Skocz do zawartości

model klimatyzacji

lukaszn

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ustaleniem modelu klimatyzacji gdyz brakuje mi do niej pilota a na obudowie jest tylko napisane "Domatic"... kontaktowalem sie z kilkoma sklepami i nikt nie jestw stani mi pomoc bez konkretnego modelu...

Witam !

Marka "Dometic" - tak jest prawidłowo.

Niestety, nie wiem, jaki to jest model, ale czy jesteś pewien, że był do niej pilot ?

Nie wszystkie modele sufitowe mają sterowanie pilotem.

Nie jest to jeden z najnowszych modeli, więc faktycznie bez znajomości konkretnego oznaczenia, raczej trudno będzie coś znaleźć w necie.

Jeśli jesteś przekonany, że pilot jest potrzebny, to tabliczkę znamionową lub naklejkę, powinieneś znaleźć na spodniej części agregatu. Może być umieszczona na bocznej krawędzi jednej z kratek poboru powietrza.

Musisz zdjąć (odkręcić) obudowę (tą wewnątrz przyczepy). Najczęściej dostęp do wkrętów jest po zdjęciu osłon (kratek wentylacyjnych). Obejrzyj dokładnie, a na pewno znajdziesz sposób na zdemontowanie osłony. Podpowiedziałem Ci tylko, gdzie prawdopodobnie szukać wkrętów, dokładnie nie wiem (tak przynajmniej jest w mojej). Jak zdejmiesz osłonę, to na jednej z krawędzi powinna być tabliczka ze wszystkimi danymi tego modelu (producent, model, moc, zasilanie itd.).

Jak znajdziesz już oznaczenie, to części możesz szukać nie tylko u Dometic'a, ale i od modeli Elektrolux'a - bardzo często były to bliźniacze produkty.

Mam nadzieję, że to Ci cokolwiek pomoże.

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)

Rozebrałem obudowe ad klimatyzacji i nie znalazlem tam zadnej tabliczki znamionowej... :( jedyne dane jakie mozna bylo tam odczytac to cos takiego jak na zdjeciu. Nie mam pojecia czy to ma jakikolwiek zwiazek z modelem klimatyzacji... handlarz przy zakupie stwierdzil ze pilot byl tylko zaginal, o ile mozna mu wierzyc...

post-12609-0-00904400-1358872200_thumb.jpg

Dokładnie tak, Kolega "Kluchojady" ma rację.

Tak, jak wcześniej pisałem - bliźniaczy model Elektrolux'a, czyli jest to "Elektrolux B1901".

Obecnie zastąpiony przez "FreshLight 2200".

Niestety, ten model nie posiadał pilota.

Dokładnie w tym miejscu powinna być tabliczka znamionowa (chyba, że ktoś usunął, ale w jakim celu :niewiem: ?):

post-8228-0-14990300-1358879193_thumb.jpg

W ubiegłym roku, był taki model sprzedawany na All... :

http://moto.allegro.pl/klimatyzacja-zewnetrzna-electrolux-dometic-b1901-i2845801588.html

:hej:

W takim razie jeden problem z glowy :) nie musze juz szukac pilota ktory nie istnieje :P dzieki za pomoc

Łukasz, tu jeszcze masz instrukcję do Twojej klimy.

Jest po angielsku, ale myślę, że to nie problem, innej nie mam:

Elektrolux B1901 klima.pdf

:banan:

• 7 lat później...

Dzień dobry. Odświeżę wątek. Czy wie ktoś ile czynnika R407C wagowo powinno być w tej jednostce Dometic B1901 ?

EDIT... Już dziękuję. Znalazłem w innym wątku , że czynnika jest 380g.

Edytowane przez karawaningkrajka1 (wyświetl historię edycji)