Skocz do zawartości

Oszczędność złotówek czy pozory?


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Ma ją zagazowaną , tak jak opisali koledzy wyżej.

Zwiększa żywotność silnika. smirk(1).gif

 

Czyli poglądy ma podobne do moich.

Nt żywotności to w innym temacie teoretycy niech się wypowiedzą.

Niech temat dotyczy wyłącznie oszczędności w relacji Pb-LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre modele opla,miały coś takiego jak DEBASTO,nie mylić z webasem,debasto to podgrzewacz silnika,uruchamia sie sam,nie jest regulowany,odpala sie jak temp spadnie poniżej określonej przez producenta,i wyłącza sie po osiągnięciu przez silnik temperatury bezpiecznej,do spokojnego rozruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze o jakimś Debaście :niewiem:

 

Normalne Webasto czy Eberspacher może działać też tylko jako dogrzewacz czyli tak jak opisałeś Są częściej spotykane i cały układ jest dużo uboższy i mniej skomplikowany i myśle że właśnie o czymś takim mówisz a z ty Debastem to ktoś błednie poprostu wymawia itd Tak samo niektórzy nazywają to Dewasto, a sumie cały czas chodzi o to samo Dwie firmy które wyminiłem na początku opanowały rynek i trzymają monopol na dogrzewacze i ogrzewania postojowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest takie coś ak Debasto :niewiem:

TECHNIKA - "WEBASTO" i "DEBASTO" - INFORMACJE

 

Te dwa urządzenia w ciężarówce chociarz nosza bardzo podobna nazwe i słuza w gruncie rzeczy do tego samego to jednak nie to samo ... W tym temacie postarm sie wam to wystłumaczyc ... Skupmy sie najpierw na "Webasto" ... "Webasto" to inaczej ogrzewanie postojowe i słuzy to ogrania kabiny w wenątrz w czasie ujemnej temperatur bez wczesniejszego uruhamiania silnika ... Natomiast "Debasto" słuzy do podniesienia temperatury całego silnika po to by odpalanie nie sprawiło większych problemów kiedy ciężarówka przez dług czas stała na mrozie ... icon_lol.gificon_lol.gif No chya wszystko co chciałem wam tu przekazac ...Piszcie jak te dwa systemy wam sie podobaja ... icon_lol.gif Pozdrawiam ... icon_exclaim.gif

Pozdrawiam.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa znalazłem też ten tekst marnej wiarygodności hehe(1).gif i to Admin tamtego forum pisze :bzik: Przedstawcie strone producenta, dane tech, sposób działania, rodzaj pieca, schematy itd ... inaczej nie wierze w pierdoły :-] zwykłe seplenienie, nieznajomość tematu marki i niepoprawna wymowa :-]

 

Dawid chłopie poprzyj swoje słowa jakimś konkretem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wam jeszcze powiem że piec przy dogrzewaczu i ogrzewaniu postojowym jest taki sam :ee: mówimy o ogrzewaniu mokrym jesli wiecie co to :skromny: kwetsia tylko pompek zaworów sterowania itd itd Chetnie pogadam przy piffku bo wymądrzać mi się niechce ale widze ciagle błędne i mylne opinie o tych piecach :sciana:

 

Oczywiście jak poprzecie swoje słowa dowodami przeprosze oficjalnie za swoją niewiedze i głupote :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ty niewierny Tomaszu :P

 

:ee:

 

 

Nie lubie jak mi ktoś ciemnote wciska :bzik: a miałem do czynienia z piecami zarówno Webasta jak i Ebera, tak mokrymi jak i suchymi ... i jakoś o Debaście nie słyszałem ... jak już to o TheBesciaku hehe(1).gif ... a wiele w moim długim życiu widziałem i słyszałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niedowiarki no

np.

http://www.opelomega...php?f=37&t=1118

http://forum.vectrak...gnostyka-opcom/

tak na szybko,jak poszperam to wrzuce jeszcze

jak uda mi sie złapać kumpla to strzele fotke tego ustrojstwa,bo on to ma,niewiem jak w innych,wiem że opel montował to w niektórych modelach

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.