Jump to content
nomadka

Ola, España

Recommended Posts

belmondo

W Hiszpanii było extra.Byliśmy w  m.in. w Gironie,Barcelonie .Zwiedziliśmy prawie całe wybrzeże  na odcinku od Francji aż za Barcelonę 50 km.Byliśmy tam na dwóch kempingach.Wróciliśmy szczęśliwie po przejechaniu ponad 6500 km w dniu 19.05.2014r :)

DAKOTA

W Hiszpanii było extra.Byliśmy w  m.in. w Gironie,Barcelonie .Zwiedziliśmy prawie całe wybrzeże  na odcinku od Francji aż za Barcelonę 50 km.Byliśmy tam na dwóch kempingach.Wróciliśmy szczęśliwie po przejechaniu ponad 6500 km w dniu 19.05.2014r :)

Hi

gratulacje, piekna podroz,ale kolego w Hiszpani to Ty jeszcze nie byles , zaliczyles Catalonie , Hiszpania zaczyna sie za Valencja. :skromny:

pozdrawiam

DAKOTA

młoda

Mam prośbę, we wrześniu wybieram się do Cataloni. Chcę zwiedzić wpierw Costa Brava a potem Costa Dorada. Mam problem ze znalezieniem fajnego kempingu za Barceloną by można było dostać się z niego np. pociągiem na zwiedzanie Barcelony. Czytałam na necie że to dość tani i wygodny sposób na wycieczkę do Barcelony,

belmondo4 na jakich kempingach byłeś?

nomadka

W poście 41 podałam strony internetowe i krótki opis wszystkich kempingów kempingów na których staliśmy w Hiszpanii. Ten koło Barcelony to

" http://www.camping3estrellas.com/ Piękny zadrzewiony kemping bezpośrednio przy plaży, dojazd do Barcelony autobusem, niestety w sąsiedztwie lotniska, ale da się wytrzymać, w nocy samoloty nie latają"

Edited by nomadka (see edit history)

młoda

W poście 41 podałam strony internetowe i krótki opis wszystkich kempingów kempingów na których staliśmy w Hiszpanii. Ten koło Barcelony to

" http://www.camping3estrellas.com/ Piękny zadrzewiony kemping bezpośrednio przy plaży, dojazd do Barcelony autobusem, niestety w sąsiedztwie lotniska, ale da się wytrzymać, w nocy samoloty nie latają"

Dzięki, myślę że ten kemping to będzie dobra baza wypadowa do Barcelony. :)

Mam jeszcze pytanie, czy orientujesz się może w kwestii opłat za przejazd przez Francję zestawem ponad 3,5 t? Czytałam trochę na ten temat na stronach PZMotu i podobno trzeba wykupić coś w rodzaju naszego viatolla. Na forum nic nie mogę znaleść na ten temat, chyba że źle szukam :(

nomadka

My raczej unikamy autostrad, również dlatego, żeby więcej zobaczyć. Jak już na autostradę trafimy, to we Francji płacimy jak za samochód. Ale nasz zestaw ma poniżej 3,5t

młoda

My raczej unikamy autostrad, również dlatego, żeby więcej zobaczyć. Jak już na autostradę trafimy, to we Francji płacimy jak za samochód. Ale nasz zestaw ma poniżej 3,5t

Dzięki. My jednak wolelibyśmy skorzystać z autostrad gdyż na Costa Brava mamy 2500 tyś km. od domu ale zobaczymy, czas pokarze jak będzie się jechać. Nic nie planujemy, nic nie rezerwujemy, więc czas nas nie ogranicza. Jeszcze raz dzięki

gajos

perdon,wtrącę się;jeżeli czas Cię nie ogranicza to autostrady odpuść sobie absolutnie,na tej nitce betonu nie zobaczysz z Katalonii!!!absolutnie nic i nie mów o Katalończykach że są Hiszpanami bo może być nieciekawie(byłem 7 razy)...

