Skocz do zawartości

Witam i proszę o poradę w sprawie holownika


Masterek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Owszem, że Laguną w benzynie dasz radę z taką przyczepą. Ja mam Scenica z takim silnikiem, ale w wersji 116km i daje radę z przyczepą 1100kg.

Oczywiście, trzeba mieć świadomość, ze wyprzedzanie, czy podjazdy pod górę jest równoznaczny z osiągnięciem przez silnik jego szczytów. Ja miałem tego świadomość i ze względu na ilość km które przejeżdżam w ciągu roku, oraz możliwości finansowych podjąłem świadomą decyzję, że mam taki samochód. To jest coś za coś.

 

Jeśli będziesz jeździł z przyczepą raz na wakacje i ze dwa razy gdzieś na weekend to spokojnie się przemęczysz. Ale jeśli planujesz co weekend gdzieś z przyczepą podróżować, to rozważ diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

dodam że Sceniciem też nie było szału ale jakoś sobie radził na górkach też musiałem redukować nawet do III proszę o poradę ..:dzieki:

 

Ja również miałem podobny dylemat zmieniając samochód - miałem Omegę 2.0 136KM ale z dużym przebiegiem i pewnie część stajni zdechła więc zastanawiałem się nad dieslem ale do pracy mam ok. 3 km więc na codzienne użytkowanie bym go chyba zajechał, wybór padł więc na Octavię 1.8 T 150 KM - oba autka zagazowane, z kolei moja przyczepa ma DMC 1300 i powiem tak spalanie w Omedze - 18-20 LPG a w Octavii - 16-17 i jednak większy komfort.

Myślę, że w Twoim przypadku porównując te 2 będzie podobnie z lekką przewagą tego słabszego diesla - chyba w benzynce na tej samej trasie będziesz musiał częściej redukować o ile nawet nie do dwójki. I właśnie tak jak koledzy piszą wszystko zależy od tego ile i po jakim terenie śmigasz z przyczepką i czy właśnie zamiana na taką opcję będzie Ci odpowiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja.

Bez obaw.

Nie mając uprawnień E, na urlop i weekendy musiałem kiedyś zaangażować 130KM Mondeo Pb+LPG w automacie.

Jazda delikatna , majestatyczna i momentami pow. 70/h ostatni bieg zapinało z 1300DMC Knausem na haczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z tym "E" będzie łatwiej-od 19 stycznia wymagany będzie tylko egzamin, a nie kurs+egzamin, czyli więcej kopiejek w kieszenimikolaj.gif

Ja również chciałem zmienić auto na mniejsze "litrażowo" od mojego 3.8, ale porównując spalanie dużego (czytaj VAN) diesla w mieście z moim 19 LPG/miasto przy napędzie 4x4- wychodzi prawie tak samo, czyli jakieś 9 l diesla :)) Więc po co zmieniać? zrobię to E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo ludzi ulega stereotypom, ze do holowania to tylko diesel. Mialem mondeo w 90 KM dieslu i w 125 KM benzynie. Moc nadrabiala niutonometry i ostatecznie z tego duetu wolalem benzyne. Jedynie dluga jedynka troche przeszkadzala... Ale tylko przy manewrach placowych. W trasie pb lepiej ciagnela. Tylko nie wymagajmy od benzyny ciagu przy obrotach diesla.

 

Z taka buda spokojnie posmigasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie odbiegając od marki Renault wczoraj stałem się posiadaczem Audi A6 C5 2,4 v6 + LPG :) dzieki za pomoc i wasze opinie ... Pozdrawiam Masterek

 

 

no i pieknie... napewno to mocniejsze i mniej awaryjne :hehe:

a 6 cylindrow... to 6 cylindrow

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie odbiegając od marki Renault wczoraj stałem się posiadaczem Audi A6 C5 2,4 v6 + LPG :) dzieki za pomoc i wasze opinie ... Pozdrawiam Masterek

 

No i dobrze, bo z Laguną to byś miał problem z ciągnięciem takiej przyczepy. Silnik 1,8 16v jest za słaby w lagunie do ciągania przyczep kempingowych i poza tym pali przy takim ciąganiu dużo oleju. Miałem lagunę - nóweczkę z salonu - z takim silnikiem i ciągałem przyczepę 850 kg DMC. Po każdej trasie w tę i z powrotem trzeba było wlać 1l oleju - tyle silnik zuzywał na jakieś 700km a komfortu ciągania przyczepy nie było - przyspieszenie zero, jedynie hamowanie było sprawne :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, mam 120KM benzyniaka z LPG i jakoś daje sobie spokojnie radę na trasie z cepką 1000kg DMC

przejechałem takim zestawem do Grecji, jeździłem po PL i jakoś nie czuję się "zawalidrogą"

te 80km/h spokojnie utrzymuje i w kolumnie z TIRami można jechać

 

oczywiście że mogło by być więcej, ale na pytanie czy 120KM do 1000kg cepki wystarczy, mogę napisać, że wystarczy ;)

 

spalanie na gazie przy "bucie w podłodze" - 15-16L ... przy jeździe spokojnej 13L LPG

 

Tak jak pisał Szary, niestety najbardziej przeszkadza długa jedynka :hmm:

 

ale Audi A6 C5 2,4 v6 + LPG na pewno poradzi sobie lepiej :-]

gratuluje nabytku i niech służy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma PL i nigdy nie było, jest RP.Jeździłem Roverem 75-1,8 l benzyniakiem.125 KM i w ciężkich warunkach (góry, wiatr, deszcz) brał 17l/100 km. W takich samych warunkach obecny y diesel zadowala się 12 l/100km, realizując tę samą zadaną szybkość.

Edytowane przez NINED (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Laguny: mam 1.9 dci (131 kM),drive.gif holuję budkę DMC 1360 kg, bez problemu się jedzie, rozpędza, wyprzedza.

Nie ukrywam że raz musiałem dolać olej (też ok. 1l)(obecne autka biorą ok 1l na 15 tyś przebiegu) po 3000 kmtn24camping.gif (jazda po górach, autostrada).

Ja osobiście do Lali nie jestem zrażony :serducha:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Kolega ma miarkę na branie oleju. Ja jeżdżę samochodami z salonu od 1990 r.-jak padła komuna i jej talony. Jeszcze nigdy nie musiałem uzupełniać oleju między przeglądami, a przeglądy mam co 15-25 kkm. Dolewanie oleju to coś nie tak z jednostką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.