Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć.

 

Super robota Yankees. Też tak planuję mam jednak pytanie do Ciebie. Czy ten pałąk jest niezbędny? Ja myslałam o przykręceniu rynienki bezpośrednio do ramy bez takiej bazy bo to jenak dodatkowe kilogramy.

 

Pozdrawiam.

 

nie to jest odczepiane jako uchwyt do gazówki na zewnątrz jak rybki się smaży , maszt do anteny a nawet suszarka do ciuchów i grzybów jak sznurki się porozciąga :mikolaj: a tak naprawdę to syn miał rower DH z gruba rama i grubymi oponami co do rynny nie wchodziły wiec trza było jakoś zamocować

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Heloł

 

Nie dajmy się ludziska zwariować.

 

Ja pisałem o jednym rowerze, który waży ze 20 kilo + max 3 kilo uchwyt to przecież nie dramat. Na dachu kombiaka mam od dawna 4 Thule, tak na co dzień i dalsze wycieczki. Dzieciaczki podrosły i każdy ma duży rower przy czym właśnie holenderka żony ma spore gabaryty.

 

Nadal podtrzymuję swoje zdanie, że montaż do dyszla tylko poprzez cybanty. Przez blaszke do uchwytu też.

 

Skoro sa fabryczne uchwyty to nie jest to wymysł wioskowego kowala.

 

Narka.

 

Tylko żebyś się nie zdziwił, że 23 kg zrobi Ci z 70 kg nacisku na hak nagle około 90 kg i będziesz latał jak z pęcherzem i równoważył to, a zastanie Cię to w rzęsistym deszczu podczas pakowania się do powrotu, a całą wodę niegazowaną już wypiłeś. Może to i śmiesznie wygląda, ale już niejednego coś takiego spotkało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

 

Tylko żebyś się nie zdziwił, że 23 kg zrobi Ci z 70 kg nacisku na hak nagle około 90 kg i będziesz latał jak z pęcherzem i równoważył to, a zastanie Cię to w rzęsistym deszczu podczas pakowania się do powrotu, a całą wodę niegazowaną już wypiłeś. Może to i śmiesznie wygląda, ale już niejednego coś takiego spotkało.

 

Pozdrawiam

 

 

Ok. Co racja to racja ale autem też będą te rowerki kiwały na boki jak żagiel. Mam spory przedsionek 875 cm. który waży ze 30 kilo i jako balast poszedłby na koniec przyczepy. Co zły pomysł. Kurde wielka ta holenderka jest i leży mi to na sercu.

 

 

 

Narka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ok. Co racja to racja ale autem też będą te rowerki kiwały na boki jak żagiel. Mam spory przedsionek 875 cm. który waży ze 30 kilo i jako balast poszedłby na koniec przyczepy. Co zły pomysł. Kurde wielka ta holenderka jest i leży mi to na sercu.

 

 

 

Narka.

 

Ja zmieniłem stalową butlę 11 kg na kompozyt, następnie cały majdan (skrzynki, klucze, przedłużacze, woda niegazowana, grill itp) pod tylne łóżko. Zbiornik z wodą, 45 litrów za osią, zapas do kosza pod przyczepę, też za oś. Ja miałem większe przejścia bo wożę 3 rowery. Co do skręcania to trzeba tylko pamiętać, żeby nie wgnieść zderzaka i nie robić zbytnich zakrętów, ale tak wystarczało do jazdy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W mojej przyczepie aneks i WC jest na tylniej ścianie, zbiornik również skrzynce za osią, myślałem też o wywaleniu zapasu pod podłogę za osią. Mam nadzieję że to działa na plus tego planu.

 

I tak na dachu bedę miał 3 rowerki. Co Ty na to?

 

Pozdrawiam

 

Bardzo dobre posunięcia. Z przodu będziesz woził pewnie mebelki turystyczne, pościel też swoje waży i ubrania.Na próbę załóż na chwilę podobne obciążenie i weź wagę łazienkową i chociażby postaw na niej kółko manewrowe. W ten sposób wiele Ci się wyjaśni. Aha, nie wiem jak z klapą w przednim luku, ale może być tak, że po założeniu będzie problem z otwarciem i luk stanie się niestety mało używany.

Co do dachu auta, to ja nie lubiłem wozić rowerów na dachu bo miałem i pewnie dalej będę miał auto wysokie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Skoro zaczęliśmy rozmawiać o ważeniu to powiedzcie proszę czy warto kupić taką wagę wyglądającą jak listewka koloru czerwonego z nacietą skalą, czy lepsza jest łazienkowa. Jednej i drugiej nie mam. Co radzicie...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienkowa jest ciężka więc w domu przed wyjazdem bez problemu zważysz nacisk, ale raczej na wakacje jej nie zabierzesz. Ja właśnie tak mam i potem muszę "na rękę" wyważyc przyczepę. W domu robię to dokładnie wg. pomiarów.

 

Kup lepiej taką małą, bo ew. niedokładnosci nie mają dużego znaczenia, a łazienkowa jest za duża by wozić. Ja nie kupowałem bo miałem, a to zmienia postać rzeczy.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tę łazienkową to jako przykład podałem, bo często wielu z nas posiada taką w domu. Jak nie masz i zastanawiasz się, to kup listewkową. Margines błędu nie jest duży i w zupełności wystarczy.

 

Pozdrawiam

 

Właśnie łazienkowa raczej odpada, ja w zeszłym roku jedną rozwaliłem tak więc w tym roku będzie raczej taka.

Pozdrawiam.

post-7306-0-04590000-1359920282.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką wagę jak na zdjęciu i jest całkiem ok. Dodatkowo sprawdziłem ją, podpierając na wadze łazienkowej (dokładność 0,1kg ale nie o to chodzi) i dodatkowo sobie ją doskalowałem. Jeszcze jedno, trzeba dyszlem lekko zakołysać po opuszczeniu na windzie, aby dobrze się ustawiła i pokazała prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.