Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy. Szukałam na forum, ale niestety nie znalazłszy tematu. Jednak tutaj hasło się pojawiło- montaż  bagażnika na rowery na tyle przyczepy. Czy ktoś  z was już to moze robił? W mojej hobbince 550 nie ma  oryginału. . taki na dyszel, ale po dwóch wyjazdach stwierdziliśmy ,że szału nie ma.  więc tak szukam jakby to zrobić, żamiankę na tył? Za podpowiedzi wdzięcznośiooooowa Będę :blagac:  :blagac:  :blagac:  :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ach coś t am jeszcze znalazłam i zwątpiłam jak poczytałam Wasze opinie :oslabiony:  w poprzedniej  cepce mieliśmy na dyszlu , więc teraz tez zakupiliśmy na dyszel. No i niby wszystko cacy , alee...Utrudniony dostęp do bakisty - słabo bardzo, bo w przypadku  postojów, choćby na nockę, czy jak to u nas bywa dojazd gdziekolwiek późno, to musimy za każdym razem cały majdan zwalać żeby podłączyć akumulator i butlę. Akumulator mamy potężny , więc wozimy w bagażniku,żeby nie obciążać haka. Samochód dosyć wysoki , więc na dach też nie bardzo.Więc nastąpił pomysł coby ustrojstwo wyrzucić na tył, zwłaszcza ,że rowery zabieramy zawsze, ale nie zawsze  na nich jeździmy- przedostatnie dwa wyjazdy nam tak wyszły- za jednym razem nie było ani jednej ścieżki w las, a z moją dzieciarnia za ulicę to ja dziękuję, a za drugim razem tez pogoda nam nie dała :oslabiony:  :oslabiony:  :oslabiony: .Ale wracając do tematu, poczytałam Wasze zdania .... i myślę no bo już byłam zdecydowana wiercic na tył - znalazłam ,że najlepiej tam , gdzie listwa. Musze jeszcze tylko podumać na plusami i minusami .... ale dzięki za linki jeszcze doczytam :przytul:  :przytul:  :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufolz

 

 

miałem ten sam problem, szukałem i szukałem i nigdzie nie znalazłem, dorobiłem u ślusarza 4 szt za 100 można by taniej ale ja chciałem z kwasówki.

Edytowane przez Roobertino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach coś t am jeszcze znalazłam i zwątpiłam jak poczytałam Wasze opinie :oslabiony:  w poprzedniej  cepce mieliśmy na dyszlu , więc teraz tez zakupiliśmy na dyszel. No i niby wszystko cacy , alee...Utrudniony dostęp do bakisty - słabo bardzo, bo w przypadku  postojów, choćby na nockę, czy jak to u nas bywa dojazd gdziekolwiek późno, to musimy za każdym razem cały majdan zwalać żeby podłączyć akumulator i butlę. Akumulator mamy potężny , więc wozimy w bagażniku,żeby nie obciążać haka. Samochód dosyć wysoki , więc na dach też nie bardzo.Więc nastąpił pomysł coby ustrojstwo wyrzucić na tył, zwłaszcza ,że rowery zabieramy zawsze, ale nie zawsze  na nich jeździmy- przedostatnie dwa wyjazdy nam tak wyszły- za jednym razem nie było ani jednej ścieżki w las, a z moją dzieciarnia za ulicę to ja dziękuję, a za drugim razem tez pogoda nam nie dała :oslabiony:  :oslabiony:  :oslabiony: .Ale wracając do tematu, poczytałam Wasze zdania .... i myślę no bo już byłam zdecydowana wiercic na tył - znalazłam ,że najlepiej tam , gdzie listwa. Musze jeszcze tylko podumać na plusami i minusami .... ale dzięki za linki jeszcze doczytam :przytul:  :przytul:  :przytul:

Jak coś konkretnego wymyślisz, daj znać proszę, męczy mnie ten sam problem i już dwa wyjazdy były bez rowerów. Auto za wysokie, dyszel za krótki, a wtyle nie chce wiercić(woda, wilgoć i w następstwie zgnilizna). Z góry dzięki. Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem coś takiego na allegro urządzenie jest uniwersalne czy ktoś z was ma taki bagażnik założony na przyczepie. Zastanawiam się nad przystosowaniem tego bagażnika na dyszel do przyczepy   

http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-thule-970-xpress-2-rowery-i3486034470.html

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem coś takiego na allegro urządzenie jest uniwersalne czy ktoś z was ma taki bagażnik założony na przyczepie. Zastanawiam się nad przystosowaniem tego bagażnika na dyszel do przyczepy   

http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-thule-970-xpress-2-rowery-i3486034470.html

 

Ludziska, ale męczycie... to wszystko juz było gadane i to chyba na początku tego wątku.

Maniek do dyszla dajesz w środek rozpórkę z ceownika i mocujesz do niego kulę haka. Rowery wiszą wyżej i daje to lepszy promień skrętu. Jeśli się nie mylę to AdamH to zastosował. 

Zanka jesli chodzi o tył to max 3 rowery w konfiguracji 2+1 (dziecko). Biorąc jeszcze pod uwagę wątek o przekraczaniu DMC przyczepy powstaje pytanie ile to wtedy bedzie wszystko ważyć. Proponuję rozglądnąc się za bagażnikiem na klapę auta. Nie piszesz też ile rowerów wchodzi w grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie AdamH zastosował taki bagażnik

Powiem Ci że też to miałem zastosować, ale po wątku o przekroczeniu DMC jestem jak Kargul "silnie wystraszony". Moja budka ma 6,3 m z hakiem i 900 DMC. Parę rzeczy już zamonowałem i aż się boję jechać na wagę. Rowery mają już stałe miejse na dachu... 

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.