Skocz do zawartości

Przykładowe pytania na prawo jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oto przykładowe pytania na egzamin na prawo jazdy. Moim zdaniem dojść proste.

http://moto.wp.pl/gi...riazdjecie.html

Toż o to chodzi by jak najwięcej tumanów zdawało... Mandaty trza do budżetu bulić, a z mądrych i obcykanych grosza nie wyduszą.

Takie proste że w jednym z ośrodków WORD żaden z przystępujących do egzaminu nie zdał. ;(

Pozdrawiam.

Trzy razy " z" nie zdaje egzaminu, wystarczy pomyśleć zdrowo zdroworozsądkowo, logicznie. Tego chyba brakuje zdającym. A tak na marginesie, ciekawe ilu z nas posiadających uprawnienia, zdałoby taki egzamin?

Przejrzałem te wszystkie pytania z linka. Może jestem jakiś dziwny, ale było ich zaledwie 8x4=32, a znalazłem kilka zupełnie niejednoznacznych i sam nie wiem co odpowiedzieć, bo nie wiem co autor miał na myśli. Skoro wszystkich pytań jest kilka tysięcy (czy się nei mylę?) to ile z nich jest sformułowanych nieprawidłowo? Szkoda, że nie było mądrej recenzji pytań przed ruszeniem systemu, bo jak ktoś będzie miał pecha to uwali egzamin nie ze swojej winy.

Większość jest łatwa, kilka polega na zapamiętaniu jakiejś liczby z przepisów i na te nie znam odpowiedzi ale z własnej winy (zapomniałem te liczby, np. min. głębokość bieżnika). Natomiast w kilku odpowiedź zalezy od tego co autor myślał pisząc pytanie. Słabo.

Trzy razy " z" nie zdaje egzaminu, wystarczy pomyśleć zdrowo zdroworozsądkowo, logicznie. Tego chyba brakuje zdającym. A tak na marginesie, ciekawe ilu z nas posiadających uprawnienia, zdałoby taki egzamin?

Ja myślę że ze zdaniem takiego egzaminu miałby każdy kierowca szczególnie ten który już długo posiada prawo jazdy,

dużo jest w tych testach cyferek do zapamiętania które wcale na co dzień nie trzeba pamiętać.

Pozdrawiam.

Dla mnie nie do pomyślenia jest to, że zdający nie ma możliwości powrotu do poprzedniego pytania i ewentualnego poprawienia swej odpowiedzi. Można mieć jakieś wątpliwości i powinna być możliwość zweryfikowania tego. Jest to nieuczciwe wobec zdających, którzy jak by nie było płacą za egzamin. Pozdrawiam Ela.

Dla mnie nie do pomyślenia jest to, że zdający nie ma możliwości powrotu do poprzedniego pytania i ewentualnego poprawienia swej odpowiedzi. Można mieć jakieś wątpliwości i powinna być możliwość zweryfikowania tego. Jest to nieuczciwe wobec zdających, którzy jak by nie było płacą za egzamin. Pozdrawiam Ela.

A na drodze jest możliwość powrotu i powtórnego przeanalizowania sytuacji :czerwona:

Żyje się tylko raz :oslabiony:

Co do pytań to wydały mi się banalnie proste, tylko że, jak już ktoś napisał - nie wystarczy wykuć - trzeba jeszcze rozumieć i wiedzieć :nono:

Rzuciłem tylko okiem. Na pierwszym ekranie 4 pytania, z których 2 są dyskusyjne (jaka jest kolejność działań przed ruszeniem, czy najpierw zapiąć pasy, potem regulować lusterka, czy odwrotnie - bzdura nic nie wnosząca). Statystyka opiera się na większych próbkach niż 4 sztuki, ale jak dla mnie już na pierwszych zapytaniach nie jest jednoznaczna odpowiedź - to potwierdza się to, czego się bałem. Założeniem nie jest przygotowanie kierowców do praktycznej wiedzy na drodze, a po raz kolejny wykuwanie na pamięć bzdurnych regułek i wyciąganie od ludzi kasy. Do tego jeszcze kwestia podjęcia decyzji w ciągu sekund w sytuacji stresowej na egzaminie. Rozumiem, że w sytuacji kiedy mam podjąć decyzję o pierwszeństwie na drodze - tu czas ma decydujące znaczenie. Ale co do głębokości bieżnika w oponie? Mam zdecydować przed ruszeniem samochodem! Jeśli ruszę 10 minut później, bo w międzyczasie poszukam na necie - nikomu od tego nie ubędzie! Znowu masa bzdurnych pytań, wątpliwej wartości, ale umiejętności kierowców na szarym końcu. Wszystko w imię szczytnych haseł budowania bezpieczeństwa na drodze. Wychowałem się w latach komuny. Widzę, że nadal niewiele się zmienia. Ciągle tylko hasła, które nic nie wnoszą. Wtedy poza hasłami były puste półki. Dzisiaj poza hasłami mamy nadal niedouczonych kierowców, którzy będą na egzaminie w połowie pytań strzelać na ślepo, byle tylko zmieścić się w czasie.

