Skocz do zawartości

Chalkidiki vs Peloponez - droga


Sisar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Kol.Sisar pyta o drogi na Peloponezie. Ja rowniez wybieram sie na Peloponez poczatkiem czerwca i rowniez mam pytania. W 2012 r objechalem Kassandre i Sithonie--tu praktycznie nie ma gor.

Ja chcialbym przejechac wszyskie trzy palce wzdluz wybrzeza od Patry na dol---poprzez plw.Mani // latarnia // , Monemvasie i do gory przez Leonido, Nafplio do kanalu Korynckiego. Nie zamierzam wjezdzac w glab Peloponezu

bo tam duze gory. Jezeli ktos wjezdzal na plw. Mani od str. zach. to prosze o podzielenie sie swoja wiedza w tym temacie. Kol.Pawel pisze ,aby jechac drogami glownymi---rozumiem , ze drogi gl. to drogi czerwone---a tych brak

na plw. Mani. Na forum camperteam sa osoby ktore od str. wsch. wjechaly na sam cypel--ale pisza , ze wjechaly z duzym trudem // ostre podejscia i serpentyny // , ponad to wjazd kamperem , a zestawem 11 m to jednak trudniejsze

zagadnienie. Dlatego pytam i z gory dziekuje za odpowiedzi. Jezeli ktos ma pytania o trasy przejazdowe w Czarnogorze, Albanii. Macedonii , czy tez Chalkidiki to sluze pomoca---te kraje poznalem wielokrotnie przez nie przejezdzajac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak analizowałem mapy i wypowiedzi i rzeczywiście jakby się nie zapuszczać w głąb peloponezu to nie powinności być tak źle. Co do Sithonii to aż tak bardzo bez Górek to nie było :) co chwila były zjazdy i podjazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek!!! . Masz zamiar dokładnie jechać tą trasą, którą my zrobiliśmy. Dasz radę bez problemu. Jedynie ostatnie 30 km na środkowym palcu mogą być trudniejsze dla jazdy z przyczepą. Nasz ostatni przystanek to Itilio (Otilio), koło AEROPOLIS z legalnym darmowym parkingiem. GPS: 36,6960, 22,3779. Na sam konec europy pojechaliśmy bez przyczepy i tam właśnie były solidne górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku. Dzieki za odpowiedz--wlasnie o takie informacje mi chodzi i prawde mowiac ---liczylem na Ciebie. A jak wyglada te 30 km --jaka skala trudnosci ?---czy porownywalne z LLogarra w Albanii ?

Wiem, ze byliscie rowniez w Monemvasii---jaka wyglada droga od tego miasta do Leonido--bo dalej do Nafplio z mapy wynika , ze jest o" key. Rozmawialismy o trasie przejazdowej u Ciebie w p-pie na otatnim spotkaniu w Plocku

ale nie dosc precyzyjnie. Chcialbym spedzic 2-3 dni w Porto Kagio---a bez budki , raczej nie da rady---stad moje pytanie. Pozdrawiam---Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Porto Kagio od strony zachodniej powinieneś dojechać bez większych problemów, choć górki są spore. Nie wiem, czy na miejscu znajdziesz jakieś miejsce postojowe. Bardzo stromy jest ten odcinek: http://goo.gl/maps/ONNcV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37° 0'47.40"N, 21°59'35.80"E to namiary na jedno z najlepszych miejsc postojowych na całej trasie. Do dyspozycji masz piękną pustą piaszczystą plażę, Jest bieżąca woda i są toalety ( byle jakie ale są), Na miejscu sporo cienia bo stoi się w wysokim lesie eukaliptusowym. Zero komarów. Do Lidla ok 4 km. Postój jest legalny w miejscu wyznaczonym przez gminę. Na miejscu sympatyczny cieć pobiera opłatę w wysokości 1 Euro za dobę, ale za to pilnuje dobytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka postojówek podam. Niestety w uszkodzonym telefonie pozostały cenne dane więc wszystko muszę odtwarzać z pamięci.

 

 

 

 

W załączeniu kilka zdjęć z miejsca opisanego powyżej.

 

post-1214-0-99276700-1359052289_thumb.jpg

 

post-1214-0-14508400-1359052321_thumb.jpg

 

post-1214-0-27977700-1359052346_thumb.jpg

 

post-1214-0-07816700-1359052377_thumb.jpg

 

post-1214-0-74087900-1359052405_thumb.jpg

 

post-1214-0-18515400-1359052434_thumb.jpg

 

post-1214-0-89010600-1359052464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.