Skocz do zawartości

Przemyśl i okolice


mesert

Rekomendowane odpowiedzi

W porze letniej chciałbym zwiedzić Przemyśl i okoliczne forty. W związku z tym mam pytanie. Czy ktoś może mi polecić jakiś kemping, pole namiotowe w okolicy miasta, jednak poza jego granicami, będący bazą wypadową do zwiedzania. Oczywiście mogę skorzystać z wyszukiwarki, ale nie ma to jak sugestia od kogoś kto był w danym miejscu. Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć.

Jestem z Przemyśla, ale szczerze to muszę rozeznać się w tematach typu "kemping"

Z tego co jak na razie się orientuję zaczynając przygodę w karawaningu to w Przemyślu niema czegoś takiego jak "kemping", tym bardziej coś co można polecić :(

 

Kurde, może by coś takiego zrobić? Hmm.... pomysł na interes?

 

A tak poza tym pisz i pytaj, jestem "na miejscu" to pomogę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej znane i najbilżej to Przeworsk a dalej Tyrawa Solna.

 

www.pastewnik.pl

www.diablagora.com.pl

 

może podpasują :hmm:

 

Tylko z Pastewnika to nie wiadomo czy Meserta parch dojedzie do Przemyśla .

A tak na poważnie to kawał drogi jak na bazę wypadową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Heniu, zatnie się parcha po pęcinach i da radę. Faktycznie Przeworsk jest nieco za daleko,Tyrawa to samo, a nie uśmiecha mi się codzienna jazda kilkadziesiąt kilometrów. Dziwne, ciekawa okolica a z zapleczem cieniutko. Nie chciałbym stać w samym mieście, ale może gdzieś w okolicy znajdę jakąś agroturystykę?. Dziękuję za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym ci założyć bazę wypadową w okolicach gór słonnych ( wpisz w google i poczytaj)

 

Czasem jeżdżę tamtędy w bieszczady aby sobie urozmaicić trasę .Przepiękna okolica ,dla niektórych „zadupie totalne” :)

 

Z Przemyśla leci droga nr 28 na Sanok . W okolicach gór słonnych są miejscowości Bircza ,Stara Bircza . Są tam gospodarstwa agroturystyczne które na pewno przyjmą przyczepki bo o kasę w tamtych okolicach niełatwo .

 

A baza z tamtych okolic wyśmienita bo i w Bieszczady blisko i do Przemyśla a nawet na Ukrainę

 

O tutaj pisze o atrakcjach : http://pl.wikipedia....iki/Góry_Słonne

 

Jak by pasowało ci to miejsce to dawaj znać jak będę przejeżdżał to popytam dokładniej .

Edytowane przez leszek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o bazę wypadową akurat pod cel jakim jest "Twierdza Przemyśl" to Przemyśl i jego najbliższe okolice są jak najbardziej. Tyrawa Solna czy też Przeworsk i "Pastewnik" już troszkę za daleko - to moja opinie będąc i mieszkając w Przemyślu.

 

Ja akurat proponowałbym Ci np z celem podróży takim jaki masz odwiedzenie strony http://fort8.cba.pl/ Niezła miejscówka na bazę wypadową no i może się zgodzą na rozbicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Birczy do Przemyśla jest ok. 30 km., trochę daleko , ale już taki Krasiczyn jest w całkiem przyjemnym miejscu. Karol- odnośnie biwakowania na terenie fortu to jestem raczej sceptyczny, pogonią mnie jak stonkę ziemniaczaną, zresztą diabli wiedzą z kim tam rozmawiać o możliwości biwakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Birczy do Przemyśla jest ok. 30 km., trochę daleko , ale już taki Krasiczyn jest w całkiem przyjemnym miejscu. Karol- odnośnie biwakowania na terenie fortu to jestem raczej sceptyczny, pogonią mnie jak stonkę ziemniaczaną, zresztą diabli wiedzą z kim tam rozmawiać o możliwości biwakowania.

 

Przecież dałem Ci stronę z numerem zarządcy terenu? Trudno zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesert a potem polecam Ci nad san płytki ,mosty wiszące do miejscowości Słonne,Dubiecko wpisz google jest tam pole namiotowe gminne bardzo tanie tylko brak prądu ale po drugiej stronie są ośrodki gdzie można się zakwaterować.Kiedy myślisz jechać jeśli można spytać.

 

Pozdrawiam Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się wybiorę w czerwcu, czas mnie nie ogranicza. Prądu nie potrzebuję , jestem w zasadzie samowystarczalny z wyjątkiem wody. Przepatrzę te dwie miejscowości, a swoją drogą być w tamtych okolicach to obowiązkowo trzeba zaliczyć Lwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo Kolego i nieoceniony Organizatorze przepięknej wycieczki szlakiem zamków nad Dunajcem.blagam.gif

 

Pomyślisz sobie pewnie: co za baran z Beskidów bierze się za temat Przemyśla i szeroko pojętego Wschodu?hmm.gif

Niech goni te swoje owce po halach i oscypki robi ...screwy.gif

 

Otóż tak się składa, że posiadam dość liczną rodzinę w Lubelskim, w okolicach Puszczy Solskiej i temat mam dość mocno opanowany :)

 

Jeżeli mówisz o Lwowie, to dobrą bazą wypadową jest kemping w Suścu w samym sercu Puszczy Solskiej. A i okolica jest bajkowa...wiem co mówię palacz.gif

Do granicy blisko, do Lwowa też. Można robić jednodniowe wypady. Do Zamościa też blisko. Z Przemyślem nieco gorzej...ale co tam...dasz radędrive.gif

 

Znalazłem taki namiar:

 

http://www.obiektyturystyczne.pl/najlepsze.noclegi/3022,susiec,kemping-pole-namiotowe-w-suscu-w-lubelskim;lubelskie/

 

Może mają swoją stronę ale coś kiepską ją znaleźć.niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek za dużo wazeliny :palacz: proponowana przez Ciebie lokalizacja jest być może ciekawa, ale na pewno nie do zwiedzania przemyskich fortów. Forty rozciągają się owalem dookoła Przemyśla w promieniu kilkunastu kilometrów. Nie da się ich zwiedzić w ciągu dnia, trzeba na to poświęcić tydzień. Idealną lokalizacją wydaje się Krasiczyn- mała miejscowość z pięknym zamkiem, w dodatku leży na granicy pasa fortów. Dziwne jest to , że Przemyśl leżący na szlagu międzynarodowym nie posiada żadnego kempingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazeliny nigdy małocfaniaczek.gif zwłaszcza jak nie jest udawana... :)

Mówiłem, że do Przemyśla daleko..to było bardziej pod kątem Lwowa.

 

To fakt. Tak duże miasto jak Przemyśl i brak bazy kempingowej...może nie zależy im na przyciągnięciu turystówniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.