A na drodze jest możliwość powrotu i powtórnego przeanalizowania sytuacji :czerwona:

Żyje się tylko raz :oslabiony:

Nie, nie ma możliwości powrotu. Ale sprawdzenie głębokości bieżnika nie musi się odbyć w przeciągu kilkunastu sekund. Niech pytania o pierwszeństwo na drodze będą z takimi ograniczeniami. Ale rówocześnie jasne, klarowne i poprawne! Pamiętacie ile w poprzednich testach było pytań z błędnymi odpowiedziami i uczyliśmy się na pamięć tych błędnych odpowiedzi tylko dlatego, że sprawdzał to automat? Ja na egzaminie miałem 2 takie pytania. Z testów już nie pamiętam ile ich było, ale sporo.

Pytania należałoby podzielić na te, do których nie ma powrotu i te, które można sobie wertować ileś razy i przypominać jak to było. Jeśli będę pamiętał na szybko jak sprawdzić, jaki płyn, a o głębokości bieżnika będę chciał się dłużej zastanowić, to gdzie tu zagrożenie?

Rzuciłem tylko okiem. Na pierwszym ekranie 4 pytania, z których 2 są dyskusyjne (jaka jest kolejność działań przed ruszeniem, czy najpierw zapiąć pasy, potem regulować lusterka, czy odwrotnie - bzdura nic nie wnosząca).

witam

to zrob to tak jak napisales - powodzenia zycze :) wez pod uwage to ze nie wszystkie samochody maja elektryczna regulacje lusterek ktora jest w zasiegu reki , po za tym te testy sa dla swierzakow , nowych kierowcow a nie dla ludzie ktorzy posiadaja juz duze doswiadczenie w kierowaniu samochodem

wczesniej juz koledzy pisali ze wystarczy pomyslec , pytania sa latwe i co najwazniejsze jest na nie tylko jedna prawidlowa odpowiedz , nareszcie skonczyly sie pytania na ktore byla mozliwosc jednej , dwoch lub trzech odpowiedzi i jezeli nie byly zaznaczone wszystkie prawidlowe a jedno z nich to odpowiedz byla traktowana jako blad :(

w zadnym kraju nie ma nauki jazdy , na kursach ucza podstaw reszte weryfikuje nie egzamin lub testy ale zycie i czas jaki spedzimy po zdanym egzaminie za kolkiem :)

pozdrawiam

(...)

Nie, nie ma możliwości powrotu. Ale sprawdzenie głębokości bieżnika nie musi się odbyć w przeciągu kilkunastu sekund. Niech pytania o pierwszeństwo na drodze będą z takimi ograniczeniami. Ale rówocześnie jasne, klarowne i poprawne! Pamiętacie ile w poprzednich testach było pytań z błędnymi odpowiedziami i uczyliśmy się na pamięć tych błędnych odpowiedzi tylko dlatego, że sprawdzał to automat? Ja na egzaminie miałem 2 takie pytania. Z testów już nie pamiętam ile ich było, ale sporo.

Pytania należałoby podzielić na te, do których nie ma powrotu i te, które można sobie wertować ileś razy i przypominać jak to było. Jeśli będę pamiętał na szybko jak sprawdzić, jaki płyn, a o głębokości bieżnika będę chciał się dłużej zastanowić, to gdzie tu zagrożenie?

Widzisz, ja zdawałem na prawko tak dawno, że pamiętam tylko tyle, że trzeba się było nauczyć przepisów, a nie testów i może dlatego nawet te nowe testy nie sprawiają mi problemów.

A co do tego nieszczęsnego bieżnika i jego głębokości częściowo masz rację, ale niestety nie rozumiesz, że żadna sytuacja na drodze nie pozostawia nazbyt wiele czasu do namysłu zatem po prostu trzeba wiedzieć i wykonać, a nie zastanawiać się ileś tam....

To ma być odruch: wiesz-jedziesz, nie wiesz-już po tobie :oslabiony: