Skocz do zawartości

Witam i proszę o poradę w sprawie holownika


Masterek

Rekomendowane odpowiedzi

bodzio szwagier ma warsztat i specjalizuje się w autach z grupy VW i AUDI, też chciałem kupić ten

samochód właśnie z silnikiem 2.5 TDI ale po rozmowie ze szwagrem jednak wybrałem BMW 530d.

To już lepszy był by Passat 1.9 TDI 130 KM i taki samochód też miałem na myśli i wydaje mi się

że jest to lepszy wybór jak to Audi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie rozumiem ludzi którzy tak olewają sprawę wymiany oleju i tak nie dbają o auto :czerwona: Poszukać tej wersji TDI 180konnej i dokładnie przebadać na stacji diagnostycznej wydaje mi się, że to jedyne wyjście. Do ciągnięcia cepy jednak potrzeba tego momentu obrotowego, a 400 to bardzo wysoki jest. Nie wiem czemu, ale mam zakodowane w sobie, że jednak benzyna jest mniej komfortowa przy obciążeniu niż diesel. Sam mam omege 2.0 lpg 136km i częściej 'wajchuję' , niż mój tata który ma 20letniego w124 2.0 diesel (przejechane 650tys km i żadnych robót przy silniku, lejesz ON i jeździsz, olej na czas. To były auta...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi którzy tak olewają sprawę wymiany oleju i tak nie dbają o auto :czerwona: Poszukać tej wersji TDI 180konnej i dokładnie przebadać na stacji diagnostycznej wydaje mi się, że to jedyne wyjście.

 

 

tak niewiele sprawdzisz...

 

najlepsza jest kamera laparoskopowa - odkrecasz korek wlewu oleju i wpychasz kamere... tak przynajmniej sprawdzisz jeden walek...

niestety zeby drugi sprawdzic - druga pokrywa silnika do gory...

 

najpewniej jest zatargac auto do mechanika - ubydwie pokrywy w gore i organoleptycznie sprawdzic walki...

koszt zabawy to 2 x 50 uszczelka i chyba 40 podkladki pod przelewy.... wiecej czesci chyba niepotrzeba aby ponownie to zlozyc + robocizna

 

mozna tez na starych flakach zlozyc... jak cos wyjdzie - ma prawo do zwrotu auta :)

 

bardziej oblatani po logach i po "cykaniu" mniej wiecej powiedza jak walki... ale tez nie do konca

 

nie ma to jak je zobaczyc....

warto sprawdzic jeszcze odme...

 

p.s.:

rozrzad to tak na dzien dobry 1000zl...

a wałki + hydraulika 2500zl... :mikolaj:

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przez dwa latka ciągnąłem swoją 1T Adrię Scenic'iem II 2.0 16v 140KM. Generalnie było ok ale o 6 biegu mogłem zapomnieć nawet na autostradzie, a i 5 tylko czasami udawało mi się jechać. Wszelkie wzniesienia niestety redukcja do 3 biegu i obroty ok 4tyś aby moment był odpowiedni. Najgorsze co pamiętam to korek na dojeździe do autostrady w okolicach Triestu i do tego pod górę - masakra dla sprzęgła. Właśnie z powodu przyczepy zamieniłem benzynę na diesel. To zupełnie inna bajka. Max moment przy 2tyś, a nie przy ponad 4, spokojnie 5, a nawet 6 mogę pojechać leciutko naginając przepisy dot. prędkości dla zestawu z przyczepą. No i spalanie. Przy Scenic'u wychodziło ok. 12~13l/100 benzyny, a Koleos, sam byłem zaskoczony, ~9l ropy. Gdybym jechał bardziej oszczędniej to pewnie jeszcze bym coś urwał. Reasumując wydaje mi się, że na holownik to najlepiej wybierać takie auto, które nisko ma max moment, a jazda wtedy będzie przyjemnością, a nie walką z drążkiem biegów. Jednakże do jazdy bez ogonka i po mieście chyba wolałbym mieć benzynkę jednak.

 

Pozdrawiam

old

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi którzy tak olewają sprawę wymiany oleju i tak nie dbają o auto :czerwona: Poszukać tej wersji TDI 180konnej i dokładnie przebadać na stacji diagnostycznej wydaje mi się, że to jedyne wyjście....)

tak niewiele sprawdzisz...

 

najlepsza jest kamera laparoskopowa - odkrecasz korek wlewu oleju i wpychasz kamere... tak przynajmniej sprawdzisz jeden walek...

niestety zeby drugi sprawdzic - druga pokrywa silnika do gory...

