Skocz do zawartości

Instalacja gniazda 13 PIN przy zaczepie


COLA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ładowanie akumulatora w przyczepie podczas jazdy mocno obciąża alternator i czy regulator napięcia samochodu funkcjonuje poprawnie przy dwóch akumulatorach

 

dokładnie to się na tym nie znam i nigdy tego nie mierzyłem, a w teorii to mniej więcej:

Alternator mam max 90A

Auto pobiera 40A-50A plus światła przyczepki ok 10A - razem max 60A

lodówka - 10A

ładowanie Aku w przyczepie - 10A

razem 80A, więc niby powinno wystarczyć - kolegów forumowiczów poproszę o ewentualną korektę obliczeńbow.gif

 

subiektywnie odnoszę jednak wrażenie, że kiedy wracam do domu, po kilku dniach bez prądu 230V w przyczepie,

Aku 45Ah mam prawie pusty i nie jest on w stanie, naładować się do pełna, nawet przez 8-10 godzin jazdy,

nie wiem na czym to polega, podłączę kiedyś miernik to pomierzę dokładnie,

 

zawsze można też założyć LEDowe światła do jazdy dziennej, zamiast świateł mijania samochodu i przyczepy, powinno to oszczędzić przy najmniej 10A

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tym roku wymieniam akumulator w przyczepie na żelowy który jest bardziej wydajny ale podejrzewam iż nigdy się nie naladuje w czasie jazdy i to nie problem bo mogę go ładować na postoju prostownikiem ale czy nie nadwyręży on za bardzo alternatora i regulatora

dokładnie to się na tym nie znam i nigdy tego nie mierzyłem, a w teorii to mniej więcej:

Alternator mam max 90A

Auto pobiera 40A-50A plus światła przyczepki ok 10A - razem max 60A

lodówka - 10A

ładowanie Aku w przyczepie - 10A

razem 80A, więc niby powinno wystarczyć - kolegów forumowiczów poproszę o ewentualną korektę obliczeńbow.gif

 

subiektywnie odnoszę jednak wrażenie, że kiedy wracam do domu, po kilku dniach bez prądu 230V w przyczepie,

Aku 45Ah mam prawie pusty i nie jest on w stanie, naładować się do pełna, nawet przez 8-10 godzin jazdy,

nie wiem na czym to polega, podłączę kiedyś miernik to pomierzę dokładnie,

 

zawsze można też założyć LEDowe światła do jazdy dziennej, zamiast świateł mijania samochodu i przyczepy, powinno to oszczędzić przy najmniej 10A

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wymieniam akumulator w przyczepie na żelowy który jest bardziej wydajny ale podejrzewam iż nigdy się nie naladuje w czasie jazdy i to nie problem bo mogę go ładować na postoju prostownikiem ale czy nie nadwyręży on za bardzo alternatora i regulatora

 

sprawdź możliwości swojego alternatora noi jego stan techniczny, popytaj elektryków samochodowych

ale myślę że AUDI A8 3,7 QUATTRO powinno mieć wystarczający zapas (choć w dieslu zwykle bywa mocniejszy)

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w danych z VINu widnieje;

 

...

EE8 12V BATTERY 100 AH

...

M40 ALTERNATOR 14 V / 200 A

...

 

więc ja się o prąd nie martwie :-] daje rade a w aucie światełek bardzo dużo a przyczepa tez ciut choinke przypominała :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację :dzieki:

COLA, Internet twierdzi że u Ciebie alternator powinien mieć 115A lub 120A, więc raczej sobie poradzi

 

kit, 200A, waytogo.giftoż to mała elektrownia, ale diesle większych pojemności tak już mają

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie.

Poszukuję dodatkowej wtyczki do zasilania lodówki, wnętrza i świateł cofania. Chodzi o taką w kolorze szarym. Oznaczenie w nomenklaturze - 12S.

 

Może komuś, kto przerabiał taką przyczepę angielską na normalne złącze, bądź 13 PIN, pozostała taka wtyka. Odkupię, jeśli tylko jest w dobrym stanie - niezniszczona.

Proszę o jakąś informację. 

 

Mój email:

niewiadomsio@op.pl

 

Pozdrawiam serdecznie.

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że póki co nikt nie napisał niczego a propos wtyczki 12S, ale to i dobrze, bo temat jest nieaktualny. Udało mi się kupić nową w Warszawce i już zamontowałem. Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam wszystkich karawaningowców.

Czołem. Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że póki co nikt nie napisał niczego a propos wtyczki 12S, ale to i dobrze, bo temat jest nieaktualny. Udało mi się kupić nową w Warszawce i już zamontowałem. Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam wszystkich karawaningowców.

Czołem. Marek.

Witam !

Marku, nie dziw się. Okres wakacyjny, więc frekwencja na forum znikoma.

Ważne, że szybko sobie poradziłeś i możesz bez przeszkód korzystać z :przyczepa:

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moje drugie gniazdo wygląda dokładnie tak:

attachicon.gifDSCF2840_.jpg

 

 

a układ pinów we wtyczkach w przyczepie miałem standardowy, tylko szarą 12S zmieniłem na europejską 12N

attachicon.gifwtyczki.JPG

 

a cały układ po połączeniu i tak warto sprawdzić miernikiem

 

pozdr

Witam.

Mam pytanie który przewód masowy jest do + po stacyjce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie który przewód masowy jest do + po stacyjce ?

już mi się troszkę zmieniło, bo holownik jest inny  :] ale drugie gniazdo już założone

 

gniazdo podstawowe 7-PIN - standardowo

 

a drugie to po prostu przewód 4mm (mogłoby być więcej) przeprowadzony od akumulatora (styk "+" ) do gniazda haka (wewnątrz auta),

zaraz przy akumulatorze przekaźnik, żeby włączał prąd na przewodzie po włączeniu stacyjki,

a w gnieździe zmostkowane 3 PINY (2, 4, 6) - ładowanie AKU, zasilanie wnętrza, lodówka

MASA, czyli PIN 3 - podłączony prosto pod śrubę mocującą gniazdo do uchwytu

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.