Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Ventyl napisał(a):

Bagażnik na dach odpada bo nie znalazłem nic pod moje auto :( 

Niestety mam wersje auta bez relingów dachowych w sprzedaży są tylko bagażniki dedykowane pod relingi a do uniwersalnych brak stóp dopasowujących do dachu.

Nie znam auta...ale dla mnie dziwne żeby nie było możliwości postawić bagażnika...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na forum były gdzies fotki jak ktoś przymocował na dyszel Przyczepy hak holowniczy i na ten hak zakładał bagażnik rowerowy na hak. A jak nie ciągnął przyczepy to bagażnik wędrował na hak auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, co myślicie o takiej alternatywie dla Thule? Zamiast odchylany, to przesuwany bagażnik na dyszel:

https://www.obelink.pl/enduro-bc260-bagaznik-rowerowy.html

albo Thule standardowo odchylany:

https://www.obelink.pl/thule-caravan-superb-bagaznik-rowerowy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ciężko powiedzieć jak się zachowa mechanizm przesuwu po dłuższym czasie użytkowania, bród, woda, kurz... ale patent ciekawy, cena taka sama, kwestia wyboru który lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Commander napisał(a):

@borek6 moim zdaniem lepszy odsuwany ale tylko przy klapie typu gilotyna.  Ten odchylany bez odpięcia przyczepy od auta nie ujawni pełnych walorów.

Pytanie jaką masz klapę,  bo w przypadku zwykłego zawiasu to odsuwanie może być zbyt małe do jej otwarcia.

no właśnie mam typ gilotyna, podciągana pod górę, nie otwierana. Nigdy się nie spotkałem z takim odsuwanym a wydaje się ciekawy, i patrząc na film YT dość solidny.

Udźwig i wymiary w zasadzie bardzo zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odchylany mam tak zamontowany że nawet bez zmiany schylania jest dostęp tak żeby coś niedużego wrzucić, a odchylanie samo też jest bardzo wygodne i tymi linkami reguluje się fajnie.

IMG_20230614_103839_HDR.thumb.jpg.0ea3b80f2d8f85ce82f7dcf9721eb4de.jpgIMG_20230614_103430_HDR.thumb.jpg.0610a3fc83312d8b51ba3fc1b5642f2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Commander napisał(a):

Ten przesuwany w takim razie kusi...

oj kusi ;)  dodatkowo zobaczcie jaki ma fajny system regulacji tych szyn na koła, jednym kliknięciem, jak nie wieziesz rowerów to można je zsunąć

 

 

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, borek6 napisał(a):

oj kusi ;)  dodatkowo zobaczcie jaki ma fajny system regulacji tych szyn na koła, jednym kliknięciem, jak nie wieziesz rowerów to można je zsunąć

 

 

świetna sprawa, a jak wag bo z tego co pamiętam bagażnik przesuwny jest cięższy.  Jak wagi pasują to brać i cieszyć się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Robert77 napisał(a):

świetna sprawa, a jak wag bo z tego co pamiętam bagażnik przesuwny jest cięższy.  Jak wagi pasują to brać i cieszyć się :)

Tam jest różnica raptem 0,5 kg, ten waży 10, Thule waży 9,5.

Też się skłaniam ku niemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam thule caravan superb  kładzenie bagażnika na płasko  z rowerami to trochę ściema - a to korba haczy o pokrętła a to o hamulec.

 Właśnie zamawiam prowadnicę na trzeci rower to będzie jeszcze większa masakra :) ale potrzebuje :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.