Jump to content
Spablo1

Zagadka

Recommended Posts

Baltazar

To jak potrzebujecie kawę na ławę to gdzie są zaparkowane pojazdy samochodowe i co widać w tle ?

Suzu ciepło

Koledzy trochę kreatywności  !

Edited by Baltazar (see edit history)

patriks

W tle widać zachód słońca a pojazdy na parkingu są zaparkowane :hmm:

Suzu4x4

a parking znajduje się w miejscowości której nazwa pokrywa się z tym co niemal każdy kierowca nosi w kieszeni  :-]

Baltazar

Brawo Suzu4x4 ! to się nazywa kreatywność podałeś prawidłową odpowiedż w formie zagadki, teraz twoja kolej.

Wszyscy pozostali też odpowiedzieli poprawnie, BRAWO !

Po powiększeniu widać odpowiedż20210411_082839.thumb.jpg.675b9b82b7c4037c9279941cad656a02.jpg

W miejscowości Klucze.

Edited by Baltazar (see edit history)

Suzu4x4

nazwa pasma górskiego na którym znajduje się widoczny na zdjęciu stok :

DSC_0423.thumb.JPG.e229332d10171ee9ca7622b49ba996d8.JPG

można googlować i lensować  :-]

pjetko

Wzgórza Trzebnickie ;) Luxury Royal Premium Ski Resort Machnice :-]

Suzu4x4
7 minut temu, pjetko napisał:

Wzgórza Trzebnickie ;) Luxury Royal Premium Ski Resort Machnice :-]

lokalizacji ze zdjęcia nie usunąłem ??

bo nie sądzę żebyś tam był :-]

zadajesz :ok:

edit. dobra sprawdziłem. można wygooglać. 

myślałem że to takie za.upie że lensy nie znajo  :wacko:

pjetko
21 minut temu, Suzu4x4 napisał:

lokalizacji ze zdjęcia nie usunąłem ??

Nieee.... ja nie szukam przez obrazy i dane ze zdjęć

21 minut temu, Suzu4x4 napisał:

bo nie sądzę żebyś tam był :-]

to fakt, ale:

1. Ze względu na wielkość tego ośrodka, odrzuciłem wszystko dalej od Wrocławia niż 100km, wszak raczej byś nie gonił na drugi koniec PL za małym stokiem (widać przecież, że to na nizinach, więc długiego zjazdu tam nie może być) mając w zasięgu Sokolec, CZG, Zielenic, Kopę, Szklarską itd... a tamte ośrodki znam i wiem jak wyglądają. Poszukiwania więc zawęziłem do okolic Wrocławia

2. Wiedziałem, że pod Trzebnicą jest coś nowego i tylko wystarczyło utwierdzić się, że to jest dobry kierunek poszukiwań ;) Ciekawi mnie tylko, czy przebili długością Maltę dla poznaniaków i Szczęśliwice dla warszawiaków ;)

Gdzie to jest, wystarczy miejscowość:

Bez tytułu - Kopia.jpg

Edited by pjetko (see edit history)

Suzu4x4
2 minuty temu, pjetko napisał:

to fakt, ale:

1. Ze względu na wielkość tego ośrodka, odrzuciłem wszystko dalej od Wrocławia niż 100km, wszak raczej byś nie gonił na drugi koniec PL za małym stokiem (widać przecież, że to na nizinach, więc długiego zjazdu tam nie może być) mając w zasięgu Sokolec, CZG, Zielenic, Kopę, Szklarską itd... a tamte ośrodki znam i wiem jak wyglądają. Poszukiwania więc zawęziłem do okolic Wrocławia

2. Wiedziałem, że pod Trzebnicą jest coś nowego i tylko wystarczyło utwierdzić się, że to jest dobry kierunek poszukiwań ;) Ciekawi mnie tylko, czy przebili długością Maltę dla poznaniaków i Szczęśliwice dla warszawiaków ;)

:ok:

swoją drogą polecam  Wzgórza Trzebnickie  .   Wiele ciekawych i malowniczych miejsc, przy dobrej pogodzie widać Ślężę, Góry Sowie a czasem nawet Śnieżkę ;)

O mały włos byśmy tam nie zamieszkali  ale doszliśmy do wniosku  że jednak zostajemy we Wrocławiu  bo jak przyjdą dzieci to będzie kłopot z dojazdami :-]

może na emeryturę :rolleyes:

Commander
W dniu 18.12.2021 o 18:07, pjetko napisał:

to fakt, ale:

Gdzie to jest, wystarczy miejscowość:

Bez tytułu - Kopia.jpg

Jakaś podpowiedź? Bo zagadka zdechła

pjetko

Hmm... myślałem, że będzie proste, bo kolor osłon jest specyficzny i karczma pod spodem też... widocznie lensy we mgle głupieją :D

Podpowiedź:

Hybryda (nie mylić z samochodami hybrydowymi)

Suzu4x4
24 minuty temu, pjetko napisał:

Hmm... myślałem, że będzie proste, bo kolor osłon jest specyficzny i karczma pod spodem też... widocznie lensy we mgle głupieją :D

Podpowiedź:

ja się powstrzymałem z odpowiedzią bo jestem tam  bardzo często i niebieska kanapa dość znana .

podejrzewam że po prostu większość ludzi przed końcem roku zawalona jest  robotą i nie ma czasu na googlowanie czy zabawy w zagadki ;)

nie mniej jednak pomimo iż znam miejsce podpowiedzi z hybrydą nie kleję  chyba że chodzi o tą samotną gondolkę  :niewiem:

Cathay
1 godzinę temu, pjetko napisał:

Hybrydowa jest teraz szkoła, praca, wojna hybrydowa już jest, a nawet seks hybrydowy.

Piotrekm13
3 minuty temu, Cathay napisał:

Hybrydowa jest teraz szkoła, praca, wojna hybrydowa już jest, a nawet seks hybrydowy.

Że co? Trochę razem, a trochę osobno? :D

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

ja się powstrzymałem z odpowiedzią bo jestem tam  bardzo często i niebieska kanapa dość znana .

podejrzewam że po prostu większość ludzi przed końcem roku zawalona jest  robotą i nie ma czasu na googlowanie czy zabawy w zagadki ;)

nie mniej jednak pomimo iż znam miejsce podpowiedzi z hybrydą nie kleję  chyba że chodzi o tą samotną gondolkę  :niewiem:

Kończ Waść, wstydu oszczędź...;) Bo się nigdy następnej zagadki nie doczekamy. Widocznie wszyscy się poddali. 

pjetko

No dobra, kolejna podpowiedź:

Screenshot_20211221-094003_Opera.thumb.jpg.0835511d46f598c89471429bbbc50882.jpg

Teraz wyjaśni się hybryda. To jest ten sam wyciąg i ta sama lina nośna ;)

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

chyba że chodzi o tą samotną gondolkę

Jaką samotną?! Przecież są dwie! :-]

Edited by pjetko (see edit history)