiecznie można robić głębokie zakręty ?

- owszem klapa się podnosi, ale czy podnosi lekko i w jakiej pozycji są wtedy rowery ?

 

...

 

U mnie była różna sytuacja w zależności od budki, w pierwszym Knausie miałem dyszel 130cm i wtedy przy dwóch rowerach robiłem pełne skręty a przy drugim miałem dyszel 90cm i już maksymalnego skretu nie mogłem zrobić Z odpinaniem to jeśli dobrze pamietam problemu nie było  :hmm:  Klape moge podnośić ale wymaga to siły bo jednak mase rowerów trzeba unieść :] Dużo zależy od auta bo w osobowym kombi wychodziło wszystko gorzej niż w porównaniu z obecnym vanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.