Skocz do zawartości

Zasilanie 12 V

Przemek78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wsystkich jestem nowym zielonym jeszcze posiadaczem przyczepy i mam mały problem gdzie tu podłączyć akumulator?? Jak podłączyłem zewnętrzne 220V to ok wszystko działa, ale gdzie tu akumulator ??bo jakaś przetwornica jest ale nie ma żadnych klem jak w innych przyczepach które oglądałem. Proszę o pomoc.

post-12521-0-56468200-1358018729_thumb.jpg

post-12521-0-63455700-1358018749_thumb.jpg

post-12521-0-44672300-1358018762_thumb.jpg

Witam wsystkich jestem nowym zielonym jeszcze posiadaczem przyczepy i mam mały problem gdzie tu podłączyć akumulator?? Jak podłączyłem zewnętrzne 220V to ok wszystko działa, ale gdzie tu akumulator ??bo jakaś przetwornica jest ale nie ma żadnych klem jak w innych przyczepach które oglądałem. Proszę o pomoc.

Witaj !

... a czy przypadkiem w tej czarnej skrzynce zapiętej paskiem, nie siedzi jakiś akumulatorek ?

Poza tym, nie w każdej przyczepie jest akumulator :skromny:

Patrząc na ten zasilacz to niewiele nim zdziałasz przy 12V możesz wyrwać 1,5A

W przyczepie jest prawdopodobnie tylko pompka wody i proste oświetlenie (jeden do trzech punktów) i ok. 15 W wystarcza.

... mam mały problem gdzie tu podłączyć akumulator??

W jakim celu chcesz podłączać / montować :niewiem: akumulator ?

Witaj Kolego.

Sądząc po zdjęciach akumulator jest w ebonitowej obudowie zapiętej na pasek. (co najmniej tam być powinien).

Aktualnie przełącznik masz ustawiony na zasilanie z sieci 230 v przez zasilacz. Jak przełączysz w przeciwną pozycje zasilisz przyczepę z akumulatora (jeśli jest sprawny).

Akumulator w pudle nie ma żadnego źródła ładowania więc możesz się spodziewać ze jest już do kitu. W miejsce starego wraz z ebonitową obudową możesz podłączyć nowy akumulator .

Nie będzie to instalacja wysokich lotów bo przydało by się ją poprawić (troszkę uboga samoróbka) i rozbudować o możliwość ładowania z sieci ale jeśli chodzi tylko o samo podłączenie akumulatora to myślę że dałem wyczerpującą odpowiedź .

Pozdrawiam.

Jaka to przyczepka?

Może wcale w tym pudle nie ma akumulatora a jedynie baterie 2x6V. Takie na podtrzymanie zasilania w razie braku 230V,

Też tak może być.

Tak czy inaczej , z kabli wynika że jest tam alternatywne 12v zasilania.

Witaj.

Koledzy w zasadzie powiedzieli co było do powiedzenia, istotnie instalacja jest domorosła i chyba nie najwyższych lotów. Zanim zaczniesz eksploatować, zastanów się, co zamierzasz na niej "powiesić", żebyś nie przesadził :) Dobrą informacją byłaby marka i model cepy. Może ktoś z nas ma taką i dokładnie wie co i jak powinno wyglądać. U mnie np. hebelek ma trzy położenia: 12V, 0 i 220V. Zajrzyj pod osłonę, tam rzeczywiście powinien być mały aku, pewnie żelowy. Ale na długo to on Ci nie wystarczy. Gdzie zamierzasz jeździć? W dzicz czy do cywilizacji? :) A jak do cywilizacji to czy z postojami w długich trasach, na stacjach, parkingach itp., czy nie. To wszystko ma znaczenie. Jeżeli przeważa dzicz i niezależność w dłuższej trasie - zmodyfikowałbym tą instalację i wstawił mocniejszy aku.

Pozdrawiam

Kajtek

witam, mam problem z podłączeniem 2 przewodów w przyczepie kempingowej.... Prąd na 12 volt...... może mógłby mi ktos pomoc.. pozdrawiam . mój emeil oskardas@tlen.pl

Jedną odpowiedź masz już w innym temacie w którym zadałeś to pytanie

http://forum.karawaning.pl/topic/664-zasilacztransformator-instalacja-elektryczna-22012v/page__view__findpost__p__299438