Skocz do zawartości

polerowanie kloszy lamp reflektorów holownika


sankrystian

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie jeden z Panów ma za sobą doświadczenie z regeneracją (polerowaniem kloszy) reflektorów w holowniku. PODZIELCIE SIĘ NIMI. Jaka jest Wasza opinia o pastach polerskich? Czy ktoś używał pastę "PLASTX i i środek do zabezpieczania przed promieniami UV " MEGUIARS HEADLIGHT PROTECTANT ?

Nie znalazłem tego tematu na forum, Jeżeli był już opisywany to bardzo przepraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi taką usługę robił znajomy lakiernik, efekt suuuuper, jak nowe z tego co pamiętam wziął 30 zł. było to 2 lata temu i do dziś reflektory wyglądają w miarę dobrze.

A no i podobno nie można polerować zwykłą polerką bo łatwo przytopić plastik pozostaje jakaś specjalistyczna lub ręcznie.

Z tego co mówił to różne firmy ( producenci lamp) stosują różne mieszanki plastików i każdy inaczej może się zachowywać przy polerowaniu, u mnie w Hondzie było jak mówił łatwo :skromny:

Edytowane przez maciek76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wykonałem to amatorsko bez żadnych maszyn :devil:. Przed rozpoczęciem prac oczywiście szukałem warsztatów którzy oferują takie polerowanie ale koszt takiej operacji to 150zł od lampy więc poczytałem, obejrzałem kilka filmików na yt i postanowiłem wziąć się dzielnie do roboty :] Kierowałem się głownie wskazówkami jakie dawał mi poradnik, w googlach jest wiele takich np:

1. http://autokult.pl/2012/07/18/czyszczenie-i-regeneracja-reflektorow-poradnik

2. http://matowereflektory.pl/regeneracja-reflektorow-polerowanie-reflektorow-krok-po-kroku/

 

Co prawda zastosowałem inne pasty, mniej profesjonalne (tempo :devil:) lecz efekt jest podobny bo co tu wymagać od ręcznego polerowania smirk(1).gif aczkolwiek gdybym stosował polerowanie maszynowe również wzbogaciłbym się o bardziej profesjonalne preparaty które wymieniłeś wyżej lub inne.

 

Po wykonaniu zabiegu minęło już pół roku i jak narazie lampy nie żółkną ani nie zbierają nalotu więc raczej jest okej. Gdzieś czytałem również że lampy po polerowaniu pokrywa się bezbarwnym lakierem pod temp. bo inaczej po lakierowaniu wyjdzie "mleko" lecz ja takiego działania raczej bym nie wykonał i wybrałbym drugą opcje czyli co roczne spolerowanie kloszu pastą oczywiscie ręczne smirk(1).gif

 

Nie wiem czy coś pomogłem ale opisałem swoja przygodę z "detalingiem" jak ja to wykonałem i jak to wyszło czyli amatorsko ale nie naganie z lepszym efektem niż był.

Jeżeli oczywiście nie dysponujesz czasem popytał bym znajomych tak jak zrobił to Maciek i czasem wyjdzie tanio i zaoszczędzisz swój czas a robota będzie zrobiona profesjonalnie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku odświeżyłem lampy zwykłą pastą ścierną Automax (dostępna na niektórych stacjach - ja znalazłem na Orlenie za niewielkie pieniądze). Bawełniana szmatka, pasta i ręczna polerka. Efekt więcej jak zadowalający :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit napisał najprostszy sposób polerowania ale papier raczej od 600 a nie 6000 i a na finisz 2500 wystarczy - pamiętaj jak nie chcesz demontować lamp to zabezpiecz taśmą maskę, zderzak.

 

ja zainwestowałem 200zł w szlifierkę oscylacyjną mała i w poł godz problem rozwiązałem bo ręcznie to się namachasz aha i pasta farecla g3 wystarczy

 

pozdrawiam jubi-tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam troche od siebie,

1-jak mocno zajechane,papier o gradacji 600 jak mniej to 800,kończysz jak przestanie lecieć "mleko"

2-poprawiasz papierem 1200-1500,do momentu aż znikną rysy po poprzednich papierach,idealny mat ma być,po wytarciu do sucha

3-lecisz papierem 2000-2500 do wyboru,jedziesz dopuki nie osiągniesz połysku przy mokrym kloszu,po wyschnieciu mat

4-pasta polerska nr1,poleruj na małych obrotach żeby nie zagrzać klosza,mocz w wodzie schłodzi,i pasta będzie brać jak należy

5-pasta polerska nr 10+ woda jedziesz do uzyskania połysku pełnego

6-wosk i polerka

7 powinieneś sie smiało ogolić

czas zrobienia 1 lampy to około 2 godz,z przewami na papieroska

pamiętaj niskie obroty,jak mechanicznie,niemożesz podnieść temperatury

to chyba wszystko

jak masz xeny i soczewke,to wymonuj ją i wyczyść,w każdym lakierniczym dostaniesz do czyszczenia soczewki i odbłyśnika papier niepylący,lakierniczy,zobacz czy nie sa wypalone odbłyśniki,jak są to polerka niewiele sie zda.

banan.gif

ps pokaż fotke tej lampy,może wystarczy samą szmatka machnąć i po kłopociezlosnik.gif

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

4-pasta polerska nr1 ...

5-pasta polerska nr 10+...

...

 

tzn? :niewiem: jakaś marka rodzaj itd?

 

 

 

Jak się bedzie komuś chciało pobawić z papierem 6000 to już pasty nie będzie potrzebował :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Różnie z tym polerowaniem jest. Kumplowi w Matizie efekt się nie podobał, i dość szybko reflektory wróciły do stanu sprzed polerowania.

Na allegro sporym powodzeniem cieszył się kiedyś zestaw do regeneracji TurtleWaxa 

turtlewax-auto-headlight-restorer-kit-pudelko-b.jpg

Dokładny opis: http://www.autokosmetyki.pl/turtle-wax-headlight-restorer-kit-odnawia-wyblakle-oraz-przebarwione-szkla-reflektorow-z-tworzywa-sztucznego-zobacz-film,p2216.html

Na allegro można kupić taniej: http://allegro.pl/turtle-wax-zestaw-do-regeneracji-reflektorow-new-i3009761358.html

 

Można tez by było kupić zestaw oparty na Autosolu http://allegro.pl/zestaw-do-polerowania-kloszy-i-reflektorow-i3012292620.html

 

Jak coś wykombinujesz to podziel się efektami i spostrzeżeniami. Mnie w jednym aucie to samo zadanie czeka na wiosnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super efekt, lampy jak nowe :bravo:

Pozdrawiam.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super efekt, lampy jak nowe :bravo:

Pozdrawiam.

Dzięki.

I reflektory świecą lepiej. Wcześniej światło było bardzo żółte. Po polerce na tych samych żarówkach światło zrobiło się bardziej białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.