 

 

 

Tu nie ma co kombinować, każde auto ma jakieś wady mniejsze lub większe, ale są auta od których

po prostu trzeba się trzymać z daleka.

Niska cena przy odsprzedaży auta z bajeranckim wyposażeniem nie bierze się z niczego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszelkie wzniesienia niestety redukcja do 3 biegu i obroty ok 4tyś aby moment był odpowiedni. Najgorsze co pamiętam to korek na dojeździe do autostrady w okolicach Triestu i do tego pod górę - masakra dla sprzęgła. Właśnie z powodu przyczepy zamieniłem benzynę na diesel. To zupełnie inna bajka. Max moment przy 2tyś, a nie przy ponad 4, spokojnie 5, a nawet 6 mogę pojechać leciutko naginając przepisy dot. prędkości dla zestawu z przyczepą. No i spalanie.

 

 

wszytsko sie zgadza, tylko co za problem jechać z tym 4tyś ? jest górka redukujesz i jedziesz :niewiem:

czyli diesel to takie auto dla lenia :-]

jeszcze lepszy będzie w takim razie automat ;)

 

swoją drogą, nie wiem czemu miałeś problem na 5, mnie 5bieg zupełnie wystarcza do jazdy po głównych drogach,

czasem trzeba zredukować do 4 na podjazdach

redukcje do 3 to już naprawdę spora górka musi być :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dieslem nie redukujecie? Na 5 da się jechać dopiero od około 80km/h (dopiero mamy powyżej 1500 obrotów co daje jako taki, minimalny ciąg)! I to nie gwarantuje podjazdu pod górkę, nawet niedużą. Benzyna lepiej znosi takie zejścia do niższych obrotów. Dieslem też sie wahluje biegami i wcale nie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę benzyniaki lepiej znoszą niższe obroty niż diesle?:drive:

W poprzednim mondeo 1.8 Pb 125KM na 5 biegu mogłem po całym mieście jeździć. Schodził poniżej 60km/h i bez wyczuwalnego wysiłku spokojnie przyśpieszał. Z przyczepą również na prostej spokojnie można było zwolnić i później spokojnie przyśpieszyć i bez zgrzytu jechał. Diesle, które miałem i teraz mam tego nie potrafią :niewiem: Diesla trzeba trzymać sztywno przy max momencie obrotowym wtedy jeżdżą komfortowo. Benzyna chętniej współpracuje w szerszym zakresie obrotów.

Z pewnością nie jest to uniwersalne porównanie. Ale z pewnością ma odzwierciedlenie do diesla 90-115KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary piszesz o starej benzynie.... nowsze benzyniaki juz tego nie potrafia...

 

mialem lagune I 2.0 8V... tez by mogla gory ciagac...

 

ostatnio jezdzilem citryna 2.0 benzyna - o polowe wiecej koni na papierze niz wiekowa laguna ale jakos tego czuc nie bylo ponizej 3000 rpm

 

moj 12 letni sharan tez ciagnie na benzynie na niskich obrotach... 6 bieg 85 km/h i to jedzie z ogonem czy bez, prawda ze nie tak jak diesel ale kompleksow nie mam

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę benzyniaki lepiej znoszą niższe obroty niż diesle?:drive:

 

które benzyniaki ? TSI, T-Jet, EB ? ... to chyba lepiej :hmm::-]

 

tylko powiedz po co jeździć na niskich obrotach np pod górę ?

również dla diesla jazda z obrotami poniżej 2krpm nie jest "zdrowa" ?

wiec i tak trzeba zredukować do 4 biegu, tak żeby utrzymywać obroty w zakresie momentu max :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale mam zakodowane w sobie, że jednak benzyna jest mniej komfortowa przy obciążeniu niż diesel. Sam mam omege 2.0 lpg 136km i częściej 'wajchuję'

 

zalezy jaka benzyna,mój w invalidzie z 1 t,budka nieprzekraczam 2,5k rpm,i całkiem komfortowo sie jedzie,spalanie przy zapiętym ostatnim lock-up,okoł 11l,solo około 8,5l/100km

też omega palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja nadaje się na nowy temat " Czym wolisz holować przyczepkę benzyną czy dieslem?" :-]

Pozdrawiam.

 

good idea :-]

 

 

zalezy jaka benzyna,mój w invalidzie z 1 t,budka nieprzekraczam 2,5k rpm,i całkiem komfortowo sie jedzie,spalanie przy zapiętym ostatnim lock-up,okoł 11l,solo około 8,5l/100km

też omega palacz.gif

 

no tak, tylko, że Ty 3litry pod maską masz, a nie nędzne 2 ;)

Edytowane przez gaultier89 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.