Skocz do zawartości

Zagadka


Spablo1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Skoro latarnia to nad morzem. A nad morzem nie mamy zbyt dużo latarni. W kilku już byłem, czyli to musi być  ktoraś z tych co nie byłem. ;)

To nie jest latarnia morska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, danielpoz napisał:

To nie jest latarnia morska.

 

5 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Nie latarnia, czy nie morska?

Czyżby bardziej nie-latarnia, niż nie-morska, gdyby tak chcieć określić np. kierunek i pobawić się tą zagadką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wieża obserwacyjna gdzieś w lesie. Takich obiektów w Polsce jest więcej.

A to nie wiedziałem...

 

I bunkry tam są

bunkry.thumb.jpg.f8ef19c2be48e9b66403c2abe0003345.jpg

i schody

schody.thumb.jpg.81db473e0d6e02924b88103bcf514197.jpg

i "góry"

gory.thumb.jpg.94d168a40c92d01aefda1a468fc70793.jpg

 

Obstawiam Śląsk, ale może morze z niej widać...:)

Na pewno Śląsku z niej nie widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież biłem brawo :D

Jak przed laty ją zobaczyłem z plaży - to pomyślałem że ktoś miał fantazję budując sobie coś takiego nad morzem...

latarenka.thumb.jpg.083fd408caa80fe06e6e955d4340bed7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Misio napisał:

Przecież biłem brawo :D

Jak przed laty ją zobaczyłem z plaży - to pomyślałem że ktoś miał fantazję budując sobie coś takiego nad morzem...

 

A ja właśnie się zdyskwalifikowałem bo ją wygooglowałem. Aż dziwne, że nie byłem w tej okolicy :niewiem:. Chyba będzie jedna z pierwszych wiosennych wycieczek w te okolice. Te okolice z twoich zdjęć ładnie wyglądają. Ta "nie - latarnia"  to efekt uboczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że to jedne z najpiękniejszych kawałków naszego wybrzeża...chociaż jak to niektórzy się śmieją, że gdyby Bałtyk był w najbrzydszej dziurze to mi by się tam i tak podobało...

Dlatego ja bywam 4-6raz nad naszym morzem, a Ty masz tam rzut beretem....

To może taka podpowiedź...by dojść do tych miejsc parkowaliśmy tu...

parking.thumb.jpg.345f2238d3c2d55ff67f9b631a7a4964.jpg

i mieliśmy taki widok z okna...

okno.thumb.jpg.d16685318ecff72d2ab37245e0566b33.jpg

16 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Aż dziwne, że nie byłem w tej okolicy :niewiem:. Chyba będzie jedna z pierwszych wiosennych wycieczek w te okolice.

To cieszę się, że motywuję do poznawania "swojego" ogródka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, nie obraź się... Nie-że-latarnia, Tak-że-"morska" bo może, a w rzeczy samej, nawet napewno, morze z niej widać, tyle że nie o widok na morze chodzi, i nie o to żeby patrzeć ale żeby - odpukać, gdyby co - wypatrzeć, ale coś co może znaleźć się zdecydowanie bliżej mrówek niźli dorszy... A jeśli dodać że prać-pralnia, jeść-jadalnia, i inaczej powiedzieć wypatrzeć i zrobić z tego -alnię... Bunkry dotego to relikt przeszłości, ale też nie tak zamierzchłej. Sama wieża powstała już po ich opuszczeniu, do tego została postawiona celowo i z rozmysłem od razu do pełnienia swojej funkcji, nie jest spadkiem po wojsku, czy wygaszoną latarnią.

I też mnie kiedyś intrygowała, co to jest, i skąd się wzięło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.