DAKOTA

Dzięki. My jednak wolelibyśmy skorzystać z autostrad gdyż na Costa Brava mamy 2500 tyś km. od domu ale zobaczymy, czas pokarze jak będzie się jechać. Nic nie planujemy, nic nie rezerwujemy, więc czas nas nie ogranicza. Jeszcze raz dzięki

masz tu kilka informacji ;

http://www.frankreich-info.de/service/reiseinformationen/autobahngebuhren-maut-in-frankreich#mautbeispiele-f-r-ausgew-hlte-strecken

http://www.frankreich-info.de/medien/pdf/maut-karte-frankreich.pdf

http://www.frankreich-info.de/service/reiseinformationen/autobahngebuhren-maut-in-frankreich#mautbeispiele-f-r-ausgew-hlte-strecken

ponad 3,5 tony wpadasz w kategorie 4

pozdrawiam

DAKOTA

młoda

Dzięki Dakota. Tak myślałam, że tanio nie będzie ale że aż tyle? :( No cóż, będziemy coś mysleć po drodze. Tylko,że piszą w necie o opłatach również poza autostradami. Myślałam, że odezwie się ktoś kto ma również zestaw powyżej 3,5 t i przerabiał ostatnio trasę do Hiszpanii.  Ale powiedziało się A trzeba powiedzieć B :) Costa brava już za parę dni.

DAKOTA

Dzięki Dakota. Tak myślałam, że tanio nie będzie ale że aż tyle? :( No cóż, będziemy coś mysleć po drodze. Tylko,że piszą w necie o opłatach również poza autostradami. Myślałam, że odezwie się ktoś kto ma również zestaw powyżej 3,5 t i przerabiał ostatnio trasę do Hiszpanii.  Ale powiedziało się A trzeba powiedzieć B :) Costa brava już za parę dni.

przeciez to wcale nie jest duzo :]  bedzie mniejszy szpan  na Costa Brava jak dudki pojda na autobany.(albo wiekszy debet na koncie) :look:

poczytaj moze moja stopke, a zacznij od stycznia.

belmondo

Mam prośbę, we wrześniu wybieram się do Cataloni. Chcę zwiedzić wpierw Costa Brava a potem Costa Dorada. Mam problem ze znalezieniem fajnego kempingu za Barceloną by można było dostać się z niego np. pociągiem na zwiedzanie Barcelony. Czytałam na necie że to dość tani i wygodny sposób na wycieczkę do Barcelony,

belmondo4 na jakich kempingach byłeś?

Sorry Młoda ,dopiero dzisiaj zauważyłem tego posta,więc trochę późno,by odpowiadać-ale na przyszłość ,może dla kogoś odpowiem -kemping http://www.vilanovapark.com/?lang=EN   ,polecam :)

I jak Wasza podróż autostradami i wrażenia z pobytu?

Edited by belmondo4 (see edit history)

damius2

Witam.Wybieram się w tym roku na podróż Portugalia, Hiszpania i Francja. Mam pytanie czy i z jakich kart rabatowych (ADAC, CCi) korzystacie na kempingach i czy w ogóle jest sens je kupować w celu uzyskania rabatu?

Przepiękna relacja z wakacji.

W tym Nowym Roku życzę wszystkim dużo zdrówka i wielu przyjemnych wojaży. :biwak:

Damian.

bwolod

Jeśli dokładnie zaplanujesz kempingi to ma sens ,ja zawsze mam taką kartę.

w ubiegłym roku byłem w hiszpanii ale z tego co pamiętam kempingi które odwiedzałem nie honorowały karty.

Natomiast zaopatrz się w dobry środek na komary ,to utkwiło w pamięci i to przez jedną noc  :] .

nomadka

My planujemy wiosną Portugalię, a więc oczywiście po drodze będzie Francja i Hiszpania. W ubiegłym roku mieliśmy kartę ACISI na wiosenną Grecję i jesienną Chorwację. Tam się sprawdziła. W Portugalii znajdujemy kempingi tańsze i wygodniejsze bez karty, więc się zastanawiamy nad sensem zakupu. Jednym słowem warto sprawdzić, czy tam gdzie planujemy się zatrzymać będzie taniej z kartą.